Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 598 nalezených)

Jdem na Iron Maiden!

Hudba Pravidelně na Silvestra vás zvu na den plný koncertů. A co takhle zajít na nějaký festival? Pěkně naživo?
Tento víkend probíhá na okruhu v německém Nuerburgringu (znáte z F1) festival Rock am Ring, kde mimo jiné vystoupí již zmiňovaní Iron Maiden, ale taky Kaiser Chiefs, Linkin Park nebo Die Fantastischen Vier. A právě (nejen) jejich koncerty můžete "navštívit" díky streamu na einsplus.de, případně v televizi Eins Plus. Hodit se vám asi bude i vysílací plán.


více..., komentáře (0)

Až budu velký, nebudu instalatérem

Kapka vody Během minulých dvou týdnů jsem doma musel vyměnit vodovodní baterii v kuchyni, napouštěcí ventil na jednom z WC a kartuši v pákové baterii ve sprše. To by šlo, až na malé technologické prostoje (tři dny jsme nemyli nádobí, protože baterii si prostě někdo musí vybrat a koupit) nic náročného. Ale když už jsem tak ležel pod linkou, otevřel jsem sifon, že ho vyčistím, a to mě přivedlo k myšlence v nadpisu.
To byl ale smrad, to už se o zápachu mluvit nedá. ;-)


více..., komentáře (0)

To si tak stojím na Jižní spojce

Výstražný trojúhelník Už zase. Už zase se stalo, že mi chcíplo auto a já musel volat odtahovku. Tentokrát hezky na Jižní spojce, naštěstí se mi povedlo setrvačností a silou vůle dojet na začátek odbočovacího pruhu. Zavolal jsem na asistenční službu, která mi objednala odtahovku.
Mezitím jsem zjistil, že od projíždějících aut jde takový vítr, že to výstražný trojúhelník neustojí. Navíc jsem stál na konci oblouku zatáčky, k tomu proti vycházejícímu Slunci a tak jsem měl strach, že do auta někdo narazí. Pod vestu jsem si tedy vzal bundu a šel jsem troúhelník držet a mávat na ty, kteří měli zapnutý blinkr a dalo se tedy očekávat, že chtějí sjet.
To jsem viděl věcí. Lidi kouřící, telefonující, upravující se, svlékající se, snídající a pijící. V tom provozu na ranní jedoucí Jížní spojce. Občas někdo mávnutím poděkoval a zpomalil, občas někdo nechápavě koukal, co to nacvičuju a o to víc brzdil. A taky jsem zjisitil, že někteří neuhnou policejnímu autu se zapnutým majákem a sirénou. Drsoň :-)
PS: Neměla by na lince asistence sedět slečna, která rozezná Jižní spojku a Pražský okruh, abych příště nemusel hodinu mrznout?


více..., komentáře (0)

Jsou volební lístky spam?

Papír, poznámky Tak jsme roznášeli volební lístky pro volby do evropského parlamentu. To zas byla akce. A přemýšlel jsem, jestli je mám do schránky vhodit, když je tam nalepeno "nevhazovat reklamní materiály". Nebudou to lidí taky považovat za spam? Pro některé to totiž obtěžující bylo a dávali mi to najevo. "To mi ani nedávejte." A taky "ukažte, já si to rovnou vezmu" a už obálka letěla do popelnice.
A já si říkal, jestli to nejsou vyhozené peníze. Copak o to, lístky se vytisknout musí. Ale už by se nemusely roznášet (viz druhé kolo senátních voleb). A taky by se daly zkrátit volby na jeden den. Volební komise totiž půjdou v pátek, v sobotu a v neděli. V neděli se teprve bude sčítat, protože to může proběhout až po skončení voleb v celé EU. A při té volební účasti mi to skutečně přijde jako vyhazování peněz.
OPRAVA: Sčítat se bude hned v sobotu dopoledne. Jen výsledky se mohou zveřejnit až v neděli večer. Aspoň tak.


více..., komentáře (0)

Kombinace, které se vyhnu

Hyperslevy.cz, trendy-nabytek.cz, 3dVirtuálníObchody s.r.o. tvoří dvojkombinaci, které se už příště vyhnu. Proč tři firmy a dvojkombinace? Čtěte dál.
Nákupní vozík Na Hyperslevy.cz jsem si objednal power bank. Zaplatil a ihned objednal u dodavatele - trendy-nabytek.cz. Dodání do sedmi dnů. Po sedmi dnech, pro jistotu pracovních, jsem napsal na emailovou adresu, odkud přišlo potvrzení objednávky. Další dva dny, balíček nikde, odpověď nikde. Píšu do diskuze na slevovém portálu. Diskuze je moderovaná, už vím proč. Můj dotaz je zřejmě nežádoucí, zůstane nezveřejněný a bez reakce. A to jsem psal slušně.
Zpět na trendy-nabytek.cz, hele tady je telefonní číslo. Zavolal se, slečna se omluvila, našla moji objednávku a "příští týden zboží odešleme." Proč, když jsem ho měl dostat během sedmi dnů od objednávky, mám čekat od středy do dalšího týdne? Přišlo mi, že je na tom snad postavené podnikání - nechat si zaplatit a čekat co nejdéle. Ale můžu se i mýlit. Nakonec všechno dobře dopadlo a "do sedmi dnů" trvalo devatenáct dnů.
A jak je to s těmi počty? 3dVirtuálníObchody s.r.o. je provozovatelem trendy-nabytek.cz (a taky dalších), tento e-shop se zřejmě zaměřuje pouze na akce pro slevové servery.


více..., komentáře (0)

To je prostě fyzikální záhada

Auto Můžete mi vysvětlit, jak je to možné?
Předjedu na dálnici auto s vlekem, jedu rychlostí sto dvacet až sto třicet kilometrů v hodině, cestou projíždím třemi úseky, každý měří kilometr a v nich se smí jet maximálně osmdesát kilometrů v hodině. Auto s vlekem může jet nejvýše osmdesátikilmetrovou rychlostí. Přesto mě po čtyřiceti kilometrech předjede. Vše probíhalo za normálních teplot a tlaku
Uznávám, od mých gymnaziálních studií matematiky a fyziky uplynulo více než čtvrt století, ale to je pro mě problém, pro který nemám řešení. Nenapadá vás nějaké?


více..., komentáře (0)

To mě jednou zabije

Skútr A to doslova a do písmene.
Jsem jedním z těch, co si koupili skútr, když jim na něj stačí řidičský průkaz skupiny B. A už vím, že jízda na něm je pěkně nebezpečná. Teda ne, že bych se snažil zabít já, na to se mám moc rád a mám snad dost rozumu. Ale dnes, při mé první jarní jízdě, se se mnou skoro srazila tři auta.
Vím, že skútr vypadá legračně, ale stopětadvacítka může jet docela rychle. Pokud mi tedy z vedlejší silnice vjede do cesty auto a pomalu se rozjíždí, mám co dělat, abych mu nevjel do kufru. Podle GPS záznamu jsem v té chvíli jel 75 km/h a brzdil na 10 km/h. Skútr se pěkně vlnil a na nějaký vyhýbací manévr jsem neměl ani pomyšlení. Vpravo roští, vlevo v protisměru jedoucí auto. Rozdíl rychlostí mi prostě vychází nejlépe u toho kufru. :-)
Podobnou situaci jsem zažil už ráno, naštěstí ve městě a tedy v menší rychlosti. A ten třetí případ? Na kruhovém objezdu. I tady jedu rychleji, než auta, jen jejich řidiči si to neuvědomují. A rozhodně si nemyslím, že by mě přehlídli. Vzledem k tomu, že jezdím v něčem podobném, myslím, že jsem téměř nepřehlédnutelný.


více..., komentáře (0)

Proč si myslíte, že uhnu?

Několik modelových situaci:
 • Jedu s nákupním vozíkem a proti mně středem uličky paní.
 • Jdu po ulici při zdi a za rohem na mě vybafne pán.
 • Po chodníku jdou tři paní vedle sebe a živě konverzují.
 • Vyřítíte se z obchodu na chodník, kde právě procházím já.
Proč si myslíte, že uhnu? Jen proto, že máte prsa? Nebo protože máte víc šedivých vlasů, než já? To navíc s mojí pleší není vůbec těžké.
Ne a ne a ne. Zdvořilost je sice hezká věc, ale proč bych měl být zdvořilý jen já?


více..., komentáře (5)

Šaty dělají člověka. I vysokoškoláka

Tučňák Šaty dělaj člověka, to zpívali Voskovec s Werichem už v minulém století. Já si myslím, že přece jen se dá poznat, že v šatech je někdo jiný, než by měl být. Pokud bude někdo v kutně říkat sakra, s největší pravděpodobností to nebude kněz, ani mnich.
Když teď jdu kolem budovy vysoké školy a vidím tam mladé lidi v oblecích, rozhodně si nemyslím, že jsou to vzdělanci. Spíš mi přijdou jako neohrabaní tučňáci, patnáctiletí paňáři, kteří jdou prvně do tanečních. Prvně, protože na první lekci se dozví, že sako mají mít zapnuté, ruce se nestrkají do kapes kalhot, natož saka, s rozhalenkou mohou tak maximálně hlásit Televizní noviny, ale ne chodit na veřejnost, kde mají mít formální oblečení.
Když už na sebe beru oblek, musím se podle toho chovat.


více..., komentáře (0)

Není každý profesionál profíkem

Auto Jel jsem si takhle po dálnici a najednou mi zhasnul motor. A už se mi nepodařilo nastartovat. Auto tedy skončilo na odtahovce a potom ve značkovém servisu. Po přijetí technikem jsem trochu srovnával přístup v tomto a v servisu, kam jezdím obvykle. Obyvkle znamená jednou za rok, nejsem tedy častý zákazník, ani tam nenechávám žádné velké částky, není teda důvod mít tam protekci.
A ve srovnání s B vychází vzhledově asi jako hypermarket s obyčejnou samoobsluhou.
A: Při příchodu: "Dobrý den." A šmitec, jen pohled na mě. "Jaký máte problém, co si přejete," nic takového.
B: "Dobrý den, posaďte se, dáte si kávu, čaj, kapučíno, co vás k nám přivádí."
A: Bílá košile, kravata. Jo profesionál.
B: Polotriko a firemní mikina. Ale vždyť je to přejímací technik.
A: Jdeme se podívat k autu, nasazuje ochranný obal na sedačku a omotává volant folií. Zkouší auto, po návratu zapisuje do počítače závadu, stav tachometru, obsah nádrže si už nepamatuje.
B: Jdeme k autu, obal na sedačku je taky, volant se neomotává. Stav tachometru, nádrž, výbava se zadává hned na místě do tabletu, k tomu "tady je malý škrábanec na dveřích, tak ho raději vyfotíme, abychom předešli nedorozumění." Než se vrátíme k počítači, údaje jsou v něm.
A: Auto bude pozítří, to je všechno, nashledanou.
B: Stačí, když auto bude pozítří? Chcete někam odvézt? Nebo náhradní vozidlo? Ne? Tak nashledanou.
Kdo vám z tohoto popisu vychází jako profík a kdo jako profesionál?
P.S: Když jsem si auto vyzvedával, byl tam jiný technik a ten se choval úplně jinak a můj dojem ze servisu se o dost zlepšil.


více..., komentáře (0)

K čemu je máte?

Auto Cestou po dálnici jsem dojel auto. To se stává. Dokonce se i stává, že to auto zrovna předjíždí kamion. Neobvyklé není ani to, že to auto předjíždí kamion a jede při tom rychlostí devadesát pět kilometrů za hodinu. Podle GPS navigace, nikoliv podle tachometru. Ale i takové auto smí na dálnici a smí na ní i předjíždět.
Na konci kamionu (vlastně na jeho začátku, prostě když kamion minulo) se auto začalo vracet do pravého pruhu. Já jsem tedy přidal, že si opět pojedu svých sto třicet. No jo, ale v tom auto opět směřuje do levého pruhu. Aha, proto z pruhu do pruhu bez blinkru. To nebyl úmysl, ale asi ladí rádio, hledá mobil, snídani, prostě se nevěnuje řízení. A po chvilce opět do pravého, opět bez blinkru. Teď už tam chvilku jede rovně. No jo, ale je to záměr? Nebo jen náhoda? Zase se bude vracet? Riskl jsem to, přidal jsem víc než obvykle a rychle od něj pryč.
Sakra, od toho máte blinkry, abyste při přejíždění z pruhu do pruhu dávali znamení o změně směru jízdy.


více..., komentáře (0)

Co vás čeká v Sunrise Royal Makadi Resort?

Jedete do Sunrise Royal Makadi Resort v letovisku Hurghada v Egyptě? A nevíte, co vás tam čeká? Kam zajít? Chcete pár tipů a triků? Tady je rozšířená verze mé recenze - hodnocení, kterou jsem psal na Invia.cz.

Jde o rozlehlý resort, užijí si tedy i milovníci procházek (nebo možná i turistiky), pokoje, stravování, bazény i personál vyhovují, snad jen pláž by mohla být lepší.
Každý rok jezdíme jinam, ale dovedu si představit, že se sem vrátíme.

Měli jsme rodinný pokoj, či spíše apartmá v bloku 34. Dva pokoje spojené chodbičkou, odkud se vcházelo do koupelny/toalety. V jednom pokoji dvě postele, v druhém manželská, v obou televize a pro každý pokoj samostatné ovládání klimatizace (to je asi jediné mínus - přišla mi dost hlučná, v noci mě rušila a tak jsem ji vypínal). Lodžie s výhledem na podstatnou část resortu (z druhého patra). Každodenní úklid s možností výměny ručníků a osušek (systém chci vyměnit - dám na zem).
Ještě k televizi. Máte výběr ze spousty kanálů - anglické, německé, ruské, ba i jeden polský by se našel. Byl hudební a kvalitou obsahu mi přišel jako obdoba naší Šlágr TV.

Hlavní restaurace je s bufetem. Spousta zeleniny, předkrmy, zdravý koutek, u snídaně čerstvá vaječná omeleta (vyberte si kolik vajec a co na ni - cibule, paprika, salám...), čestvé palačinky, u oběda a večeře "něco krájeného" (hovězí, hovězí ála..., skopové, kuře, ryba) a těstoviny s čerstvou omáčkou (viz omeleta). K tomu samozřejmě hranolky, těstoviny, rýže na několik způsobů, různé druhy mas a omáček. A samozřejmě zákusky (puding a buchty na několik způsobů).
Dalo se vybrat, určitě si vybere každý, ale po týdnu se mi už vybíralo těžko a přešel jsem ze systému "od každého kousek" na systém "jedno maso a jedna příloha".
Nápoje buď natočte si sami (nápoje ve stylu Tang) nebo řekněte si (post mix Pepsi&spol, pivo, víno), káva z automatu Nescafé (plus cappuccino, s mlékem, čokoláda), horká voda plus několik druhů pytlíkových čajů.
K tomu několik ala-carte restaurací, kde si musíte místo zamluvit předem (dotykové obrazovky na recepci, jeden až dva dny předem). Byly jsme ve třech a dál už jsem nezkoušel, pocity byly takové .... rozpačité. Italská měla všechna jídla (byly jsme čtyři, takže čtyři) bez chuti a zápachu (ať těstoviny, nebo pizza), ve steakhousu už to bylo lepší, steak se dal jíst, ale arabská už byla bez konkurence, tam nám chutnalo. Další jsem pak už pokoušet nechtěl.
Ala-carte restaurace si musíte zamluvit jeden až dva dny předem pomocí dotykových obrazovek na recepci. Celou objednávku zakončíte zobrazením čísla rezervace (skutečně musíte dojít až sem, jinak se do restaurace nedostanete), které ale i přes upozornění nebudete potřebovat, do restaurace vás pustí podle čísla pokoje. Jeden z posledních kroků v objednávce je dotaz, zda nemáte nějakou zvláštní příležitost (výročí, narozeniny, líbánky). Nebojte se přiznat, čeká vás překvapení. A chtělo by to někoho třetího, kdo to natočí. ;-)

Služby hotelu
Několik bazénů, několik různých barů, skluzavky, které jsou v provozu dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne, osušky k bazénům a na pláž si můžete vyzvednout a vrátit/vyměnit v různých částech resortu, od deseti do osmi večer různé animační programy (lukostřelba, šipky, joga, latina, hiphop, cvičení ve vodě i na souši, pokud máte zájem, vyberete si), v osm večer dětská diskotéka (30-50 minut), v půl desáté večer showtime (jak říkájí šútajm - taneční, akrobat, hadi, folklór...).
Byli jsme s cestovní kanceláří Blue Style, ta má v hotelu vlastní dětský klub. Otevřeno je kromě úterka dopoledne i odpoledne, v pondělí odpoledne se s dětmi jezdí do delfinária. Děvčata jsou i na večerní dětské diskotéce.

Pláž
Pláž nic moc - pod jedním slunečníkem tři lehátka, mezi nimi malé rozestupy, přišla mi dost malá na velikost resortu. Ale místo jsme našli téměž vždy a když ne, nechali jsme věci u bazénu a těch dvě stě metrů k moři došli.
Dalším mínusem může být umístění mezi dvěma přístavišti, můžete mít pocit, že máte pro plavání jen malý kousek moře. Já si se svým plaváním nestěžoval, spíš se cachtám, než plavu.
Voda čistá, pro šnorchlování jako dělaná, ale lepší výběr (více korálů, více rybek a ryb) je na plážích vlevo od hotelové - jen tam nechoďte s osuškami, budete ihned vykázáni.

Jak se domluvíte?
Bez problémů rusky. Většina zaměstnanců umí i anglicky, někteří německy. A když prozradíte "czech republic", dozvíte se "jak se máš, dobrý a hezký český." :-)

Nákupy
V hotelu je i pár krámků, kde můžete koupit věci na potápění, opalovací krémy, suvenýry, prostě smíšené zboží. Ceny jsou tam samozřejmě přestřelené, počítá se se smlouváním, nesmlouvá jen blázen, nebo Rus. Ale... Pokud máte silné nervy, vyčkejte až na letiště. Jedna paní si koupila kalendář za dvacetdolarů, kolik byla startovací cena nevím, na letišti měli stejný za sedm. A to zamrzí.
Pokud nechcete nakupovat, neříkejte "zítra", ale "nechci". Nevím, jak to dělají, ale zítra vás zastaví znovu a řeknou, že už je zítra. :-)

A teď už útržky.
U vchodu do hlavní budovy stojí vedle bezpečnostního rámu ostraha, ale nepřijde mi, že by něco strážila.
Pokud chcete vyrazit na poušť, nebudete mít žádný problém, jen se musíte při odchodu a příchodu hlásit na bráně. Neočekávejte žádnou krásu, místy si budete připadat jako na smetišti. Ale stejně vyražte. Západ Slunce nad pouští je daleko hezčí, než nad mořem.
Časté složení návštěvníků bylo stará, mladá, dítě. Kde jsou chlapi? Odpočívají doma v pokoji, nebo naopak tvrdě vydělávají na manželčinu dovolenou?
U bazénů a moře to mají papírové knihy s elektronikou zhruba na půl. Ovšem elektronika jsou především tablety, čtečky jsou silně menšinové.
Po celém areálu jsou krásné huňaté trávníky. To je ovšem vyváženo smradem (ne, skutečně to není zápach), který se line při zalévání. Zřejmě recyklovanou splaškovou vodou. A recyklace není úplně stoprocentní.
A na závěr stručně pro kačery: ano, je tam ;-)

Pár fotografií z hotelu
P.S.: Dodatek. Hned po příjezdu jsme dostali pásky na ruku, mohli jsme jít na snídani. Prošli jsme si hotel a chtěli se jít najíst. V tom šel kolem recepční a hned jsme dostali i pokoj.


více..., komentáře (0)

Zkrátil jsem to

Telefon Zvednu telefon a v něm: "Dobrý den, jsem blablabla z firmy blablabla, mohu vás chvilku zdržet na krátký monitorovaný rozhovor?"
"Dobrý den, prosím, abyste ve vaší databázi označila u tohoto telefonního čísla, že si nepřeji být kontaktován a pokud možno jej z databáze odstranila."
"Ano, samozřejmě. Naslyšenou."
Já tedy doufám, že se s paní už neuslyším. Nemám nic proti ní osobně, ale pokud udělá to, co jsem chtěl, už mi volat nebude. A rozhovor byl ještě kratší, než měla původně v úmyslu.
Navíc volající číslo šlo do seznamu ke kontaktu "Opruz", u kterého mám vypnuté zvonění i vibrace.


více..., komentáře (0)

I letos vyrazíme na koncert

Hudba A je to tu zas. Silvestr za dveřmi a i letos připravil program 3sat na poslední den v roce jeden koncert za druhým po celých 24 hodin.
A co že nás tedy čeká nyní?
 • Peter Gabriel, Sting, & Bruce Springsteen: Human Rights Now!
 • Pink Floyd: A Delicate Sound of Thunder
 • The Beach Boys: 50 – Live in Concert
 • Eric Clapton: Crossroads
 • Paul McCartney & Wings: Rockshow
 • The Rolling Stones: Sweet Summer Sun
 • Elton John: In Concert
 • P!nk: The Truth About Love
 • Madonna: The MDNA Tour
 • Muse: Live in Japan
 • Hugh Laurie: Live on the Queen Mary
 • a další a další
Kompletní program s detaily je na 3sat.de.


více..., komentáře (0)

Půlnoční nebude

Anděl No, zase taková novinka to není. Ona totiž půlnoční nebyla ani loni. Ale letos farář prozradil proč. Běžně mu do kostela chodí málo oveček a tak se mu nechce kázat půlnoční. A já si myslím, že je to chyba.
Kromě toho, že se vykašle na věrné, přijde o výjimečnou šanci udělat církvi reklamu před těmi nepokřtěnými neznabohy. Nebo myslí, že se mu do kostela pohrnou bez reklamy? To je všude řečí o tom, že Vánoce se změnily na ryze konzumní záležitost, ale náš farář odmítne alespoň naznačit, že to může být i jinak.


více..., komentáře (0)

Poslední komentáře

 • Jak zadám kód rádia ve Fordu?:
  "Díky moc, usetřil jste mi cestu do servisu. Jasně, stručně, srozumitelně…. ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Fakt to funguje, Ford Fusion vyrobený v roce 2011..."
 • Jedna nerovná se jedna:
  "Tak tohle jsem si musel přečíst dvakrát, než mi to došlo. Ale pak jsem se smál m ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Děkuji je zakázané slovo?
  (29. 10. 2019, 285x)
  Vystřelili byste?
  (31. 10. 2019, 270x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS