Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 590 nalezených)

Být za slušňáka? Tak pozor.

Chcete být za slušňáka? Chcete ukázat dobrou vůli a pustit auto, které najíždí na dálnici? Klidně, já to taky tak dělám, ale nezapomeňte se podívat do zpětného zrcátka, jestli náhodou někdo nejede v levém pruhu. Při mé poslední jízdě po dálnici se mi třikrát stalo, že auto, které jsem předjížděl najednou vjelo přede mě. Zábava k popukání.

více..., komentáře (0)

Zvuk sirény zakázat

Jak jste na tom s dáváním přednosti v jízdě hasičů, záchrance nebo policii? Tedy pokud jedou se zapnutým majákem a houkající sirénou? V okamžiku, kdy slyším sirénu, hned hledám, odkud je slyšet a kam auto pod ní jede. A případně se snažím uhnout. Proto mi vadí znělky různých rozhlasových stanic (někteří mohou číst jingly), ve kterých se zvuk sirény objevuje. Bohužel bez rádia se v autě neobejdu. Navrhoval bych tedy, aby se používání sirén ve znělkách zakázalo, když už někdo nemá dost rozumu, aby ji nepoužíval sám od sebe.

více..., komentáře (0)

Obhájce - zachránce nebo lump?

Vždycky jsem si představoval obhájce, který pomáhá svému klientovi, aby dostal nižší trest, případně jej soud úplně osvobodil. Hledá důkazy, které mu pomáhají, odhaluje mezery ve svědectví, usvědčuje zkorumpované policisty. Prostě takový Perry Mason.
Ale jak tak čtu české noviny, obhájce je spíš gauner, který pomáhá svému vinnému klientovi tak, že pokračuje v jeho práci. Navádí ho, aby simuloval duševní chorobu, aby říkal, že byl ožralej jak prase a tudíž si vůbec nic nepamatuje, vydírá svědky a vyhrožuje jim. A když se na to přijde, nechá se sám zavřít do blázince.


více..., komentáře (0)

Znám jenom dva lidi

Že se motám kolem tancování pravidelní čtenáři už ví. V sobotu jsem byl coby náhradník povolán do Staňkova. No co, volná sobota v tahu. "Ve Staňkově znám jenom dva lidi, nikdo známý tam nebude." První hodinu to tak vypadlo. O přestávce se to změnilo.
Blížil se ke mě známý obličej. A hele, jeden - teda jedna - z nich je tady. "Co tady děláš?" A prokecali jsme přestávku. Má v tanečních syna. A Milan, to je ten druhý známý, taky. No jo, ale jak se jmenuje? Vzpomněl jsem si na příjmení za svobodna i vdana, na adresu za svobodna i vdana, na jméno sestry, ale na její? Ne. Prokecali jsme druhou přestávku a jméno pořád nic. Zeptat se mi bylo trapné, to bych dostal vynadáno. Vždyť jsme si byli tak blízcí. Do slova a do písmene. Tancovali jsme spolu na tanečním maratonu, to je deset hodin v kuse tělo na tělo. ;-)
Až po dvou hodinách se mi rozsvítilo. Promiň, Martino.


více..., komentáře (0)

Negativní reklama je bohužel taky reklama

Hrozně mi vadí reklama na telefonní infolinku (říkejme jí třeba 2299). Její hnusné záškodnické násilnické reklamy mě vždy nadzvednou. Nevíte o čem mluvím?
Reklamy začínají "Vy s tou mapou, potřebujete poradit?" nebo "A nyní předpověď počasí." nebo "Chcete-li vyhrát, zavolejte na...". Pak se ozve zvuk zápasu, trhání lepící pásky, mumlání a slogan, "potřebujete-li poradit, volejte 2299."
Možná to má být vtipné, možná nadsázka, ale mě skutečně nelíbí.


více..., komentáře (0)

České zdravotnictví - na co nadáváte?

Pořád se nadává na české zdravotnictví, odhalují se opilí doktoři, personál nestarající se o pacienty, lékaři, kteří bez úplatku nehnou prstem. Bylo by asi načase napsat taky nějakou kladnou zkušenost.
Pěstoval jsem si zhruba tři roky na zádech takovou malou bouli. Sice mi už dávno lékařka doporučila její odstranění, ale nejsem masochista a když to nebolelo... Bolet to začala zhruba před třemi měsíci, ke konci už jsem se ani nemohl pořádně opřít a tak jsem vyrazil na chirurgii.
Doktorka mě vyšetřila a doporučila vyjmutí. Není to nic těžkého, je to malé, pijdete, tři dny poležíte. Ale to se mi nelíbilo. Co takhle, že přijdu, oni říznou a já odejdu? No, možná by to šlo, ale bylo by to nepříjemné, radši ty tři dny. Ale když na tom trvám, pan primář má dovolenou, až se vrátí, objedná mě, chtělo by to konzultaci. Primář se vrátil a paní doktorka se sama ozvala, kdy mám přijít.
Primář prohlédl a konstatoval, že přece jen to není nejmenší, že by byla lepší narkoza, ale už poučen, zredukoval tři dny na dva. Opět jsem si dovolil nesouhlasit a skončili jsme na tom, že přijdu ráno, včere odejdu a kdyby se náhodou nevedlo, vydržím ještě další den dopoledne.
A jak se řeklo, tak se stalo. Přišel jsem ráno hladový jako vlk a žíznivý jako ... jako co vlastně? Přišel se na mě podívat další doktor, tentokrát ten, který si do mě řízne. O chvíli později přišel primář potvrdit to, že mě na devadesát procent pustí večer, pak lékařka - uspávačka (no dobře z anesteziologie), vysvětlit co a jak. Mezitím mě obletovaly sestřičky. Pak jsem si zdřímnul, po probuzení se na mě přišel podívat doktor - operatér, popsal mi co se dělo. O něco déle přišla lékařka z ambulance, zeptala se jak se daří, že už ví co a jak. A mezitím opět sestřičky.
Myslíte si, že si mám na co stěžovat? Nezbývá mi nic jiného, než Stodskou nemocnici ve Stodě doporučit.


více..., komentáře (0)

Dlouho nebylo léto, jak má být

To kdysi zpíval Karel Gott. Dnes ráno jsem si zazpíval i já. Pravda, v polovině září nečekám teploty kolem třiceti stupňů, ale mínus jeden se mi vůbec nelíbí. Vždyť je pořád ještě léto, podzimní rovnodennost a tedy začátek astronomického podzimu nastane až 22. září 2008 v 16:44 středoevropského času.

více..., komentáře (0)

Nejhorší řidiči? Němci

Není to tak dávno, co jsem pomlouval řidiče, které jsem potkal na dovolené v Turecku. Ale přesto si myslím, že nejhorší řidiči jsou v Německu.
Řídil jsem v několika zemích. Česko nemá cenu popisovat, všichni to známe, zažíváme denně.
Rakousko mi připadalo Česku dost podobné, i když bych řekl, že se tam předpisy dodržují více, než u nás.
Itálie - pravda, trochu víc zmatku. Na zelenou (před kterou nesvítí oranžová) musíte vystartovat, jinak je na vás troubeno. Pravidlo pravé ruky platí, ale musíte být dostatečně rychlí, jinak jede i ten vlevo. Prostě taková Jižní spojka.
Turecko jsem už pomlouval. Troubení na každém kroku, zmatek, ale možná by se dalo zvyknout i na to. Ale trvalo by to.
A Německo? Vesměs se dodržuje maximální rychlost, s předností zprava taky nejsou problémy. A hlavně: dodržují se odstupy mezi jedoucími vozidly. Problémem, je, že jsou stejné, ať jedete sto třicet na dálnici, nebo třicet za traktorem. K tomu přidejte to, že typický Němec bude předjíždět jen v případě, že je před ním minimálně kilometr rovné silnice. Typickým obrázkem tedy je nákladní auto a za ním pět, šest, osm osobních. A nikdo nepředjíždí, přestože by se klidně (podle českých měřítek a zvyklostí) předjíždět dalo. Už se nedivím, když pak v dopravním zpravodajství slyším kolona pět, deset, dvacet kilometrů.


více..., komentáře (1)

Jak parkujete?

Všichni jste to zažili. Jedete autem do hypermarketu, tam je velké (nebo občas malé) parkoviště. A vy zajíždíte do řady stojících vozidel. Jak zaparkujete?
Zajedete tam popředu? Jde to snáz, navíc můžete snadno naložit nákup do zavazadlového prostoru.
Zacouváte tam? Bude se vám lépe vyjíždět. Ale jak pak přesunete nákup z vozíku do auta? Budete pořád obcházet auto? Nebo se budete snažit zajet co nejdále mezi vaše a sousední auto? Co na tom, že do něj párkrát narazíte (přece si nepoškrabete vlastní, že).
Jak to děláte vy?


více..., komentáře (1)

Programátoři, pozor na jména

Procesy WindowsAž zase budete programovat a vymýšlet název pro svůj program, dejte si pozor. On se občas může nezobrazit celý a pak z něj může být něco úplně jiného. No konec konců, podívejte se na obrázek.

více..., komentáře (0)

Vánoční nálada uprostřed srpna

Včera jsme s dcerou jeli kolem vodního hradu Švihov. Tak jsem začal vyprávět, že se tu natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. A vyprávěl, co že to je vlastně za film a jak se natáčí a že tam je písnička Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. A večer jsme probírali DVD, co že si pustíme a nakonec jsme skončili u Popelky. Krásná vánoční nálada i bez reklam na Coca-Colu.

více..., komentáře (0)

Turecko - poznáte zadek?

Renault Clio Dnes už naposledy o dovolené v Turecku.
Co pít v Turecku? To záleží na vás. Pokud budete chtít ochutnat místní pálenku, které se říká rakije, rakija nebo raki a byli jste v Řecku, klidně můžete odolat. Zřejmě jste tam ochutnali ouzo, rakije je v podstatě to samé. Anýzový základ, čistá tekutina vonící jako pendrek, po smíchání s vodou zmléční. A co takhle víno? Přiznám se, že víno piji, ale vůbec nejsem znalec, no spíš mu nerozumím, možná vám to prozradí obblíbené odrůdy Müller Thurgau a Frankovka. I v Turecku jsme si víno dali. Bílé i červené. Bílé jen jednou, bylo tak kyselé, že je podezřívám, že to byl zředěný ocet. Červené už mi chutnalo, bylo Frankovce dost podobné.
Při all-inclusive nezhubnete. Já jsem přibral kilo a půl. Jídla plno, k tomu sladké džusy nebo limonády. Výstupy na tobogán a večerní procházky to už nezachrání.
Renault SymbolPoznáte ten zadek? Řeč je o dvou obrázcích u článku. Takhle na první pohled je to jasné. Renault Thalia. Ale zkuste obětovat pohled i druhý. V Turecku neznají Thalii. Jezdí tam buď Clio (na prvním obrázku) nebo Symbol (na druhém).


více..., komentáře (0)

Obyvatelé Česka jsou mírumilovní

Alespoň většinou. Teda snad. Ale vysvětlujte to světu.
První zlatá z olympiády pro českého reprezentanta, tedy reprezentantku - Kateřina Emmons, střelba, vzduchová puška. Druhý den, druhá zlatá medaile - David Kostelecký, střelba, trap, brokovnice. A o kom se mluví jako o naší největší naději na zlato? Barbora Špotáková, oštěp.
A teď vysvětlujte, že se u nás neválčí.


více..., komentáře (0)

Jde především o prevenci

To říkají města, když si pořizují radary na měření rychlosti. A pak jsou kolem nich dohady a soudy. Může soukromá firma měřit rychlost? Může ji měřit městská policie? Kam mají jít pokuty? Hlavně prevence, že? Sníží se rychlost, ubyde nehod, více bezpečí...
A nebo..... V Hradci Králové tento týden odpískali před rokem vypsané výběrové řízení. Právě kvůli dohadům, zda soukromá firma může, nebo nesmí měřit a uchovávat data. Ale mě zaujala jiná věc. V onom výběrovém řízení je sice řeč o bezpečnosti a prevenci, ale taky "Vítězná firma za to v příštích čtyřech letech dostane 700 milionů, na pokutách ale do městské pokladny přiteče odhadem téměř 1,2 miliardy." Pět set milionů za čtyři roky. Tak bych řekl, že prevence je jen krásná zástěrka. Kdyby šlo hlavně o ni, tak se budou budovat jiné systémy - radar, který vám ukazuje rychlost, semafor spojený s radarem (pokud jedete rychle, rozsvítí vám červenou), zpomalovací šikany při vjezdu do města, do obytných částí (ne přiblblé hrboly).... Stejně jako v Německu.


více..., komentáře (0)

Na Babettě do práce

Po deseti letech jsem oprášil svou Babettu 210 (něco povídání). Dvacetiletá babička, ale jezdí. Pravda, v integrální přilbě na ní vypadám legračně, ale přilba musí být a novou se mi kupovat nechtělo. Už měsíc na ní jezdím do práce.
Proč? Těch dvacet kilometrů se dá vydržet, ušetřím čas i peníze oproti autobusu a hlavně nejsem závislý na časech odjezdu. Jen jsem měl problém s trasou. Zvolit trasu po hlavní silnici, kde jezdí jedno auto za druhým? Nebo jet jinudy, kus po silnici druhé třídy, kde je provoz o dost slabší a jen posledních sedm kilometrů po jiné hlavní? Tato trasa by měla být klidnější a je jen o kilometr delší (což je ovšem pět minut :-) ). Vyzkoušel jsem obě a řeknu vám, raději jezdím po rušnější. Ona je totiž taky o něco širší a méně klikatá, takže se mi kolemjedoucí auta lépe vyhnou (sice si celý měsíc říkám, že dnes spočítám, kolik aut mě předjelo, ale ještě k tomu nedošlo).
Jedna zkušenost: Nejhorší jsou zednící. Co to znamená. Překvapivě málo aut (tedy v poměru) mě neobjede dost daleko. Ale pokud se stane, že se mnou kolemjedoucí auto zamává, tak je dost velká pravděpodobnost, řekl bych více než poloviční), že je to auto nějaké stavební firmy.
Každý den taky sleduji předpověď počasí (líbí se mi meteogram na Meteopressu). Ale včera mě totálně zklamala. Podle ní nemělo ani kápnout. Tedy ona vyšla, v částí Plzně, kde meteorologové sídlí, prý nekáplo. Ale já jsem zažil zataženou oblohu, že se v půl čtvrté rozsvítily pouliční lampy, liják a krupobití, že jsem se svlékal doma hned za vchodovými dveřmi a ždímal oblečení ze dveří ven. Vodník Česílko hadr. Dokonce i přilbu zevnitř jsem měl mokrou. To jsem zjistil až dnes ráno. :-)
A ještě jedno upozornění: Když upažím levou ruku a mám předloktí směrem nahoru, neznamená to, že někoho zdravím, ale že dávám znamení o změně směru jídy vpravo. Tak to prostě je v zákoně a Babetta blinkry nemá.


více..., komentáře (0)

Poslední komentáře

 • Jedna nerovná se jedna:
  "Tak tohle jsem si musel přečíst dvakrát, než mi to došlo. Ale pak jsem se smál m ... "
 • Jedna nerovná se jedna:
  "Na to narazil už ten římský setník, který chtěl pro sebe a své čtyři kumpány v j ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Dobrý den, nebo ahoj, podle potřeby. U mého Forda Focusu II, rv 2005 jsem podle ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Bojíte se mluvit anglicky?
  (08. 08. 2019, 234x)
  Zbývá mi měsíc?
  (01. 08. 2019, 167x)
  Dal jsem #DámLitr
  (31. 08. 2019, 128x)
  Co zbytečného si pamatujete?
  (14. 09. 2019, 107x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS