Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 91 nalezených)

Nabízíme ubytování pro bezdomovce

Domeček pro skřítky Kdybyste věděli o nějakém hodném, čistotném bezdomovci menší postavy, nabízíme mu ubytování. Zdarma, v klidném prostředí na okraji lesa.
Vyrazili jsme dotiž s dětmi do lesa a postavili tam domeček. Tedy nejdříve domeček, pak už z toho byl skoro dům. Pro skřítky. A aby tam nestal jen tak, nabizime ho nějakému skřítkovi - bezdomovci. A samozřejmě nestojíme o to, aby nám ho nějak zaneřádil,, proto požadavek na čistotnost. Taky by to chtělo rychle, než se tam zabydlí nějaká lesní havěť. ;-)
A pro jistotu ještě další dva obrázky.


více..., komentáře (0)

Nakupovat v Albertu se vyplatí

Tři prdele Skutečně vyplatí, zvlášť, když ve sběratelské soutěži vyhrajete volnou rodinnou vstupenku do ZOO. A úplně nejlepší je, když tu vstupenku dostanete od známých i bez nákupu v Albertu. Tak jako my. ;-)
A když už jsme vstupenku měli, vyrazili jsme včera na výlet do Prahy, ušetřili šest set (plus utratili další za cestu, parkování a občerstvení) a strávili celý den mezi zvířátky i zvířaty.


více..., komentáře (0)

Dáme si něco dobrého?

A možná i zdravého?
V obchodě jsem viděl nové brambory a hned mi bylo jasné, co bude k večeři. To bude dobrota. Doma jsem brambory oškrábal (loupat nové brambory je škoda), uvařil, posypal tvrdým tvarohem, šnytlíkem (nebo pažitkou, dle libosti), petrželkou a polil rozpuštěným máslem. K tomu hrnek mléka. Hmmm, jako když jsem jezdil na prázdniny. Jo, pochutnal jsem si.
Jediný, děti protestovaly, manželka z výchovných důvodů mlčela (asi jako já nad špenátem ;-).


více..., komentáře (0)

Co všechno jste nestihli o víkendu?

Nutno dodat o prodlouženém víkendu? U nás se zpoždění vedlo, co se dalo, bylo jindy, než mělo, ale nešlo o prokrastinaci.
Vše začalo už ve středu: "Půjdeme na koncert?" Hrála u nás totiž islandská kapela Árstíðir. Nakonec jsme tedy rozhodli, že půjdeme a skutečně jsme do kláštera dorazili dvě minuty před začátkem. "Budeme mít zpoždění, muzikanti uvízli v Německu na dálnici, přijedou asi o půl hodiny déle." Koncert začal o pětapadesát minut později, ale všech čtyřicet diváků po něm odcházelo spokojených. Nevím jak kapela, na Colours of Ostrava bude mít diváků určitě víc. ;-)
Ve čtvrtek letní slavnost na Křížovém vrchu. Od dvou. Dorazili jsme ve čtvrt na tři a nic se ještě nedělo. Ani ve tři, zesilovač prostě nezesiloval a elektrické klávesy jsou bez něj jen kus plastu. V pět už hrály. S jiným zesilovačem, ale musel jsem pořadatelům poradit, kde ho mají schovaný. Znalost domácího prostředí. ;-) Z kopce jsme nakonec odjížděli v lijáku, stejně jako z čarodějnic, asi nám letos není přáno.
V pátek jsme rozhodli, že v sobotu bílíme. "Vystěhujeme si co nejvíc dneska, abych zítra mohl začít včas a taky včas skončit." To se povedlo. V sobotu bylo hůř. Plánované půlhodinové stěhování zbytků trvalo hodinu, bylo jich nějak víc, než jsem čekal. A bílení? Plán do jedné, skutečnost do půl šesté.
A dnes? "Pojedem koupit sandály, v poledne jsme doma." Dceři se nějak samy rozbily. Přijeli jsme ve dvě a bez sandálů.
Ještě, že víkend měl čtyři dny, jinak bych nestihl nic. :-)


více..., komentáře (0)

První prázdninový víkend končí

A my jsme stihli hned tři akce. V pátek jsme hned ze školy vyrazili do Národního technického muzea (no - nic moc, prostě výstava, chybí mi nějaký pohyblivý prvek, pamatuji si, že tam bývalo - před dvaceti plus lety - vysvětleno, jak fungují návěstidla na dráze), včera na hřišti Hurá prázdniny a dnes na zámku v Horšovském Týně výstava Tři střevíčky pro Popelku (ano, skutečně střevíčky, dozvíte se tam proč).
A vysvědčení? Někdo by si mohl myslet, že se vytahuji, tak raději takhle: V muzeu i na výstavě měly děti se samými jedničkami vstup zdarma. Ušetřili jsme za obě děti ;-)


více..., komentáře (0)

Dávejte si pozor na jazyk

Až si někdy budete dělat legraci ze syna - prvňáka, vysvětlete mu taky, že je to legrace. Byl jsem na vyšetření v nemocnici, na CT mozku. Syn se ptal, proč tam jdu, řekl jsem, že tam pan doktor, nebo paní doktorka bude zkoumat, jestli mám mozek. A když ho tam neuvidí, že mi budou muset udělat díru do hlavy a hledat ho tam.
Po návratu mi hned ohledával hlavu, jestli tam mám díru. Vysvětlil jsem mu, že jsem si dělal legraci, že mozek samozřejmě mám. Ale to už bylo pozdě.
Mezitím byl v družině a paní družinářce hroooozně důležitě vysvětloval, že jsem musel k doktoru a on mi hledá v hlavě mozek.


více..., komentáře (0)

Je libo nějakou katastrofu?

Pokud píšete film, román, povídku, článek na blog nebo prostě jen máte potřebu nějaké katastrofy, stačí říct. Zeptám se syna, na co že si to budeme hrát dnes. Jeho hry se katastrofami jen hemží: auto se převrátí na střechu, kamiónu se utrhne návěs, vrtulník přijde o vrtuli, letadlo o křídlo, loď narazí na skálu, jezdci padají z koní... Jeho častou otázkou je: "Co se stane, když nabourá...?" Na druhou stranu musím přiznat, že všechno vždy dobře dopadne a postavičky přežijí.

více..., komentáře (0)

Samý jedničky...

Syn už půl měsíce chodí do první třídy. Kromě hvězdiček, smajlíků, "Pěkné" a "Chválím" přinesl také dvě jedničky. Když mi ukazoval druhou, otočil oči v sloup a pronesl pohrdavě "Samý jedničky."
Však se dočká. Ale pak se mu to líbit nebude. :-)


více..., komentáře (0)

Jak dlouho se chce?

Snad každý prvňáček se těší do školy. Tedy pokud nemá staršího sourozence, který mu to vymlouvá a snaží se mu vnutit svůj názor na školu. Ale takové pokusy jsme doma eliminovali a tak se syn do školy těšil. Těšil se na 1. září, těšil se i na druhý den. Hlavně proto, že si konečně bude moci sednout s Daníkem. Ale když jsem se ho ptal včera, už se mu do školy nechtělo. Co nadělá, už to má spočítané a pár let mu nic jiného nezbyde.
A to ještě neví, že v jídelně, kam jde poprvé až dnes, dostane mrkev. ;-)


více..., komentáře (0)

Hotel Tereza Alexandria Club - zkušenosti

Letošní dovolenou mám za sebou. Letos jsme byli v Řecku, na ostrově Zakynthos (nebo také Zante), v hotelu Tereza Alexandria Club. A jako každý rok, něco poznámek pro budoucí návštěvníky. Takové tipy a triky, malá recenze.

Tereza. Jde o typický řecký hotel. Nedivte se tedy, když někde něco nedoléhá, když závěs ve sprchovém koutě končí deset centimetrů nad hranou, takže voda je v celé koupelně, ani tady se toaletní papír nesplachuje do záchodu, ale odhazuje do koše, když soused na vámi šoupne nohou, vy to krásně slyšíte, lednička je po většinu dne vypnutá (viz později - elektřina). Vynahrazuje to česky mluvící recepční (nebo alespoň dvě třetiny z nich) a česky rozumějící barmanky. A hlavně animační tým.

Stravování? Není v hotelu, ale kousek od něj, v taverně Syrtaki. A když píšu kousek, myslím kousek, vždyť se můžete podívat na mapu. Volný výběr jídla ("znáte z televize" jako švédské stoly), pití u baru. Kvalita? Dobrá, najíte se (snědl jsem vše, kromě jedné věci, to jsem prostě nedal). Výběr? Tady už je to horší. Jestli si budete vybírat pokaždé jedno jídlo (maso + příloha), ani vám to nepřijde, pokud si budete pokaždé brát od každého kousek stejně jako já, budete mít pocit, že se jídla ob den střídají, nebo si jsou alespoň hodně podobná.

 • K snídani bílé / tmavé pečivo, salám, sýr, máslo, margarín, vajíčka (pokaždé míchaná, obden volské oko / vajíčková roláda), párečky, jogurt, ovocný kompot, marmeláda, buchta (bábovka), corn flakes, mléko.
 • K obědu / večeři zelenina, salát, vepřové, hovězí, pečené, grilované, mleté, těstovniny, zapečené těstoviny, ryba, hranolky. Při obědě zmrzlina a ovoce, při večeři sladký zákusek a ovoce. A také mé oblíbené amarouny - kousky ovoce v želé. Mimochodem, zaslechl jsem, že to jako amarouny nazval i jiný pán. Zřejmě má také rád Návštěvníky.
 • Malé občerstvení u baru v hotelu, což znamená houska se salámem a sýrem a meloun dopoledne, houska s párečky, pizza a zmrzlina odpoledne.

Moře? Čistá voda, o pláži bych nemluvil. Celá vesnice je asi tři metry nad hladinou moře, mezi opěrnou zdí a mořem jsou asi dva metry písku. Pokud chcete stavět hrad, musíte být pekelně rychlí, každá vlna vám ho kus ukradne. ;-) Na dně se střídá písek, kameny a oslizlé kameny. Když si chcete zaplavat, trochu se projdete - prvních cca třicet metrů se střídá hloubka po kolena, po pás, po kolena. Ale pro děti ideální. Moře je mokré, slané a teplé, zvlášť odpoledne, kde se mělčina vyhřeje. Zvláštní znamení - rybky okusovačky. Prý je to zdravé, okusují z vás zrohovatělou kůži. Ale když ty mrchy zaútočí na nárt, kde nic takového nemám, není to nic příjemného. Na druhou stranu vás to donutí plavat, protože po vás jdou, jen když jste v klidu. Plavání ve vlnách si moc neužijete, my jsme trochu větší vlny viděli jen jeden den, jinak je moře spíš "olej".

Záliv Laganas je proslulý želvami Caretta caretta. Jít se na ně podívat je skoro povinnost. Toho taky místní využívají a přístav (opět odkaz na mapu) je plný lodí s proskleným dnem. Jsou různé různých konstrukcí, my jsme si vybrali žlutou loď kapitána Nema, která nemá jen prosklené dno, ale celé podpalubí. Za 15 Eur za dospělého a 10 za dítě (šestiletý syn zdarma) jsme měli dvouhodinovou plavbu. Hodinu jsme honili želvu po zálivu a hodinu jsme se plavili na ostrov, který uvidíte v moři, a zpět s desetiminutovou zastávkou na koupání. Lístky jsme si koupili u prodejce v Agios Sostis (u nafukovacích hraček v moři) a on nás i do přístaviště odvezl. Navíc v ceně bylo i vstupné na ony nafukovací hračky.

Nafukovací hračky. Vypadá to hezky. Barevné, trampolína menší i větší, houpačky, "lezecká" stěna... Fakt to vypadá hezky. Ale v okamžiku, kdy zaplatíte a přijdete blíž, zjistíte, že madla, alespoň dost z nich, jsou utrhaná, takže máte problém se na hračku dostat, případně se na ní udržet. Ale přesto jsme tam dvě hodiny vydrželi a vyblbli jsme se. Nicméně mé doporučení je: Pokud to máte zdarma jako bonus, jděte tam, pokud byste chtěli zaplatit, nestojí to za to.

A ještě jednou želvy. Chcete ušetřit, nemusíte lodě a rádi se projdete? V tom případě mám tip tři v jednom. Vykašlete se na pozorování želv (želev?) z lodi, udělejte si procházku do přístavu (potřetí odkaz na mapu). Jen to má jeden zádrhel, musíte vyrazit poránu, tedy někdy před osmou. To se totiž do přístavu vracejí rybáři a čistí sítě. A želvy přišly na to, kde se zadarmo a snadno nažrat. Máte tedy velkou šanci uvidět želvu hezky zblízka. Tedy jestli se proderete davem, ale to už si určitě poradíte.

V hotelu je dostupné wi-fi připojení zdarma. Pubeťáci a workholici si tedy užijí, notebooky a netbooky a telefony s wi-fi s sebou. Navíc je na recepci jeden volně přístupný počítač, ale ten byl po dobu naší návštěvy téměř neustále obsazen výše uvedenými jedinci ;-)

Pití. Co je součástí all-inclusive je uvedeno v katalogu, já jen přidám čtyři koktejly u baru. Jinak u baru se pije z plastových kelímků (jestli je to levnější netuším, ale rozhodně méně pracné a méně ekologické. Ale my jsme si ráno vzali kelímek a po celý den si ho chodili doplňovat, takže jsme přirodě snad tolik neuškodili. V restauraci se už pije ze skla, případně porcelánu.

Cesta. Já si na cestu stěžovat nemůžu. Letadlem tam a zpět. Na čas, český letecký personál (ano, už jsme letěli se stejnou leteckou společností, ale se španělskou posádkou, jednou s egyptskou), jen porce jsou čím dál menší, dostali jsem bagetku (nikoliv bagetu) cestou tam i zpět. Transfery na i letiště busem, cesta trvá asi dvacet minut.

Jazyk? Už psal o recepci a baru. Pokud se budete chtít domluvit jinde, budete se muset naučit řecky, nebo anglicky. Němčinu snad ani nezkoušejte.

Letadla. Letiště je vysloveně kousek, ale z letadel strach mít nemusíte. Žádný hluk se nekoná. Za prvé mi přijde letecký provoz dost malý a navíc letadla skoro nejsou slyšet. Rozhodně jsou lépe vidět. Při přistání si je krásně prohlédnete, vypadá to jako by chtěla přistávat na moře. ;-)

Nákupy. Tak těch si moc v Agios Sostis neužijete. Je to taková trochu větší vesnice. Sice tam jsou supermarkety (kolik, pět, šest?), ale supermarket znamená něco jiného než u nás. Přirovnal bych to k trochu většímu vesnickému obchodu se smíšeným zbožím u nás. Pokud tedy chcete nakupovat víc, máte šanci, jen se musíte trochu projít. Do Laganas. Cesta je dlouhá zhruba tři a půl kilometru, tedy pokud půjdete po silnici. Mám ale pro vás nabídku, kterou nemůžete odmítnout, jak by řekl Don Corleone. Zkratku, která měří kilometry dva. Po pobřeží a suchou nohou. Popsanou ji najdete na mapě. A myslím, že Laganas vaše touhy po nakupování dostatečně uspokojí. Navíc si užijete i dostatek odmítání "jen dnes a jen pro vás nápoj zdarma a krásné místo v restauraci s výhledem na moře".

Když už jsme u Laganas. Zpráva pro kačery: Je tam. ;-) Ale nehledá se snadno, je schovaná v truhlíku s kytkami. Nebojte se, někdo z místních vám ji ukáže určitě dřív, než začnete pořádně hledat.

Už jsem použil termín řecký hotel. K němu se váže i jedna v Řecku běžná věc. Aby se zapnula elekřina v pokoji, musíte do speciální šachtičky zasunout kartu, kterou máte u klíče od pokoje. Je to rozumný vynález, ušetří se tím spousta elektřiny, protože se ve vašem pokoji za nepřítomnosti zbytečně nesvítí a neběží klimatizace. Druhou, nepříjemnější stránkou je, že vám taky nebude chladit lednička, kterou na pokoji máte. Tohle někdo nedomyslel. A ještě jedna věc. V areálu je sice několik palem, ale žádná tráva, protože se prostě nezalévá.

A nakonec animátoři. Všichni se nad nimi v diskuzi o hotelu rozplývají.
Mají proč. Hotel bych hodnotil zhruba 4 z 10, stravování 5 z 10. Animátoři hodnocení hotelu zvedají prudce nahoru, na 7 z 10. Prostě bez nich bych hotel nedoporučoval. A co tedy s nimi zažijete? Dopoledne i odpoledne dětský klub s různým programem, vše vyvrcholilo poslední den pirátskou výpravou. Pro dospělé dopoledne aqua aerobic, v poledne nejdříve dětské, po nich dospělácké šipky. Odpoledne zumba a od šesti večer míčová hra. Pokud budete hrát míčové hry pravidelně, můžete se stát vítězem Alexandria míčového šestiboje. A večer dětská diskotéka, vyhodnocení soutěží z celého dne a vystoupení/představení (Diskopříběh, Hříšný tanec, kvízová show, Rockenrolová šou, Z pohádky do pohádky...). A taky (nebo spíš především?) - Kokoška. Netušíte co to je? My jsme se s tím potkali poprvé před dvěma lety, písnička se jmenuje Mueve La Colita, existují různé choreografie a místní se říká právě Kokoška. Musím přiznat, že u nás se nějak nechytla, tancovaly to jen děti. Proto jsme s manželkou animátorům navrhli malou úpravu po vzoru té, co jsme znali my. A musím říct, že Kokoška pro dospělé okamžitě zaujala. Pokud do Terezy jedete, napište prosím, jestli se Kokoška ve dvou verzích tancuje i po našem odjezdu. Díky.

Dodáno 11. 8.:
Půjčování. Nedaleko hotelu je autopůjčovna. Půjčit si tam můžete nejen osobní auto, ale i skútr nebo čtyřkolku. Cenu neznám, nevyužil jsem, ale z diskuze na Orbion.cz cituji: "Smart půjčovna je strašně drahá - 45 až 50 euro + 9 až 10 euro pojištění - to je maso. My zašli procházkou do Laganas - půjčovna IRON nebo tak nějak - přimo na hlavní třídě - majitel super. 90 eur/3 dny včetně pojištění a autosedačky." Půčit si můžete také šlapadlo (10 EUR za hodinu) se skluzavkou, nebo bez ní a taky motorový člun (za 30 EUR na hodinu, při delší době pak ceny za hodinu klesají).více..., komentáře (1)

Potřebujete nové osušky?

Vyražte do bazénu. Alespoň tak jsme to vyřešili my. Co taky jiného dělat, když jedete hodinu do bazénu a před dveřmi zjistíte, že máte plavky, ale osušky jste nechali doma. Naštěstí byl poblíž KiK a dvanáct euro to spravilo.

více..., komentáře (0)

A má to spočítaný

Kdo, co? Syn. Alespoň v oboru přirozených čísel od jedné do deseti. Včera byl totiž u zápisu do první třídy a domů si odnesl "rozhodnutí o přijetí". Už mu pomalu končí období hraní a bude výše uvedený obor rozvíjet a rozvíjet. A nejen ten. :-)

více..., komentáře (0)

Elektrický kartáček na zuby - zlo největší

To nám řekla paní zubařka, když jsme byli s dětmi na kontrole. Nenaučí si správně čistit zuby, nemají je vyčištěné pořádně, ničí si dásně, není nad klasický. O půl roku déle byly děti pochváleny, jaké mají krásné zuby, že si je určitě dobře čistí.
Určitě pochopíte, že jsme nepřiznali, že používají pořád stejný elektrický zubní kartáček. :-)


více..., komentáře (0)

Česká pošta funguje, ale...

Funguje trochu jinak, než by měla.
Měli jsme dceru na táboře. Byla tam týden, byl to její první tábor a protože jsem zakázal používání mobilu, poslali jsme ji klasický pohled. A babička druhý. No jo, ale když jsme pro ni přijeli, dozvěděli jsme je, že jí nedošel ani jeden. No co naděláme, tak nedošel.
Manželka však měla něco k vyzvednutí na poště, tak se zeptala, jak je to. A že prý je možné, že si vedoucí pro poštu nedošli a tak pohledy leží a čekají a čekají. A že se paní zkusí poptat. Já jsem sice doma říkal, že pokud má tábor klasickou adresu (a to on má, není to stanový tábor, ale zděná budova s pevnou adresou a č.p.), že by to snad pošťák měl zanést a nečekat, až si ji někdo vyzvedne. Prostě jsme vyhodili peníze za dva pohledy.
A za dva dny ve schránce obálka bez známky, odesílatel Pošta Chotěšov. V ní byly oba pohledy a dopis. "Zeptala jsem se vedoucího pošty, pohledy tam ležely, tak jsem je nechala poslat zpět, aby malá viděla, co jste jí poslali." Dcera tak své pohledy dostala. Sice pozdě a oklikou, ale dostala. Díky.
Nevím, jestli by se to stalo na vaší poště, třeba Olomouc 13, ale naše vesnická funguje.


více..., komentáře (0)

Bylo nebylo

Žili byli táta s mámou a dvěma dětmi - holčičkou a klukem. Jednoho dne máma řekla: "Vezmi děti do auta, jeďte do lesa, ale to ti povídám - ne že se vrátíš s dcerou domů!"
A tak táta vzal auto, naložil děti a vyjeli. V lese táta povídá: "Holčičko, tady máš pár věcí, zůstaneš tady a já se pro tebe za týden vrátím. Kluka tady nenechám, je ještě moc malý." A nasedl do auta a odjel.
Něco vám to připomíná? Taky jste byli odvézt dceru na její první letní dětský tábor? Já včera. :-)


více..., komentáře (2)

Poslední komentáře

 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Dobrý den, nebo ahoj, podle potřeby. U mého Forda Focusu II, rv 2005 jsem podle ... "
 • Jedeme autem do Primarku Drážďany:
  "S manželkou jsme do Primarku v Drážďanech jeli o Vánocích poprvé. Chtěli jsme ta ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funguje, len pozor na polohy kluca. I a II. Na videach na youtube jsu navody ale ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Tak dám litr?
  (30. 06. 2019, 220x)
  Jak má fungovat tempomat?
  (15. 07. 2019, 188x)
  To je vysoká matematická
  (19. 07. 2019, 170x)
  Bojíte se mluvit anglicky?
  (08. 08. 2019, 145x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS