Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 550 nalezených)

Jde o lovce a špatného myslivce

Tak myslivci se nám zbláznili. Někteří se dívají na Večerníček a leze jim to na mozek. Anebo se nedívají dobře. Anebo mají jiné názory než já.
Televize odvysílala seriál Madla a Ťap a myslivci se bouří. Dne 7. 3. 2007 v 18:45 hodin byla v pořadu Večerníček, seriál "Madla a Ťap" odvysílána část, ve které člověk oblečený jako myslivec dvakrát vystřelil po rysovi a loveckém psu. V pořadu bylo řečeno, že jde o lovce a špatného myslivce.
Jsme přesvědčeni, že z psychologického hlediska musela tato část seriálu zanechat v dětech dojem, že myslivci jsou jako skupina špatní lidé, pro které jsou podobné skutky normální.

Já jsem zase přesvědčen, že myslivcům přijde normální, když někdo střílí po rysovi a loveckém psu.


více..., komentáře (0)

Mezinárodní den močení na veřejnosti?

Močení na veřejnostiDnes je nějaký významný den? Jako na Valentýna se všichni musí mít rádi, na Silvestra se musí všichni opít, na Vánoce přejíst? Nebo to byla nějaká protestní akce? Proti čemu?
Dnes jsem viděl dost velké množství mužů močících na veřejnosti. Všechno to začalo, když jsem nasedal do auta. Na dvůr téměř vběhl chlap, zamířil do rohu a jal se zalévat naši zeď. A cestou další - na mezi, u lesíčka, na autobusové zastávce, nebo prostě jen tak u příkopu (v Polabí obzvláště nepřehlédnutelné :-))
Uznávám, že dodržovat pitný režim při delší cestě autem je logistický oříšek a občas nelze dojet. Ale postavit se jen tak vedle auta? Neudělat ani deset kroků za nejbližší křovíčko? Sice všichni tuší, co tam dělám, ale přece jen mi to připadá lepší. A to i když platí malý není vidět, za velkého se nemusíš stydět.


více..., komentáře (3)

Zálohujte a nezkoušejte každý program

Poučky o zálohování známe všichni. Ale kdy data začnete zálohovat skutečně? Po první ztrátě? Kdepak, já měl štěstí.
Řekl jsem si, že si počítač zaslouží trochu uklidit. Pročistit nepotřebné soubory, dočasné soubory, registry. Prostě taková menší údržba. Na CD časopisu PC Wolrd jsem našel skript: pcwCleaner je účinný nástroj pro důkladný úklid ve Windows. Sleduje pozoruhodnou paletu přebytečných souborů či záznamů v registru. Jedná se většinou o záložní a dočasné soubory na všech místních pevných discích, popřípadě o balast plnící obsah vašeho uživatelského profilu. Rozsah úklidu si nastavujete sami, když před prvním spuštěním odpovídáte na celou řadu otázek. Na základě vašich odpovědí se následně vytvoří dávkový soubor, který za vás všechny operace okamžitě vykoná.
Jak řekl, udělal. Vybral jsem, co má smazat, několikrát jsem mu taky řekl ne. Vytvořený bat soubor jsem omrknul a pak spustil. Cyberhawk okamžitě zakřičel, že soubor pcwKill, který dávka volala, je nebezpečný a že mu nemám dovolit činnost. Poslechl jsem a nedovolil. Skript krásně mazal a já se najednou zhrozil. Co to maže? Kromě dočasných a záložních souborů mazal taky všechny ostatní z mého profilu. Rychle jsem ho stopnul, ale kus profilu byl pryč. Do práce nastoupil nejdříve program Restoration, který se sice snažil, ale výsledky nic moc. Náhradníkem byl Undelete Plus, který byl daleko úspěšnější a svými výsledky si okamžitě zajistil místo v základní sestavě a na "záchranném" flahshdisku (právě místo Restoration). Obnovil spoustu dat, další jsem vytáhl ze zálohy (psal jsem, že nečekám na první ztrátu dat) a tak jsem přišel jen o něco málo souborů za poslední dva měsíce a nevzpomínám si, že by nějaký byl pro životně důležitý. Jenom nebudu pouštět každý čistící program (ani když má za sebou PC World) a zkrátím intervaly záloh.


více..., komentáře (3)

Je třeba jít do detailů

Viděl jsem dívku. Celá v černém. Černé tričko, černý svetr, černá bunda, černé kalhoty, černé vlasy, černý lak na nehtech, černé kožené boty.
A pak se předklonila a z kalhot vykoukly ...... bílé kalhotky s kytičkami. Je třeba jít do detailů.


více..., komentáře (0)

Co máte na sobě?

Na zimu mám dvě bundy. Jednu nosím od podzimu. A řekl jsem si, že jí budu nosit, dokud venku nebude pět stupňů pod nulou. Alespoň ráno. Pak teprve vytáhnu druhou, ještě teplejší. Protože co bych pak nosil, až bude mínus patnáct?
Ale je zajímavé, že už dávno mínus pět nebylo, ale přesto tu teplejší nosím dodnes. Asi pak rovnou začnu chodit jen v tričku. :-)


více..., komentáře (0)

Mobil Samsung? Už nikdy

Samsung SGH-X490Každý má nějakou oblíbenou značku, každý mé nějakou neoblíbenou značku. Někdo nedá dopustit na mobily Nokia, někdo na Siemens (neplést s BenQ-Siemens, na ty asi nadává každý :-) ), někdo na Sony Ericsson. I já mám jasno - už nikdy Samsung.
Ne že by se mi nelíbil, ale nelíbí se mi okolnosti. To máte tak. Koupíte si mobilní telefon Samsung SGH-X490, telefonuje, posílá SMS, nabitý vydrží deset dní. Co víc si můžete přát. Ale najednou, během dvou tří dnů, vydrží po nabití jen tři dny. Nevoláte víc, pohybujete se pořád na stejném místě, telefon se nekoupal, prostě nejste si vědom ničeho, co by za tím mohlo být. Telefon je v záruce, šup s ním do servisu. Po měsíci se dozvíte: Ano, baterie má malou kapacitu, není to chyba mobilu a máte smůlu, na kapacitu baterie je záruka jen šest měsíců, nikoliv čtyřiadvacet, to je jen na přístroj. Tak nic, koupím si novou baterii.
Nekoupím, "baterii nemáme, v pátek přivezou zboží." Baterie není. "Máme ještě druhého dodavatele." Ale ani ten baterii nemá. Ani v dalším obchodě, ani v dalším obchodě, ani v dalším. Obešel jsem obchody v okolí, bez úspěchu. Všude je to stejné. "Není problém, sice nemáme, ale přivezou zboží." Ale ve zboží není, náhradní baterie snad vůbec neexistuje. Co byste chtěli u rok starého modelu? Telefon teď po dalších třech měsících vydrží dva dny, za chvíli už nebude mobilní, protože bude muset být na drátě.
Už nikdy mobilní telefon Samsung.


více..., komentáře (3)

Kliente, navrhni si sám svou platební kartu

To mě moc nepotěšili. ČSOB nabízí Kliente, navrhni si sám svou platební kartu. To je od ní hezké, moje karta, kterou jsem měl až do včerejška se mi nelíbila (uznávám - důležité je, kolik je na ní, ne co je na ní :-) ). Ale mám smůlu, kartu jsem si vyměnil včera, takže na mě přijde řada až za dva roky.
ČSOB také začíná vydávat embosované karty s čipem. Hádejte, má ho moje karta? Jojo, za dva roky...


více..., komentáře (0)

Přejímka zboží

Na dveřích obchodu "Zavřeno - přejímka zboží."
Cože? To ještě dneska má někdo zavřeno, když mu přivezou uboží? Navíc v obchodě, kde jsou v tu dobu minimálně čtyři prodavačky? V potravinách kolem poledne na frekventovaném místě ve středu města. V době, kdy chodí spousta lidí na oběd, nebo si koupit něco k jídlu? A co asi přejímají, když tam nestojí žádné auto, i když žádný jiný vchod neexistuje?
To jsou věci, skoro jako Z technických důvodů zavřeno.


více..., komentáře (0)

Městská policie smí porušovat zákony?

Městská policie PlzeňCo je náplní práce městské policie? Rozdávání botiček, odtah vozidel a vybírání pokut za nesprávné parkování. A vlastně teď ještě navíc měření rychlosti radarem. K tomu nějaké drobnosti, které skoro nikdo z nás nepostřehne.
O to víc naštve, když vidím na místě, kde s oblibou "obuvníci" botičky nazouvají, stát auto MP Plzeň. Podívejte se nad auto i pod auto (obrázek se po kliknutí zvětší). Na zákazu zastavení a na sjezdu z chodníku (před značkou je vyhrazené místo pro invalidy). Byli v plné akci - jeden strážník seděl za volantem, druhý byl v obchodu se sportovním oblečením. Ten se vracel zrovna v okamžiku, kdy jsem fotil, a tvářil se na mě velmi ošklivě.


více..., komentáře (3)

Kdo bude další?

Nemáme žádný pořádný kopec a Šárka Záhrobská je mistryní světa.
Nemáme žádný stadion vhodný pro rychlobruslení a Martina Sáblíková je mistryní Evropy.
V každé vesnici je fotbalové hřiště, fotbalisti na mistrovství světa vypadli ve skupině (a třeba prohráli s Ghanou).
Pro jaký sport ještě nemáme prostředí, v čem budeme mít dalšího mistra světa? Napadají mě třeba závody velbloudů.


více..., komentáře (2)

Dobrý den, nebo ahoj?

Šli jsme po ulici a kolemjdoucí dítě nás pozdravilo "Dobrý den". Já jsem odpověděl "Dobrý den," manželka "Ahoj."
A pak se divila, proč říkám dobrý den? Když jsem byl malý, vadilo mi, že já musím říkat dobrý den, zatímco dospělí odpovídají ahoj. Že mi dávají najevo svou "nadřazenost." U manželky to bylo obráceně. Proč se tváří, že ji neznají a neřeknou ji ahoj?
A jak zdravíte vy? Pominu rozčilení mladých paní, či starších slečen, nad tím, že je děti už zdraví dobrý den, když přece nejsou tak staré. :-)


více..., komentáře (1)

A co vysvědčení?

Odposlechnuto ve vlaku:
"Tak co vysvědčení?"
"Dobrý, čtyři čtyřky."
???????
"To je v pohodě, to nebylo z maturitních předmětů."
Tak nevím, asi jsem staromódní. To mi moc v pohodě nepřipadá. Jak asi vypadá prospěch v maturitních? Ať se mi nikdo nediví, že jsem pro zavedení státních maturit, které by zajistili nějakou srovnatelnou úroveň.


více..., komentáře (1)

Koupil jsem si Blesk

Vždy jsem říkal, kdo si jenom, proboha, kupuje Blesk, že je nejprodávanějším deníkem? A hle, dnes jsem si koupil i já. Ale než mě začnete kamenovat: Koupil jsem si ho jen proto, že u něj bylo přiloženo DVD Asterix a Obelix.
Jenom mě napadlo, kde ještě nebylo přiložené DVD. Každý druhý časopis (některé "zdarma"), noviny (po MF Dnes i Blesk), u pracího prášku, u pečiva, u cereálií, u šlehačky... A to můj přehled není úplný.


více..., komentáře (0)

Vzkaz debilovi u monitoru

Proč na světelné křižovatce, kde v jednom směru (hlavní silnice) stojí dvě auta a plný autobus a v druhém (z vedlejší) dvacet osobních aut, ve kterých jede zhruba třiadvacet lidí, stihnou v jednom cyklu projet jen ta dvě auta, bus už ne, zatímco odvedle jich projede patnáct?
Není to pomalým rozjížděním, není to špatně nastavenými semafory (jindy je poměr obrácený), ale někdo si asi hraje. Nad křižovatkou se neustále točí kamera a pán, či paní u ovládání nemá asi rád/a hromadnou dopravu a podporuje ty ne-socky, které jezdí po jednom v autě.


více..., komentáře (0)

Sníh, hurá!

Anebo taky ne. Sníh lidi rozděluje.
Na majitele a správce nemovitostí a chodce. Ti první kašlou na hrabání chodníku a ti druzí jim za to nadávají. A nejhorší, co může majitel domu udělat, je nechat sníh ušlapat a pak jej trochu posolit. Břečka na kluzkém podkladu, to je lahůdka.
Na silničáře a řidiče. Ti první nadávají na ty druhé, druzí na první. Letos jsem na straně silničářů. Když padá sníh, tak jak padal, silničáři to prostě stíhat nemohou, to by muselo mít každé auto svůj vlastní sypač s radlicí. A když nejsou silnice čisté, prostě to klouže. S tím nikdo nic nenadělá. Smekám před řidiči, kteří prostě vyjet musí. Aby dovezli chléb do obchodu, zraněné do nemocnice nebo zdravé do práce. Nesmekám před řidičem bílého Fordu Mondeo, taxikářem, který ač jel krokem, nesnažil se přibrzdit a téměř mi přejel špičky nohou, ačkoliv jsem byl na přechodu a metr od chodníku.
Na lyžaře a majitele rodinných domů. První se radují ze sněhové peřiny, druzí jsou naštvaní na bílé s.ačky, kterých mají plný dvůr.
Na ... koho ještě?


více..., komentáře (0)

Poslední komentáře

 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funguje, len pozor na polohy kluca. I a II. Na videach na youtube jsu navody ale ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funkční ovladač: Děkuji za radu. U mého C-maxe TDCI/2008 jsem 4x nastavil klíč ... "
 • Parkování u letiště s Parkia.cz? Proč ne?:
  "A víte, že ano. Zažil jsem vše. Otázky "Kde jste byli? Jak se vám líbilo? ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Chováte se jako doma?
  (21. 05. 2018, 283x)
  Kouření zhoršuje zrak
  (30. 05. 2018, 258x)
  A jak diktujete číslo vy?
  (14. 06. 2018, 221x)
  Beru málo, chci průměr
  (20. 06. 2018, 151x)
  Doprava Datart? Berte
  (24. 05. 2018, 110x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS