Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 548 nalezených)

Chcete knihy do Kindle zadarmo?

Máte doma čtečku Kindle a sháníte do ní nějaké čtení? Nejlíp zdarma? Ano, jde to.
Samotný Amazon nabízí každý den spoustu knih, které nestojí nic. Ano, některé nestojí za nic, ale myslel jsem, že vás nebudou nic stát. Jen je problém tyto knihy najít. I proto si Michael Powell a Jürgen Horn dali práci a naprogramovali robota, který knihy, které stojí 0 dolarů, hledá. Každý den si pak můžete vybrat na stránce freebooksifter.com. Jen musíte počítat s tím, že drtivá většina jich je v angličtině.


více..., komentáře (0)

Proč to taky nehodí?

Už jste určitě viděli podobnou scénu: Hokejisté vyhrají a hodí do hlediště rukavice, fotbalisté tam kopou míče, další sportovci hází dresy, ručníky...
Když jsem teď viděl nějaký záznam z olympiády, napadlo mě, proč Barbora Špotáková na oslavu zlaté medaile nehodila do obecenstva oštěp? Kdyby se jí to povedlo, mohlo mít památku na olympiádu i víc diváků. Kdyby stáli tři za sebou...


více..., komentáře (0)

U myčky stačí jen trochu přemýšlet

Kolegyně má novou myčku. Sice nevím, jak ji Ježíšek pod stromeček dotáhl, ale to jsme neřešili. Ale stěžovala si, že špatně myje, že ji asi bude reklamovat, nebo možná i vracet.
Proč? Po každém mytí v hrncích zůstává voda. Vysvětlil jsem jí, že trpasíčci jí sice nádobí umyjou, ale pak už nemají dostatek síly, aby hrnce a hrnečky a misky obrátili a vylili z nich vodu. A že jim může pomoci a dávat nádoby dnem vzhůru.
Světe div se, prý to funguje a nic vracet nebude.


více..., komentáře (0)

Na Silvestra jdeme na bigbít

... nebo taky na pop, rock, folk nebo metal.
A přitom můžete v klidu sedět ve svém oblíbeném křesle. 3sat totiž i letos na Silvestra vysílá čtyřiadvacet hodin koncertů, jeden za druhým. Letos například Gary Moore, Muddy Waters & The Rolling Stones, The Doors, Elton John, Paul McCartney, Duran Duran, Simon & Garfunkel, Queen, a-ha, Shakira, Coldplay nebo Iron Maiden.
Laďte SD na satelitu Astra (2C) nebo HD na Astra (1KR) a můžete studovat program, který najdete na 3sat.de.


více..., komentáře (0)

Jak o ní mluvíte?

Samozřejmě hezky. Ale jak nazýváte paní, se kterou bydlíte, když o ní mluvíte?
Je to "moje stará"? Nebo manželka, žena, paní, choť, nebo prostě jen Jana? Jak o ní mluvíte?


více..., komentáře (0)

Nosíte taky legrační trenky?

Může mi někdo vysvětlit, k čemu je spodní prádlo s více, či méně vtipnými obrázky? Možná jako dárek je to legrace. Při předání a rozbalování. Ale co pak? Víte o tom, že ho nosíte. Nebo nosí. A tím to končí? Nebo budete běhat po městě a ukazovat, jaké vtipné trenýrky máte? Tričko mi prostě přijde lepší. ;-)

více..., komentáře (0)

Co když si koupí pořádné auto?

Jak se parkuje ve Stodě - Fiat 500 Fiat 500 je hezké malé autíčko. Vejde se všude, dobře se s ním parkuje. Teda pokud to umíte.
Řidič (nebo řidička, všímáte si pořadí?) auta na obrázku se s tím vůbec nepáře a parkuje tak, jak se mu to zrovna povede. Co bude dělat, až si koupí auto normální velikosti? Bude parkovat uprostřed náměstí?


více..., komentáře (0)

Už vám taky Policie zablokovala počítač?

Pak jste docela v kaši. protože s tím nemá policie nic společného, jde o virus. Ale vás asi zajímá, jak se toho zbavíte, že?
Můžete hledat na internetu, můžete zkoušet různé pokusy (heslo pro odblokování by mělo být SoNNy, ale taky můžete rovnou udělat to, co zabralo, když se mi do ruky dostal notebook s tímhle ksindlíkem. Použijte Kaspersky WindowsUnlocker. Můžete si číst a prohlížet návod, nebo to vezměte rychleji se mnou:
 • Stáhněte si Kaspersky Rescue Disk (iso, 236 MB)
 • Vypalte stažený iso soubor na CD
 • Nabootujte nakažený počítač z vypáleného CD s Kaspersky Rescue Diskem
 • Na výzvu vstupte do menu (máte na to 10 sekund), vyberte si jazyk (zřejmě angličtinu) a grafické rozhraní (a samozřejmě budete muset souhlasit s EULA)
 • Přes "start menu" vlevo dole spusťte Terminál, napište příkaz windowsunlocker a stiskněte Enter
 • Vyberte si postupně možnosti 1 – Unblock Windows, 2 – Save boot sector copies (zálohu pak najdete v /var/kl/WUnlocker.1.2.0.0_%dd.mm.yy_hh.mm.ss_quarantine/) a 0 - Exit
 • Nyní už by měl počítač fungovat normálně, nicméně doporučuji spustit kontrolu antivirovým programem
 • Restartujte počítač


více..., komentáře (4)

Abyste do toho nevlítli

Ne, není to o antikoncepci, i když někteří se snaží, seč můžou. ;-)
Jde mi o dopravní hlášení, kam volají řidiči: "Stojí tam odstavený kamión, tak ať do toho nevlítnete." Taky tam může být upadlé kolo, vysypaný náklad, nebo vlastně cokoliv. To nestačí říct, že je to v nepřehledném místě, za zatáčkou, že je mlha? To hned musí radit, co mají ostatní dělat?


více..., komentáře (0)

Některé věci se mají dodržovat

Pokud pánové vstupujete do kostela, smekněte, pokud do synagogy, hlavu si naopak zakryjte. V Indii nechte krávy na pokoji a nekreslete Alláha.
No prostě se mají dodržovat, Salman Rushdie by mohl vyprávět.
Proč o tom píšu? Byl jsem na prohlídce plzeňské synagogy a s některými pány to nehlo ani po upozornění průvodkyně. Že by opět "máme přece demokracii"? Nebo jen ignoranti?


více..., komentáře (0)

Dáte si pivo?

Upozornění předem: nejsem žádný pivař, piju pivo tak dvakrát do měsíce, rekord je tři za večer.
Ale když se mě v restauraci / hospodě / někde zeptají „Dáte si pivo?“ hned následuje otázka „A jaké máte?“ A snažím se objednat si nějaké místní. Přece si v Pardubicích nedám Gambrinus nebo Prazdroj, když jsem Plzeňák. To si můžu dát doma. Na dovolené v Českém ráji to bylo vyřešeno, tam skoro všude točili Svijany, v Budějicích jsem si taky dal Budvar a v Praze Staropramen.
A co pijete vy?


více..., komentáře (0)

Jak vyměnit žárovku u Fordu C-Max?

Ford C-Max, nesvítí žárovka Máte doma Ford C-Max, vidíte něco podobného a dumáte, jak na to? Teda pokud jste si toho všimli, poslední dobou vídám spoustu aut, kterým jeden světlomet nesvítí. Jak tedy na výměnu žárovky?
 • Potřebujete žárovku H7, tu jistě máte ve výbavě auta, patří mezi tu povinnou. Pokud netušíte kde ji hledat, zkuste se podívat do zavazadlového prostoru, já dostal pouzdro s lékárničkou, trojúhelníkem a právě sadou žárovek. Pozor, nesahejte na baňku žárovky, to se prostě u halogenových nedělá.
 • Otevřete kapotu. Ford, nejen C-Max, má geniální systém, kdy nehledáte páčku uvnitř auta, ale odklopíte znak Ford vpředu na kapotě, použijete klíč k zapalování a otočíte jím. Nejdřív vlevo (uslyšíte hlasité klapnutí) a pak vpravo, a to už můžete kapotu nadzvednout.
 • Ani nezkoušejte žárovku nějak vyndat, tam se vám ruka prostě nevejde. Světlomet musíte vymontovat, ale jde to snadno. Když se ví, jak na to. ;-)
 • Povolte šroub nahoře. Sice je to typ "hvězdička", ale jde i to i větším plochým šroubovákem, koneckonců, ten se vám bude hodit i za chvilku. Akčkoliv se to může zdát, imbus nepotřebuje. Na žluté šrouby/matky/cosi nesahejte, tím se světla seřizují, nikoliv demontují.
 • Teď přijde čas pro zmíněný velký šroubovák. Přesněji řečeno dlouhý šroubovák. Jediné, co brání vyjmutí světlometu jsou dva kousky plastu. První je pod vnitřní žárovkou, druhý pod vnější žárovkou.
 • Teď už můžete vytáhnout celý světlomet o kousek vpřed (asi o dva centimetry) a pak jej přizvedněte. Hurá, je venku.
 • Teď už můžete žárovku vyměnit, pohodlnější práce ale bude, když vytáhnete konektor.
 • Žárovka je přichycena dvěma šrouby, povolovat je nemusíte. Stačí žárovkou pootočit a vytáhnout ji. Z patice ji pak dostanete mírným násilím, tam už žádná pojistka/západka není.
Tolik tedy návod, jak vymontovat světlo a žárovku z Fordu C-Max ve dvanácti obrazech. Neříkejte mi, že jste nezjistili, že pod každým odkazem je fotografie, která zobrazuje popisované. ;-)


více..., komentáře (10)

Máte chuť na čaj švestka s jablkem?

Už jsem se jednou ptal "Čtete nebo si jen prohlížíte?" Včera jsem narazil na další lahůdku. Čaj švestka a jablko. Už předem jsem čekal nějakou čertovinu a proto jsem se podíval na složení. A taky že jo. Polovina jablko, k tomu nějaký ten ibišek pro barvu a švestka? No představte si: byla tam. 0,3 % Hlavně že je v názvu na prvním místě. :-)

více..., komentáře (0)

Jedeme do Residence Roberta, Caorle

Residence Roberta, Caorle Přemýšlíte, jestli jet do residence Roberta v italském Caorle? Já jsem taky přemýšlel, ale po návratu ji musím doporučit. V dalších odstavcích vás čeká malá recenze, tipy a triky.
Zřejmě si taky máte podle pokynů od cestovní kanceláře vyzvednout klíče v agentuře Luna Rossa, Via Firenze 32, Caorle, Itálie. Pokud tuto adresu zkusíte hledat na mapách Google, pohoříte. Ulici sice zná, ale číslo už nikoliv, navíc podle fotomapy je tam louka. Ale agentura tam skutečně je, na rohu Via Firenze a Corso Chiggiato, pokud se podíváte na Streetview, vchod je v místě žlutého plotu. ;-) Parkoviště je hned vedle, auto můžete odstavit tam.
V agentuře dostanete klíče, parkovací kartičku a kartičku s "adresou" vašeho slunečníku na pláži (nedostanete poukaz, který měníte na pláži, jako v Bibione). Vše odsýpá celkem rychle, setkat se můžete s paní, která mluví anglicky a německy, případně s pánem, který mluví československy. Budete potřebovat voucher, pas první osoby na něm, vypíšete formulář se jmény ostatních osob, už mají připraveny klíče. Check-in je oficiálně od šestnásti hodin, my jsme klíče dostali už v půl čtvrté (možná by to šlo i dřív, ale raději jsme stáli v koloně na dálnici ;-) ). Michodem, avizovanou vratnou kauci 100 EUR po nás nikdo nechtěl. Úklid za 30 EUR si samozřejmě zaplatit můžete, ale pokud se nebojíte koštěte, mopu a kbelíku, které najdete na pokoji, určitě znáte lepší způsob, jak třicítku ojro utratit.
Pak už můžete jet přímo do Roberty, je to hned za rohem (vlastně dvěma), na rohu Via Vicenza a Via Perugia (Streetview), ke vjezdu budete potřebovat čip, který je na svazku klíčů, každý apartmán má své vyhrazené parkovací místo.
Vybavení? Měli jsme typ bilo, tedy dvě místnosti spojené chodbičkou, ze které se šlo i do koupelny. Jedna místnost je ložnice s dvoujlůžkem a jednolůžkem plus skříně, v chodbičce klimatizace, další skříň a v ní i trezor - zdarma, bez dalšího příplatku. V koupelně sprchový kout, automatická pračka, kterou se nám nepodařilo uvést v pohyb, umyvadlo s toaletní skříňkou a zásuvkou (italskou, fén do ní tedy bez adaptéru nezapojíte), toaleta a bidet. Poslední místností je kuchyně / jídelna / obývací pokoj s gaučem, který se může změnit na dvojlůžko. V kuchyni plynový sporák (přibalte tedy zápalky), mikrovlnná trouba, nádobí, lednička. Na skříňce stojí i televize s dost širokou nabídkou programů. Italských, Teletubbies v italštině jsou snad ještě lepší, než v češtině. A pokud budete mít štěstí, budete mít i výhled na moře. ;-) Na balkóně najdete věšák na prádlo, plastový stůl se židlemi, vejít se na něj dá z obou místností.
V budově je výtah, s kufry tedy nemusíte drncat po schodech, na dveřích na parkoviště i k bazénu jsou cedule "Zavírejte prosím dveře", nicméně se na to moc nehraje, klíče tedy potřebovat nebudete. Bazén je rozdělen na dvě části - mělkou (cca metr deset), kde si můžete zaplavat a ještě mělčí, brouzdaliště. Abyste si mohli zaplavat, jsou zakázány míče, potápění a matrace. A drží se tu siesta, v poledne, stejně jako v osm večer, přide chlápek a z bazénu vás vyhodí. Wi-Fi v objektu není, ale volný přístup je přímo na pláži.
Stravování? Jste v apartmánech, hotelovou jídelnu zde nenajdete. ;-) Ale s tím jste při objednávání jistě počítali. Pokud si nechcete vařit sami, nebo alespoň, připravuji článek i na téma "Co, kde a proč v Caorle" (podobně jako jsem předloni psal o dovolené v Bibione). Kde nakoupit, kam zajít, kde mají dobrou zmrzlinu, zda jít do akvaparku... Ale to až příště.


více..., komentáře (4)

Jak dobře se jede, když se zipuje

Dnes jsem se dostal do menší kolony, která pomalinku jela. Za chvíli jsem zjistil proč: dva pruhy se sjižděly do jednoho. A jak to krásně šlo, když se používalo pravidlo zipu. Jedno auto z pravého, jedno auto z levého zipu. Stačilo jen trošku ubrat a zařadit se. Zdůrazňuju jedno, každá nepravidelnost zip naruší.
Vzpomněl jsem si na nedávné zúžení na dálnici D5 u Rudné, kde to naopak nejelo vůbec, dlouhé kolony, dlouhé zdržení, vzteklí řidiči. Prostě se nezipovalo. Nebo špatně - dvě, tři osobní auta se cpala před nákladní a navíc přes benzínku a parkoviště u ní se ještě hajzlíci a vychcánci snažili ostatní předjet (na místě jsem rozhodně zdrobněliny nepoužíval). Ti narušovali zip nejvíc.


více..., komentáře (0)

Poslední komentáře

 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funkční ovladač: Děkuji za radu. U mého C-maxe TDCI/2008 jsem 4x nastavil klíč ... "
 • Parkování u letiště s Parkia.cz? Proč ne?:
  "A víte, že ano. Zažil jsem vše. Otázky "Kde jste byli? Jak se vám líbilo? ... "
 • Parkování u letiště s Parkia.cz? Proč ne?:
  "Nerikam ze Parkie je nejaka super zabava, jen narazim na popis : "vyndejte ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Jak jsme se rozdělili
  (27. 04. 2018, 141x)
  Chováte se jako doma?
  (21. 05. 2018, 121x)
  Kouření zhoršuje zrak
  (30. 05. 2018, 92x)

  Vyhledávání


  Výstřižky


  více...
  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS