Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 87 nalezených)

Tak nám to pěkně začíná

Tracking - záznam trasy na mapě Pokud by mělo platit ono často používané "jak na Nový rok", tak z pohledu fyzické aktivity rok 2015 nezačal špatně. Stejně jako loni jsme se vydali na procházku. Čtyři kilometry na kopec, na něm otevřít sekt, připít si, podívat se, jak střílí rachejtle a rachejtličky v okolí a jít zpět domů. V celkem pohodovém tempu, celé to trvalo čtyři hodiny, z toho hodinu a tři čtvrtě chůze, 260 metrů převýšení.
Po loňské premiéře jsme šli podruhé, letos nebyla mlha, takže rachejtle byly dobře vidět, loni jsme je jen slyšeli. Jen jsem zapomněl kameru, budeme muset na Silvestra vyrazit potřetí. Jen to počasí by chtělo trochu vyladit, loni mlha, letos to zase pro změnu klouzalo jak ......, prostě docela dost, po jedné artisticko krasobruslařské vložce mám natažené tříslo. :-)


více..., komentáře (0)

Já se tak těšil do práce

Závody do vrchu Máme pondělí a kolegové v práci si mysleli, že dělám nejapné vtipy, když jsem po ránu prohlásil, že jsem se těšil do práce.
No jo, ale když já se v pátek vrátil z práce, abych v šest šel do tanečních a vrátil se o půlnoci. Prodloužená na téma hippies. V sobotu jsem vstal a zjisitil, že na mě přišla rýmička a že asi umřu. Vždyť je to těžká choroba. Místo toho jsem v poledne vyrazil do tanečních a vrátil se opět o půlnoci. Teda byly to dvoje taneční, stihli jsme se přesunout ze Staňkova do Tachova.
V neděli pořád ještě rýmička, ale taky závody do vrchu na kolech. A dcera taaak chtěla jet. A někdo musí jet s ní. Vyhrál jsem já, nechtělo se mi žehlit. Teda manželce taky ne, ale mně víc, než jí. V názvu akce bylo "závody", já už po sto metrech jasně věděl,že to se mnou jde z kopce, ale snažil jsem se pohybovat se směrem k cíli, nahoru. Šťastně jsem tam dorazil a splnil si svůj cíl: nemít čas horší, než dvojnásobek vítěze. A když se to tak vezme, dcera na bedně, já v elitní desítce, to by šlo, ne? Sice na to existuje i druhý pohled, ale ten až jindy, mně stačí tenhle.
Divíte se, že jsem se těšil do práce?
PS: Cestou ze závodů dcera píchla zadní kolo a tak jsme tři kilometry tlačili.


více..., komentáře (1)

Tak se nám odstěhoval syn

Devítiletý. Ale odstěhoval se jen od své sestry do vedlejšího pokoje. A vlastně se neodstěhoval, byl odstěhován. Sám si stěhoval jen hračky.
Dnes existují programy, kde si můžete namodelovat, jak pokoj bude vypadat po sestavení nábytku. Pánové, až budete potřetí stěhovat skříň, vzpomeňte si na "v dobrém i zlém." Tohle je to špatné.
Když všechny budete upozorňovat, ať si dají pozor na lustr a nerozbijí ho, dávejte na něj pozor taky, pohled manželky je k nezaplacení. Alespoň mi sklo z něj spadlo na ruku naplacato a ne hranou.
Vše nakonec dopadlo dobře, je odstěhován a půjde dnes spát do svého pokojíčku. Ale mám pocit, že než přijdu domů, bude už v mé posteli.


více..., komentáře (0)

Ve svátek jsme byli v ZOO

Dinopark Plzeň Již poněkolikáté město Plzeň v den státního svátku osmadvacátého října zpřístupňuje některé své památky a turistické cíle zdarma nebo za osmadvacet korun.
My jsme letos vyrazili do Dinoparku a ZOO. A řeknu vám, už to nemíním opakovat. Dinopark už nikdy, ten mě nezaujal vůbec, ZOO už ne v tuto dobu. Za ty peníze přišli spousty lidí, jen před vstupem jsme čekali hodinu a když jsme po třech hodiných odcházeli byla fronta pořád stejná. Davové scény nemusím, příště jindy, než ve svátek.


více..., komentáře (0)

Byli jsme u největšího přírodního jezera v ČR

Čertovo jezero Malá kvízová otázka: kdo už ví, kde že jsme to byli? ;-)
Vyrazili jsme na výlet. Podle mapy devět kilometrů, dvě hodiny dvacet. A protože jsme lidi a ne stroje, zvýšil jsem čas na čtyři hodiny - kochání se krajinou, svačina, ukecávání dětí, že už za tímhle kopcem půjdeme dolů...
První překvápko čekalo už při příjezdu: parkování přes den zdarma. V dnešní době, kdy se při jízdě autem vybírají poplatky snad za všechno, to bylo velmi milé, doporučuji tedy parkování u železniční stanice Špičák, nebo blízké parkoviště Kaskády. Tak tedy vystupovat, protáhnout a jdeme. Směr Sportareál. Prohlédneme si turistický rozcestník, Čertovo jezero po modré. A šlapeme. Do kopce, do kopce, do kopce. Asi se někde stala chyba, vytáhnu papír, kam jsem si vytisknul kus mapy - aaaa chyba, měli bychom jít po zelené. No jo, z kopce a pak po vrstevnici, to je lepší. Ale jak tak jdem a jdem, zdá se mi, že s tou zelenou to asi nebude nejlepší, vždyť jezero by mělo být trochu jiným směrem. Aha, je tu další překvápko - neměla to být zelená, ale žlutá. To je tak, když člověk tiskne na černobílou tiskárnu a turistické značky si obtahuje zvýrazňovačem. To si pak jeden snadno splete žlutou a zelenou. Vytáhnout mobil, nastartovat GPS a offline mapy.cz (ještě, že je mám). Naštěstí nemusíme zpět, tady je krásná cesta přímo k jezeru. Jen je víc do kopce, než po té modré. V průběhu ještě dám brblajícím dětem na výběr, jestli delší, hladší a pozvolnější cestou, nebo kratší cestou do kopce přes kameny a kořeny. Vyhrála kratší a brblání za chvilku přestalo. Už na něj nebyly síly.
O to větší úleva, že jsme u Čertova jezera. Chvilka odpočinku, ani jsem se dětí neptal, jestli se mnou půjdou hledat keš a po návratu ještě chvilka na pověst o vzniku jezera, proč se jmenuje čertovo. To, co jsem se dozvěděl od kolega kačera o přechodu mezi jezery, jsem radši neprozrazoval.
A vyrážíme dál, k druhému cíli cesty. Samozřejmě do kopce a cestou dětem říkám, aby si zapamatovali, že voda z tohoto jezera teče do Dunaje a Černého moře (když se podíváte na mapu, zjistíte, že to na Šumavě zas taková samozřejmost není). Na kopci nás totiž čeká rozvodí. Voda z jedné strany kopce teče do Černého moře, z druhé strany do moře Severního, konec vzdělávací chvilky ;-) A už je tu: varování od kolegy kačera bylo pravdivé, cesta z rozvodí je brutální, během chvilky jsme o sto metrů níž. Ale to už jsme u Černého jezera a vy jste se právě dozvěděli odpověď na otázku z titulku. Cesta od jezera zpět do Špičáku už byla v pohodě, na Špičácké sedlo více méně po vrstevnici, ke Sportcentru pak z kopečka.
Vrcholem a odměnou na konci cesty měla být cesta lanovkou na Pancíř. U její dolní stanice jsme se dozvěděli, že jezdí jen do šestnácti hodin a tak nás odvezou jen do poloviny. To mi v sezóně přijde jako docela chyba, zavírat ve čtyři je dost brzy. Tak zpět do Sportcentra a lanovkou na Špičák.
Procházka se z plánovaných devíti kilometrů a čtyř hodin protáhla na skoro třináct a šest. Ale stálo to za to, je to přece jen něco jiného, než výlet do kina :-)
PS: Můžete si prohlédnou i pár fotek z výletu.


více..., komentáře (0)

Jo já jsem srab

Richard Tesařík, moje dcera a já To byla taková spontánní akce. Včera jsem si přečetl o akci Léto v Prazdroji a když jsem přivezl děti od babičky, vyrazili jsme.
Cože to je Léto v Prazdroji? Hudební souboj dvou mladých kapel, po něm následuje koncert kapely zkušené, osvědčené. Což o to, kapely se snažily, jen zvukař měl asi jeden ze slabších dnů. Už sledovat zvukové zkoušky byl zážitek. "Prosím přidat, přidat, přidat, to je moc. Je to moc, ubrat, ne přidat."
Ale jo, přežil jsem to a dočkal se hlavní hvězdy večera, Yo Yo band, která začala písní Jó, já jsem srab. Užil jsem si to.
PS: Fotka vznikla už před koncertem, já jsem ten vlevo.


více..., komentáře (0)

Připadal jsem si jako před sto lety

Včera se zatáhlo, začal foukat vítr a .... jestli myslíte, že přišla bouřka, jste o kousek napřed. Ano, bouřka přišla, ale ještě před tím přestal jít proud. A jak bylo zataženo, tak ani na knížku vidět nebylo. Tak jsme si střihli černou hodinku už v půl šestý odpoledne. V srpnu.
Později se opět rozjasnilo a tak jsme si ještě stačili zahrát karty a zkoušet násobilku (to byla hooodně populární chvilka), trochu uklidit a číst si. Co všechno se dá dělat, když šest hodin nejde elektřina. Prostě jako před sto lety.


více..., komentáře (0)

Po dvou letech opět v Bayernparku

Bayernpark je zábavní park v Bavorsku, což vám možná podle názvu už došlo. ;-)
Letos jsme tam byli už potřetí, naposled předloni. Tentokrát tam na nás už čekala novinka - horská dráha Čarostřelec. Z letáku vybírám: zrychlení z nuly na osmdesát kilometrů za hodinu za dvě sekundy, vertikální přetížení čtyři g, třikrát hlavou dolů, čtyřicet sekund adrenalinu. Řeknu vám, že je to palba, kolikrát jsme byli hlavou dolů a jaké bylo přetížení si po počátečním zrychlení už nepamatuju :-) Podívejte se na oficiální video parku nebo na na video testu.
Samozřejmě tam najdete i jiné atrakce (u nás jasně vedou jízda na kládě, rafting, motýlci), ale už jen Čarostřelec za návštěvu stojí.
Oficiální stránka parku je bayern-park.de.


více..., komentáře (0)

Jsou jako malé děti

Máte víc dětí? Pak to určitě znáte: "Kdo to udělal?" "Já ne, to on." "Ale ne, to udělala ona."
Rodičům se rozbil počítač, harddisk odešel do věčných lovišť. Koupil jsem nový, nainstaloval systém a když jsem po třech dnech přinesl fungující počítač, dozvěděl jsem se už mezi dveřmi: "To je dobře, máma je celá nedočkavá, když teď nemohla na internet." Došel jsem do obýváku: "To je dobře, táta je celej nervózní bez toho počítače."
Jako malé děti.


více..., komentáře (0)

Hrají vaše děti dobrovolně?

Obě naše děti hrají na klávesy. Dceru musíme trochu honit, většinou se jí moc cvičit nechce. To syn - to je jiná. Stačí říct a cvičí a hraje.
Skutečně. Stačí říct: "Vezmi si knížku a pojď číst" a už sedí u kláves. :-)


více..., komentáře (0)

Ještě jednou si zazpíváme

Tentokrát něco z oldies, ze šedesátých, ne bigbít. Zpíval jsem si "pramínek vlasů jí ustřihnu potají" a syn se mě zeptal: "Tatí, proč ustřihneš mamině vlasy?" Vysvětlil jsem mu, že nic neplánuji, že to je jen písnička.
A proč je v nadpisu ještě jednou? Nedávno jsem tu psal Výchova nese konečně své plody?.


více..., komentáře (0)

Nabízíme ubytování pro bezdomovce

Domeček pro skřítky Kdybyste věděli o nějakém hodném, čistotném bezdomovci menší postavy, nabízíme mu ubytování. Zdarma, v klidném prostředí na okraji lesa.
Vyrazili jsme dotiž s dětmi do lesa a postavili tam domeček. Tedy nejdříve domeček, pak už z toho byl skoro dům. Pro skřítky. A aby tam nestal jen tak, nabizime ho nějakému skřítkovi - bezdomovci. A samozřejmě nestojíme o to, aby nám ho nějak zaneřádil,, proto požadavek na čistotnost. Taky by to chtělo rychle, než se tam zabydlí nějaká lesní havěť. ;-)
A pro jistotu ještě další dva obrázky.


více..., komentáře (0)

Nakupovat v Albertu se vyplatí

Tři prdele Skutečně vyplatí, zvlášť, když ve sběratelské soutěži vyhrajete volnou rodinnou vstupenku do ZOO. A úplně nejlepší je, když tu vstupenku dostanete od známých i bez nákupu v Albertu. Tak jako my. ;-)
A když už jsme vstupenku měli, vyrazili jsme včera na výlet do Prahy, ušetřili šest set (plus utratili další za cestu, parkování a občerstvení) a strávili celý den mezi zvířátky i zvířaty.


více..., komentáře (0)

Dáme si něco dobrého?

A možná i zdravého?
V obchodě jsem viděl nové brambory a hned mi bylo jasné, co bude k večeři. To bude dobrota. Doma jsem brambory oškrábal (loupat nové brambory je škoda), uvařil, posypal tvrdým tvarohem, šnytlíkem (nebo pažitkou, dle libosti), petrželkou a polil rozpuštěným máslem. K tomu hrnek mléka. Hmmm, jako když jsem jezdil na prázdniny. Jo, pochutnal jsem si.
Jediný, děti protestovaly, manželka z výchovných důvodů mlčela (asi jako já nad špenátem ;-).


více..., komentáře (0)

Co všechno jste nestihli o víkendu?

Nutno dodat o prodlouženém víkendu? U nás se zpoždění vedlo, co se dalo, bylo jindy, než mělo, ale nešlo o prokrastinaci.
Vše začalo už ve středu: "Půjdeme na koncert?" Hrála u nás totiž islandská kapela Árstíðir. Nakonec jsme tedy rozhodli, že půjdeme a skutečně jsme do kláštera dorazili dvě minuty před začátkem. "Budeme mít zpoždění, muzikanti uvízli v Německu na dálnici, přijedou asi o půl hodiny déle." Koncert začal o pětapadesát minut později, ale všech čtyřicet diváků po něm odcházelo spokojených. Nevím jak kapela, na Colours of Ostrava bude mít diváků určitě víc. ;-)
Ve čtvrtek letní slavnost na Křížovém vrchu. Od dvou. Dorazili jsme ve čtvrt na tři a nic se ještě nedělo. Ani ve tři, zesilovač prostě nezesiloval a elektrické klávesy jsou bez něj jen kus plastu. V pět už hrály. S jiným zesilovačem, ale musel jsem pořadatelům poradit, kde ho mají schovaný. Znalost domácího prostředí. ;-) Z kopce jsme nakonec odjížděli v lijáku, stejně jako z čarodějnic, asi nám letos není přáno.
V pátek jsme rozhodli, že v sobotu bílíme. "Vystěhujeme si co nejvíc dneska, abych zítra mohl začít včas a taky včas skončit." To se povedlo. V sobotu bylo hůř. Plánované půlhodinové stěhování zbytků trvalo hodinu, bylo jich nějak víc, než jsem čekal. A bílení? Plán do jedné, skutečnost do půl šesté.
A dnes? "Pojedem koupit sandály, v poledne jsme doma." Dceři se nějak samy rozbily. Přijeli jsme ve dvě a bez sandálů.
Ještě, že víkend měl čtyři dny, jinak bych nestihl nic. :-)


více..., komentáře (0)

Poslední komentáře

 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funguje, len pozor na polohy kluca. I a II. Na videach na youtube jsu navody ale ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funkční ovladač: Děkuji za radu. U mého C-maxe TDCI/2008 jsem 4x nastavil klíč ... "
 • Parkování u letiště s Parkia.cz? Proč ne?:
  "A víte, že ano. Zažil jsem vše. Otázky "Kde jste byli? Jak se vám líbilo? ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Platit za nadváhu?
  (24. 07. 2018, 140x)
  Jaký je v tom rozdíl?
  (30. 08. 2018, 94x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS