Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 590 nalezených)

Šaty dělají člověka. I vysokoškoláka

Tučňák Šaty dělaj člověka, to zpívali Voskovec s Werichem už v minulém století. Já si myslím, že přece jen se dá poznat, že v šatech je někdo jiný, než by měl být. Pokud bude někdo v kutně říkat sakra, s největší pravděpodobností to nebude kněz, ani mnich.
Když teď jdu kolem budovy vysoké školy a vidím tam mladé lidi v oblecích, rozhodně si nemyslím, že jsou to vzdělanci. Spíš mi přijdou jako neohrabaní tučňáci, patnáctiletí paňáři, kteří jdou prvně do tanečních. Prvně, protože na první lekci se dozví, že sako mají mít zapnuté, ruce se nestrkají do kapes kalhot, natož saka, s rozhalenkou mohou tak maximálně hlásit Televizní noviny, ale ne chodit na veřejnost, kde mají mít formální oblečení.
Když už na sebe beru oblek, musím se podle toho chovat.


více..., komentáře (0)

Není každý profesionál profíkem

Auto Jel jsem si takhle po dálnici a najednou mi zhasnul motor. A už se mi nepodařilo nastartovat. Auto tedy skončilo na odtahovce a potom ve značkovém servisu. Po přijetí technikem jsem trochu srovnával přístup v tomto a v servisu, kam jezdím obvykle. Obyvkle znamená jednou za rok, nejsem tedy častý zákazník, ani tam nenechávám žádné velké částky, není teda důvod mít tam protekci.
A ve srovnání s B vychází vzhledově asi jako hypermarket s obyčejnou samoobsluhou.
A: Při příchodu: "Dobrý den." A šmitec, jen pohled na mě. "Jaký máte problém, co si přejete," nic takového.
B: "Dobrý den, posaďte se, dáte si kávu, čaj, kapučíno, co vás k nám přivádí."
A: Bílá košile, kravata. Jo profesionál.
B: Polotriko a firemní mikina. Ale vždyť je to přejímací technik.
A: Jdeme se podívat k autu, nasazuje ochranný obal na sedačku a omotává volant folií. Zkouší auto, po návratu zapisuje do počítače závadu, stav tachometru, obsah nádrže si už nepamatuje.
B: Jdeme k autu, obal na sedačku je taky, volant se neomotává. Stav tachometru, nádrž, výbava se zadává hned na místě do tabletu, k tomu "tady je malý škrábanec na dveřích, tak ho raději vyfotíme, abychom předešli nedorozumění." Než se vrátíme k počítači, údaje jsou v něm.
A: Auto bude pozítří, to je všechno, nashledanou.
B: Stačí, když auto bude pozítří? Chcete někam odvézt? Nebo náhradní vozidlo? Ne? Tak nashledanou.
Kdo vám z tohoto popisu vychází jako profík a kdo jako profesionál?
P.S: Když jsem si auto vyzvedával, byl tam jiný technik a ten se choval úplně jinak a můj dojem ze servisu se o dost zlepšil.


více..., komentáře (0)

K čemu je máte?

Auto Cestou po dálnici jsem dojel auto. To se stává. Dokonce se i stává, že to auto zrovna předjíždí kamion. Neobvyklé není ani to, že to auto předjíždí kamion a jede při tom rychlostí devadesát pět kilometrů za hodinu. Podle GPS navigace, nikoliv podle tachometru. Ale i takové auto smí na dálnici a smí na ní i předjíždět.
Na konci kamionu (vlastně na jeho začátku, prostě když kamion minulo) se auto začalo vracet do pravého pruhu. Já jsem tedy přidal, že si opět pojedu svých sto třicet. No jo, ale v tom auto opět směřuje do levého pruhu. Aha, proto z pruhu do pruhu bez blinkru. To nebyl úmysl, ale asi ladí rádio, hledá mobil, snídani, prostě se nevěnuje řízení. A po chvilce opět do pravého, opět bez blinkru. Teď už tam chvilku jede rovně. No jo, ale je to záměr? Nebo jen náhoda? Zase se bude vracet? Riskl jsem to, přidal jsem víc než obvykle a rychle od něj pryč.
Sakra, od toho máte blinkry, abyste při přejíždění z pruhu do pruhu dávali znamení o změně směru jízdy.


více..., komentáře (0)

Co vás čeká v Sunrise Royal Makadi Resort?

Jedete do Sunrise Royal Makadi Resort v letovisku Hurghada v Egyptě? A nevíte, co vás tam čeká? Kam zajít? Chcete pár tipů a triků? Tady je rozšířená verze mé recenze - hodnocení, kterou jsem psal na Invia.cz.

Jde o rozlehlý resort, užijí si tedy i milovníci procházek (nebo možná i turistiky), pokoje, stravování, bazény i personál vyhovují, snad jen pláž by mohla být lepší.
Každý rok jezdíme jinam, ale dovedu si představit, že se sem vrátíme.

Měli jsme rodinný pokoj, či spíše apartmá v bloku 34. Dva pokoje spojené chodbičkou, odkud se vcházelo do koupelny/toalety. V jednom pokoji dvě postele, v druhém manželská, v obou televize a pro každý pokoj samostatné ovládání klimatizace (to je asi jediné mínus - přišla mi dost hlučná, v noci mě rušila a tak jsem ji vypínal). Lodžie s výhledem na podstatnou část resortu (z druhého patra). Každodenní úklid s možností výměny ručníků a osušek (systém chci vyměnit - dám na zem).
Ještě k televizi. Máte výběr ze spousty kanálů - anglické, německé, ruské, ba i jeden polský by se našel. Byl hudební a kvalitou obsahu mi přišel jako obdoba naší Šlágr TV.

Hlavní restaurace je s bufetem. Spousta zeleniny, předkrmy, zdravý koutek, u snídaně čerstvá vaječná omeleta (vyberte si kolik vajec a co na ni - cibule, paprika, salám...), čestvé palačinky, u oběda a večeře "něco krájeného" (hovězí, hovězí ála..., skopové, kuře, ryba) a těstoviny s čerstvou omáčkou (viz omeleta). K tomu samozřejmě hranolky, těstoviny, rýže na několik způsobů, různé druhy mas a omáček. A samozřejmě zákusky (puding a buchty na několik způsobů).
Dalo se vybrat, určitě si vybere každý, ale po týdnu se mi už vybíralo těžko a přešel jsem ze systému "od každého kousek" na systém "jedno maso a jedna příloha".
Nápoje buď natočte si sami (nápoje ve stylu Tang) nebo řekněte si (post mix Pepsi&spol, pivo, víno), káva z automatu Nescafé (plus cappuccino, s mlékem, čokoláda), horká voda plus několik druhů pytlíkových čajů.
K tomu několik ala-carte restaurací, kde si musíte místo zamluvit předem (dotykové obrazovky na recepci, jeden až dva dny předem). Byly jsme ve třech a dál už jsem nezkoušel, pocity byly takové .... rozpačité. Italská měla všechna jídla (byly jsme čtyři, takže čtyři) bez chuti a zápachu (ať těstoviny, nebo pizza), ve steakhousu už to bylo lepší, steak se dal jíst, ale arabská už byla bez konkurence, tam nám chutnalo. Další jsem pak už pokoušet nechtěl.
Ala-carte restaurace si musíte zamluvit jeden až dva dny předem pomocí dotykových obrazovek na recepci. Celou objednávku zakončíte zobrazením čísla rezervace (skutečně musíte dojít až sem, jinak se do restaurace nedostanete), které ale i přes upozornění nebudete potřebovat, do restaurace vás pustí podle čísla pokoje. Jeden z posledních kroků v objednávce je dotaz, zda nemáte nějakou zvláštní příležitost (výročí, narozeniny, líbánky). Nebojte se přiznat, čeká vás překvapení. A chtělo by to někoho třetího, kdo to natočí. ;-)

Služby hotelu
Několik bazénů, několik různých barů, skluzavky, které jsou v provozu dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne, osušky k bazénům a na pláž si můžete vyzvednout a vrátit/vyměnit v různých částech resortu, od deseti do osmi večer různé animační programy (lukostřelba, šipky, joga, latina, hiphop, cvičení ve vodě i na souši, pokud máte zájem, vyberete si), v osm večer dětská diskotéka (30-50 minut), v půl desáté večer showtime (jak říkájí šútajm - taneční, akrobat, hadi, folklór...).
Byli jsme s cestovní kanceláří Blue Style, ta má v hotelu vlastní dětský klub. Otevřeno je kromě úterka dopoledne i odpoledne, v pondělí odpoledne se s dětmi jezdí do delfinária. Děvčata jsou i na večerní dětské diskotéce.

Pláž
Pláž nic moc - pod jedním slunečníkem tři lehátka, mezi nimi malé rozestupy, přišla mi dost malá na velikost resortu. Ale místo jsme našli téměž vždy a když ne, nechali jsme věci u bazénu a těch dvě stě metrů k moři došli.
Dalším mínusem může být umístění mezi dvěma přístavišti, můžete mít pocit, že máte pro plavání jen malý kousek moře. Já si se svým plaváním nestěžoval, spíš se cachtám, než plavu.
Voda čistá, pro šnorchlování jako dělaná, ale lepší výběr (více korálů, více rybek a ryb) je na plážích vlevo od hotelové - jen tam nechoďte s osuškami, budete ihned vykázáni.

Jak se domluvíte?
Bez problémů rusky. Většina zaměstnanců umí i anglicky, někteří německy. A když prozradíte "czech republic", dozvíte se "jak se máš, dobrý a hezký český." :-)

Nákupy
V hotelu je i pár krámků, kde můžete koupit věci na potápění, opalovací krémy, suvenýry, prostě smíšené zboží. Ceny jsou tam samozřejmě přestřelené, počítá se se smlouváním, nesmlouvá jen blázen, nebo Rus. Ale... Pokud máte silné nervy, vyčkejte až na letiště. Jedna paní si koupila kalendář za dvacetdolarů, kolik byla startovací cena nevím, na letišti měli stejný za sedm. A to zamrzí.
Pokud nechcete nakupovat, neříkejte "zítra", ale "nechci". Nevím, jak to dělají, ale zítra vás zastaví znovu a řeknou, že už je zítra. :-)

A teď už útržky.
U vchodu do hlavní budovy stojí vedle bezpečnostního rámu ostraha, ale nepřijde mi, že by něco strážila.
Pokud chcete vyrazit na poušť, nebudete mít žádný problém, jen se musíte při odchodu a příchodu hlásit na bráně. Neočekávejte žádnou krásu, místy si budete připadat jako na smetišti. Ale stejně vyražte. Západ Slunce nad pouští je daleko hezčí, než nad mořem.
Časté složení návštěvníků bylo stará, mladá, dítě. Kde jsou chlapi? Odpočívají doma v pokoji, nebo naopak tvrdě vydělávají na manželčinu dovolenou?
U bazénů a moře to mají papírové knihy s elektronikou zhruba na půl. Ovšem elektronika jsou především tablety, čtečky jsou silně menšinové.
Po celém areálu jsou krásné huňaté trávníky. To je ovšem vyváženo smradem (ne, skutečně to není zápach), který se line při zalévání. Zřejmě recyklovanou splaškovou vodou. A recyklace není úplně stoprocentní.
A na závěr stručně pro kačery: ano, je tam ;-)

Pár fotografií z hotelu
P.S.: Dodatek. Hned po příjezdu jsme dostali pásky na ruku, mohli jsme jít na snídani. Prošli jsme si hotel a chtěli se jít najíst. V tom šel kolem recepční a hned jsme dostali i pokoj.


více..., komentáře (0)

Zkrátil jsem to

Telefon Zvednu telefon a v něm: "Dobrý den, jsem blablabla z firmy blablabla, mohu vás chvilku zdržet na krátký monitorovaný rozhovor?"
"Dobrý den, prosím, abyste ve vaší databázi označila u tohoto telefonního čísla, že si nepřeji být kontaktován a pokud možno jej z databáze odstranila."
"Ano, samozřejmě. Naslyšenou."
Já tedy doufám, že se s paní už neuslyším. Nemám nic proti ní osobně, ale pokud udělá to, co jsem chtěl, už mi volat nebude. A rozhovor byl ještě kratší, než měla původně v úmyslu.
Navíc volající číslo šlo do seznamu ke kontaktu "Opruz", u kterého mám vypnuté zvonění i vibrace.


více..., komentáře (0)

I letos vyrazíme na koncert

Hudba A je to tu zas. Silvestr za dveřmi a i letos připravil program 3sat na poslední den v roce jeden koncert za druhým po celých 24 hodin.
A co že nás tedy čeká nyní?
 • Peter Gabriel, Sting, & Bruce Springsteen: Human Rights Now!
 • Pink Floyd: A Delicate Sound of Thunder
 • The Beach Boys: 50 – Live in Concert
 • Eric Clapton: Crossroads
 • Paul McCartney & Wings: Rockshow
 • The Rolling Stones: Sweet Summer Sun
 • Elton John: In Concert
 • P!nk: The Truth About Love
 • Madonna: The MDNA Tour
 • Muse: Live in Japan
 • Hugh Laurie: Live on the Queen Mary
 • a další a další
Kompletní program s detaily je na 3sat.de.


více..., komentáře (0)

Půlnoční nebude

Anděl No, zase taková novinka to není. Ona totiž půlnoční nebyla ani loni. Ale letos farář prozradil proč. Běžně mu do kostela chodí málo oveček a tak se mu nechce kázat půlnoční. A já si myslím, že je to chyba.
Kromě toho, že se vykašle na věrné, přijde o výjimečnou šanci udělat církvi reklamu před těmi nepokřtěnými neznabohy. Nebo myslí, že se mu do kostela pohrnou bez reklamy? To je všude řečí o tom, že Vánoce se změnily na ryze konzumní záležitost, ale náš farář odmítne alespoň naznačit, že to může být i jinak.


více..., komentáře (0)

Až zase budete machrovat s navigací

Navigace Až se mě zeptáte na adresu a já se budu snažit vysvětlit vám cestu, fakt to nedělám zbytečně, chci jen předejít problémům. A vím, jak dopadnete, když mi říkáte, že máte navigaci, že dojedete.
Naposled ve čtvrtek, frajer jeden. Nedal si říct, nebo možná chtěl ušetřit za hovorné. A jak to dopadlo? "Stojím před mostem, který je rozkopaný, jak se k vám dostanu?" Přitom, kdyby mě nechal domluvit, dozvěděl by se, že se ho GPS navigace bude snažit vést ulicí, na které je rozkopaný most. A rovnou bych mu řekl, jaký průjezdný bod má přidat. Takhle musel zavolat podruhé.
Už dávno jsem psal GPS navigace - zhouba lidstva.


více..., komentáře (0)

Za jak dlouho přečtete knihu?

Kniha Mně to trvalo sedmnáct let. I když....
Před sedmnácti lety jsem si chtěl přečíst knihu Quo vadis, kterou napsal polský spisovatel Henryk Sienkiewicz. A taky jsem měl jít na operaci kolene. A tak jsem si knihu schoval na dobu, co budu v nemocnici.
No jo, ale z operace nakonec sešlo a je to tak dodnes. A já se pořád jen odhodlával. Až jsem se nakonec na začátku měsíce odhodlal. Ale během čtení jsem měl několikrát nutkání ji zase odložil. Ale vše se v dobré obrátilo, knihu jsem už dočetl a vím, jestli Vinicius a Lygie dojdou ke šťastnému konci, nebo ne. Jen přemýšlím, jestli se podívám i na film. Nedovedu si totiž představit, jak by se něco takového mohlo natočit. Pořád mi z toho vychází sadomaso porno s křesťanskými prvky.


více..., komentáře (0)

Sedím bez kníru u videa se Sanitkou

Televize O víkendu jsme rozdýchali video, pustili osm let starou kazetu s dětmi, patnáct let starou svatbu a ještě starší tancování. Něco mezi Filmem pro pamětníky a Neváhej a toč. Zaperlil syn lichotkou "vy se k sobě tak hodíte." Bohužel pro něj v okamžiku, kdy v televizi sice byla maminka, ale nikoliv s tatínkem.
Movember jsem vzdal. Ani ne po týdnu. Ale mohl jsem se pod nosem udrbat a to tak, že mi to bylo dost nepříjemné a oholil jsem se. Podpora akce tedy už není viditelná, nicméně pokračuje.
V pátek jsem byl výjimečně doma a viděl jsem jeden díl Sanitky. Může mi někdo vysvětlit, proč se tam zásadně vykecávají u sanitky s rozsvíceným majákem a po té, co problém (ať v uvozovkách, nebo bez nich) vyřeší, nasednou a jedou na výjezd? Vždy jsem si myslel, že po výzvě k výjezdu jde všechno stranou, rychle do sanitky a jet. A neřešit manželčinu nevěru, nebo přijetí, či nepřijetí do zaměstnání.
Pokud sledujete mou stránku na Rebelmouse, možná si říkáte, že se opakuju. Ano, trochu jsem rozvinul výkřiky, které jste si tam mohli už přečíst.


více..., komentáře (0)

Jste asi semetriky

Láska To je zas móda: "Přiznání o sexu", "Přiznání o knihách", "Přiznání o tom a tom". A pak se na jedné stránce Přiznání objeví příspěvek "Přiznávám se, že je mi 18let, a spím s ženatým mužem co má doma 2 děti a můžu Vám říct, je to úžasné!!!".
A už to v komentářích jede "tak to jsi pěkná kr...", "to jo,to jsi a přeju ti,ať to pak taková kr... jako jsi ty dělá tobě", "to musiš být těžká frajerka" a další a další komentáře v podobném duchu. Tečky jsem dodal já, v originále je místo nich áva. ;-)
Všechno psaly ženy a já si říkám, že to jsou asi pěkný semetriky. Vždyť ta holka v tom není sama, k tomu musí být dva. Navíc mi přijde, že si snad myslí, že jde o jejich muže a tedy mu vůbec nevěří.
Ale stejně si myslím, že si někdo dělá legraci a teď se královsky baví.


více..., komentáře (0)

Kam zajít v Jindřichově Hradci?

Zámek Jindřichův Hradec v podvečer Jedete na výlet a vaším cílem je Jindřichův Hradec, Hluboká nebo Telč? My jsme si tam také udělali výlet a tak nabízím tipy kam zajít, případně nezajít.
Nebudu nabízet profláklé turistické cíle, webů, kde si můžete vybírat, je spousta. Ale kde se dá najíst a kde zaparkovat, to bývá oříškem.
Jindřichův Hradec
Lze překvapivě zaparkovat kousek od náměstí (a taky zámku, muzea s jesličkami, věže, Vajgaru) a navíc zdarma. Kombinace vzdálenosti a ceny s sebou samozřejmě nese obsazenost, ale nekupte to za tu cenu. Za vyzkoušení nic nedáte: N49,14411, E15,00024, jen nesmíte minout vjezd. A jak je to s tím jídlem? Přímo na náměstí je čínská restaurace, která inzeruje "bereme všechny stravenky a vracíme" (což je pro stravenkáře velké lákadlo), o kousek dál Grandhotel s vlastním pivovarem, případně za rohem gyros (ano tam, kde je na StreetView pekařství ;-) ). Spousta dalších restaurací, rychlých občersstvení a zmrzlin je pak v Panské ulici. Poznámka na okraj: pokud máte namířeno na Aqua Show ke sv. Floriánovi, mají sice otevřeno od osmi do dvaceti a show je každou celou hodinu, ale prakticky to znamená, že musíte přijít nejdřív na devátou a nejpozději na devatenáctou.
Telč
I v Telči by se dalo asi zaparkovat zadarmo, ale tady jsem to neřešil. Doporučuji centrální parkoviště. Platí se tam v automatu deset korun na hodinu, nebo padesát za celý den. To mi přijde solidní. Návštěva zámku a náměstí se dá stihnout za tři hodiny, my jsme nikam nespěchali, trefili polední pauzu a tak jsme v Telči strávili necelé čtyři. Byli jsme i na obědě, v pizerii na náměstí. Ceny a porce příjemné, ale nevedou těstoviny, jen špagety a pizzu.
Hluboká
Na Hluboké jsme parkovali v ulici Podskalí, přímo pod zámkem (ale přímo se jít nedá, musíte oklikou) také za padesát korun. Je to sazba na den, bohužel se nedá na kratší dobu, i když tady jsme to stihli za tři hodiny. Tady jsme byli na obědě v čínské restauraci, ale... Ceny příjemné, porce poněkud menší a chuť značně odlišná od toho, co si dávám v Plzni. Raději tedy jinam.


více..., komentáře (0)

Jak zadám kód rádia ve Fordu?

Pokud odpojíte autorádio od proudu, může se vám stát, že bude chtít zadat bezpečnostní kód (já jsem měnil pojistku, když mi nefungovalo DO na centrál). Co teď s ním?
Mám doma Ford C-Max z roku 2009, ale postup asi funguje stejně pro další vozy této značky. Problémem může být, kde kód vzít. Existuje generátor kódu z výrobního čísla rádia (respektive asi několik programů, které vám ho vygenerují pro různé typy rádií), ale já jsem čtyřciferný Security code našel na nálepce v deskách od auta.
Jak tedy zadat kód? Pokud je váš kód 1289, stiskněte na autorádiu jednou tlačítko s jedničkou (první cifra je jedna), dvakrát tlačítko s dvojkou (druhá cifra kódu je dvojka), osmkrát tlačítko s trojkou (třetí cifra je osmička) a devětkrát tlačítko se čtyřkou (no proč asi). Celý kód pak uložíte stiskem tlačítka s pětkou. Pokud se spletete, máte ještě dalších děvět pokusů, po desátém se stane .... vlastně nevím co, jestli budete mít místo rádia cihlu, nebo ho ještě někdo někdy odblokuje, deset pokusů je snad dost.


více..., komentáře (1)

To nikdo nevyrábí opalovací krém pro plešaté?

U šampónů se mohou výrobci přetrhnout - pro mastné, pro suché, pro barvené, pro odbarvené, ale opalovací krémy? Ty se liší snad jen ochranným faktorem. Dobrá, ještě ve spreji, nebo roztíratelné. Ale proč nikdo nevyrábí krém pro (skoro) plešaté?
U pleše je to jednoduché, tam si namažu, co je zrovna po ruce. Ale co na místa, kde to ještě není úplně holé, ale už dost řídké? Bez mazání pak červeně svítím do dálky, když se namažu "normálním opalovacím krémem"™, vypadám zase jak nagelovaný frajírek. A jde to svinsky dolů, to si musím hlavu mýt šamponem (stadardně používám mokrou žínku).
Myslím, že tady je jasná nika pro výrobce. ;-)


více..., komentáře (1)

Přestal vám fungovat klíč s DO?

Máte Ford C-Max a přestalo vám fungovat dálkové ovládání centrálního zamykání?
Stalo se mi to samé. Otevřel jsem auto, vlezl do kufru, zavřel ho, ale už jsem ho nezamkl. Musel jsem zamknout klíčem dveře u řidiče. Centrál fungoval, ale nikoliv na dálku. Že by vybitá baterie v klíči? Výměna nepomohla. Praskla pojistka přijímače v autě? Nepraskla. Ale v diskuzích po internetu jsem našel, že se to prostě stává. Že se musí znovu naprogramovat přijímač, aby poznal váš klíč. V servisu akce na půl dne za pět set. Nebo doma zadarmo a za minutu.
Jak na to? Mám doma dvojkovou verzi C-Maxe z roku 2009 (je to Ford C-Max, nikoliv Focus C-Max, hranaté mlhovky, brzdová světla z LED) a postup pro něj je snadný:
 • Zkontrolujte, zda máte nabitou baterii, sedněte si do auta, zavřete dveře a připoutejte se.
 • Dejte klíč do zapalování a čtyřikrát během šesti sekund jím otočte z polohy I do polohy II (podívejte se na zapalování, co je I a II; nečekejte, až doběhne čerpadlo, až zhasnou kontrolky, to byste nestihli)
 • po čtvrté se ozve pípnutí (jako když zkusíte na palubním počítači vybrat volbu, která není přístupná)
 • zmáčkněte libovolné tlačítko na DO; pokud máte víc klíčů, opakujte tento bod s dalšími klíči
 • programování se ukončí deset sekund po uložení posledního klíče (nebo pokud jich uložíte osm, to je maximum)
 • vyzkoušejte, zda je DO funkční; pokud ano, můžete se radovat, ušetřili jste
V různých diskuzích jsem našel, že se má klíčkem v zapalování otočit pětkrát, že se má otočit čtyřikrát a vrátit do polohy I, ale mně zafungoval tento postup. Všude ale bylo, že uvedený postup neovlivní již uložení klíče, tak jsem to prostě vyzkoušel.

V komentářích je potvrzeno, že tento postup funguje pro spárování klíče s DO u modelů: Mondeo 2008, Mondeo 2004, S-Max 2009, S-Max 2008, Ford Focus 2 (2007). Přidáte i svůj?

Nechcete levné autopříslušenství?

více..., komentáře (22)

Poslední komentáře

 • Jedna nerovná se jedna:
  "Tak tohle jsem si musel přečíst dvakrát, než mi to došlo. Ale pak jsem se smál m ... "
 • Jedna nerovná se jedna:
  "Na to narazil už ten římský setník, který chtěl pro sebe a své čtyři kumpány v j ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Dobrý den, nebo ahoj, podle potřeby. U mého Forda Focusu II, rv 2005 jsem podle ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Bojíte se mluvit anglicky?
  (08. 08. 2019, 231x)
  Zbývá mi měsíc?
  (01. 08. 2019, 166x)
  Dal jsem #DámLitr
  (31. 08. 2019, 128x)
  Co zbytečného si pamatujete?
  (14. 09. 2019, 107x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS