Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 560 nalezených)

Chcete LED žárovky do auta? Poučte se z mé chyby

Koupil jsem si do auta LED žárovky, chtěl jsem je dát místo obrysových. Objednal jsem LEDky za prakticky stejné peníze, jako stojí obyčejné žárovky. Měly by svítit minimálně stejně, rozhodně déle vydržet, k tomu menší spotřeba.
No a když mi jedna obrysová žárovka praskla, přišel čas na výměnu. V podstatě se to krylo s dobou "až se trochu oteplí". :-) Rozebral jsem přední světlo (viz Jak vyměnit žárovku u Fordu C-Max?), vyměnil žárovky, světlo namontoval zpátky, vyzkoušel a .... a sakra, žárovka nesvítí. No nic, z Číny za tyhle prachy, vždyť proto jsem objednal tři, kdyby náhodou jedna nefungovala. Škoda jen, že jsem to nevyzkoušel, když světlo bylo rozebrané. Tak nic, znovu rozebrat, vyndat žárovku, dát druhou LEDkovou a pozor - vyzkoušet. No jo, ale ani druhá nesvítí. No tak co se dá dělat, vyhodil jsem peníze, ale zas tak moc to není, přišel jsem o víc. Dal jsem tedy zase "obyčejnou Teslovu s vláknem."
A večer v posteli jsem si uvědomil, že když LED je dioda a v autě je stejnosměrný proud, mám velkou šanci, že jsem měl jen smůlu a jsem blbec. Druhý den jsem opět rozbral světlo, zapojil LED žárovku a zase nesvítila. OBRÁTIL jsem ji a ejhle. Svítila. Vyzkoušel jsem tedy druhou a třetí, svítí všechny.
V autě tedy mám tohle, za necelý dolar, můžete si vybrat i různé barvy, poštovné se neplatí. Sice se tam píše "pro BMW", ale Ford to zkousnul taky, konec konců je to patice T10 / W5W.


více..., komentáře (2)

Chcete slevu, nebo léky?

Červený kříž Tu reklamu s přemoudřelým paňárem, který prohlašuje, že když jdou s babičkou do lékárny, tak to budou mít zadarmo znáte, ne? Tak tam už nepůjdu. I kdybych to měl mít skutečně zadarmo.
Nechodím do lékárny příliš často. Naštěstí to nepotřebujeme. Ale teď na to došlo, léky pro dceru. S tím, že možná nebudou, je nějaký výpadek v zásobování, doktorka případně napíše jiné. Pro dceru, to by mohl být doplatek za polovinu, zkusím to.
Dojdu k dr. Maxovi, nemáme. Nedalo by se to objednat? Nedalo. Vyzkoušel jsem další dvě lékárny. Nemáme. Nedalo by se objednat? Bohužel, už měsíc to není.
Dobrá, lékařka předepsala náhradní. Jdu k dr. Maxovi. Nemáme. Nedalo by se objednat. Nedalo. Jdu do jiné. Začátek stejný, konec jiný. Počkejte chvilku, tady nemají, tady nemají, zkusím zavolat. Aha, neberou, můžete přijít déle? Ochota, vstřícnost, celý dr. Max mi může vlézt na záda. Už k nim nikdy nepůjdu.


více..., komentáře (0)

To je ale hloupý text

To je ta moderní muzika. Dělá to kravál a ještě ty texty. Takový hlouposti, láska, páska.
Taky vás to někdy napadne? Vězte, že to není žádná novinka, že hloupé texty písniček jsou tu odedávna. Tak třeba si pusťte tuhle. A poslouchejte od třiadvacáté sekundy.

Haj husičky chocholaté, máte všechny pérka zlaté. Dítě ve čtvrté třídě by hned mělo červeně podtržené všechnyzlaté. Ve středním rodě přece musí být všechna pérka zlatá. Jenom se to pak nerýmuje :-)
Navíc, viděli jste někdy husu? Mám pocit, že je bílá. Proč by teda měla mít zlatá pírka? Jedině, že by byla dozlatova upečená. Ale pak by byla zase bez pérek.
Prostě nemám tenhle text rád.


více..., komentáře (0)

Přetlačíte auto?

Tak schválně. Co se stane, když strčíte do stojícího auta? Asi nic, že? Když nebude mít zařazenou rychlost, ani zataženou ruční brzdu a zatlačíte pořádně, možná se rozjede.
Co se stane, když auto strčí do vás? Třeba ve třicetikilometrové rychlosti? I když bude mít zataženou ruční brzdu, zcela určitě se pohnete. Třeba přes jeho kapotu, třeba poletíte ve směru pohybu auta.
Ale to je přece jasné. Každému. Proč si přesto lidé myslí, že můžou vlézt na přechod pro chodce pokaždé? Protože je někde napsáno, že na něm mají přednost? No jo, ale pokud řidič nepřibrzdí, ty namalované čáry auto nezastaví.
Tohle jsem dnes měl hodně blízko: Na přechodu v Chotěšově srazilo auto ženu


více..., komentáře (0)

Nevěřil jsem tomu, dokud...

Určitě jste už viděli "vtipné" video, převážně z ruských silnic, s neuvěřitelnými dopravními situacemi. Já si vždy říkal, že to se snad nemůže stát. Třeba že máte zelenou a najednou se ze směru, který má červenou, vyřítí auto. Nevěřil, nevěřil. Až do mé poslední návštěvy Pardubic.
Stojím na křižovatce, chci odbočovat vlevo, přede mnou dvě auta. Rozsvítila se zelená šipka vlevo, rozjeli jsme se, projelo první auto, druhé a najednou proti mě auto. Rychle jsem si vzpomněl na nedávný kurz bezpečné jízdy, krizové brzdění a nechal ho projet. Pán si to taky uvědomil, nebo mu to možná paní vedle řekla, v půli křižovatky pustil volant a chytil se oběma rukama za hlavu. Apři tom jel dál.
Ale vlastně se nic nestalo, dopadlo to bez škrábanců jak na těle, tak na plechu.


více..., komentáře (2)

Jen tak si pohodí vlasy

Líbí se vám, když žena / dívka pohodí hlavou a vlajou za ní její krásné vlasy? Asi by se to líbit mělo, vždyť je to vidět snad v každé reklamě na šampón, kondicionér nebo lak na vlasy. I v té o kousek níž ;-) Proč by to tam jinak dávali.
No jo, ale jedno děvče to dělá snad každé ráno. Nastoupí do autobusu, koupí si lístek, sedne si na sedačku, natočí se do uličky, předkloní se, vlasy zavlajou a ona si udělá ohon, culík, co já vím, jak se tomu říká. Naštěstí to dělá dost daleko ode mě. Vůbec se mi to nelíbí a udělat tenhle pohyb směrem na mě, dozvěděla by se to.


více..., komentáře (0)

Co si vyberete letos?

Hudba I letos na Silvestra vysílá kanál 3sat jeden koncert za druhým. Vybírat můžete rock, swing i pop. Začíná Joe Bonamassa v 6:20, končí Roxy Music na Nový rok v 7:00. A mezitím?
 • B. B. King
 • Annie Lennox
 • Frank Sinatra
 • Dire Straits
 • Deep Purple
 • Shania Twain
 • Lynyrd Skynyrd
 • Tina Turner
 • Katy Perry
 • Miley Cyrus
 • One Direction
 • A samozřejmě další a další. Kompletní program si prohlédněte na 3sat.de. Tak který koncert zdarma si vyberete?


  více..., komentáře (0)

  Tak jakou si dáme?

  Vánoční hity. Už od listopadu posloucháme v rádiu, že sliby se maj plnit nejen o vánocích. Ale dnes nebudeme mluvit, vlastně zpívat česky. Jaká anglicky zpívaná vánoční písnička je pro vás ta nej?
  Třeba vám pomůže některý z mých návrhů. Tak co, vybrali jste si? Nebo máte oblíbenou nějakou jinou? U mě dlouho vedla White Christmas, ale poslední dobou se mi nejvíc líbí Let It Snow.


  více..., komentáře (1)

  Infolinka ČEZ lže

  I když za tohle asi zrovna chudinky paní nemohly. Ale opakované tvrzení nepravdy je prostě lhaní.
  Jak to bylo? Je ohlášená odstávka elektrické enegie. Prostě dopoledne nepůjde proud. Na úřední desce úřadu visí oznámení s vyznačením oblasti. Jenže na webu distributora je oblast větší. A co myslíte? Jelo se podle papíru.
  Když měla být o dva týdny další odstávka, zase lišila oblast na papíru a online. Kontaktoval jsem tedy infolinku, s tím, že na papíru je něco jiného, než na webu a jestli tedy odstávka bude i v ulicích těch a těch, nebo ne. Nejdříve potřebujeme identifikaci odběrného místa, číslo smlouvy, číslo faktury. Nevím proč, ale dodal jsem. Ano, bude, máme to v systému. Ale minule to neplatilo, přestože jste to v systému měli. Můžete to ověřit i jinde? Ano, odstávka bude. A co myslíte? Nebyla.
  Výsledek? ČEZ distribuce má bordel v datech, zřejmě je obec s dvěma a půl tisícem obyvatel pod rozlišovací schopnosti. A infolinka na ten bordel spoléhá a dává info podle něj. A tím pádem lže. Při jednání s ČEZem se tedy spoléhejte na papír.


  více..., komentáře (0)

  Máte deníček svého dítěte?

  Dítě, mimino Máte dítě? Mimino? První? Píšete mu "deníček našeho miminka"? Narodil jsem se, poprvé jsem jela na procházku, první zub, poprvé na nočníku, první slovo, první.....
  Tak pište, psali jsme ho taky. Pište ho pořádně. Protože až budete mít druhé, to už bude bez deníčku. Sice vás občas napadne, že byste ho také mohli psát, ale nedojde k tomu.
  Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti. A vlastně nejen vlastní, ptal jsem se i v okolí. :-)


  více..., komentáře (0)

  Můžu jí na ni sáhnout?

  Autobus Přijdete do autobusu, polovina sedaček je obsazená. Na druhé půlce sedaček jsou tašky a batohy spících cestujících. Spících, protože je šest ráno.
  Tohle vidím dost často cestou do práce. A teď moje dilema. Rád bych si sednul. Ale jak to mám udělat? Mám spící osobu vzbudit, zeptat se, jestli vedle ní volno? Nebo jí můžu na tašku sáhnout, dát nahoru nad sedačku a sednout si?
  Co vy na to? jak bych se měl zachovat?


  více..., komentáře (0)

  Taky chodíte s kelímkem?

  Káva, kelímek Taky chodíte po městě s kelímkem v ruce? Obzvláště mladé dívky potkávám s kelímkem nebo termohrnkem. Nějaká móda, či co. Jestli v něm všechny mají kávičku, netuším. Já si ji raději dám v klidu vsedě, než za chůze nebo dokonce v poklusu.
  Ale onehdá jsem potkal jednu paní. Taky s kelímkem. Jen mi to k ní nějak nepasovalo. Věk, oblečení, styl chůze, nevím. Když přišla blíž, bylo jasno. Nemýlil jsem se. V ruce neměla kelímek s kávou, ale plechovku piva.
  Holt každý snídáme něco jiného.


  více..., komentáře (0)

  Kdy to asi Louda doveze

  Už jednou jsem tu (ne)rozebíral nomen omen a ani v tomto případě o to nepůjde.
  Ale nechali byste si něco dovézt od firmy Autodoprava Louda? Já vím, za jméno nemůže, určitě se nikde neloudá, vše doveze včas a rychle, ale jen ta asociace mi trochu vadí. :-) A nejde o firmu jedinou.
  Jo taková Autodoprava Rychlík, to je název pro firmu.


  více..., komentáře (0)

  V Přešticích se neděkuje?

  OtázkaZnáte někoho z Přeštic? A už jste ho slyšeli poděkovat? Že ano? Tak jsem měl jen smůlu?
  Dnes jsem tam byl. Po úzkém chodníku proti mně jel mládenec na kole. Aby nemusel sjet do trávy, uhnul jsem, on si najel na střed a prosvištěl kolem mě. Přiznávám, bylo to i v mém zájmu, nechtěl jsem se s ním srazit.
  Podruhé proti mně jela maminka s kočárem. Při silnici, já při domu. Chodník taky nebyl z nejširších, tak jsem jí opět ustoupil stranou, aby mohla projet kolem bezpečně.
  Když jsem odjížděl, v protisměru jelo auto, stála mu v cestě dodávka. Za mnou jelo pár aut, jen jsem sundal nohu z plynu a bliknul na něj. Pochopil, dodávku objel a pokračoval. A já zase přidal a jelo se dál, jinak by tam mohl stát ještě teď. ;-)
  Já mám pocit, že jsem třikrát udělal dobrý skutek, že jsem ani jedno dělat nemusel. Ale ani jednou nebylo odpovědí díky, kývnutí hlavou, mávnutí rukou. To si o sobě tolik myslím a ve skutečnosti to nestálo za řeč, nebo se v Přešticích neděkuje?


  více..., komentáře (0)

  Jet do Benátek autem? Proč ne

  benatky-1_t.jpg Když už jste jednou v Itálii autem, co takhle navštívit Benátky? Já jsem odolával dost dlouho, až letos ne. Jaké jsou moje zkušenosti?
  Kde zaparkovat? O tom jsem toho četl dost. Zaparkovat v Jesolo a jet lodí (to bych musel jet do Jesola a dál lodí, kombinovaný výlet), zaparkovat už na pevnině a dál jet hromadnou dopravou (pozor, zastávky jsou různé pro cestu tam a cestu zpět). Dobře pojedeme až do Benátek. Na výběr jsou dvě parkoviště: Piazzale Roma a Tronchetto. Piazzale Roma je přímo "ve městě", ale dražší a bývá často plné, takže skončíte na Tronchetto. Dražší sice je, ale ve výsledku se to ztratí (o tom později), a místo si můžete objednat dopředu. Já jsem nakonec zvolill Tronchetto. Už na mostě se držte v pravém pruhu, šipky vás pak zavedou přímo do parkovacího domu. Do něj se vjíždí vjezdem označeným osobním autem a nápisem VIP (toho jsem se lekl a jel jednou dokola), tedy mírně vpravo. Celodenní parkování stojí 21 EUR, pokud byste to stihli do pěti hodin, stojí méně. Ale když už tu jednou jste, proč chvátat.
  Když zaparkujete, doporučuji zajít si na záchod. Sice je placený, stejně jako všechny ostatní v celém městě, ale tady je to bez hledání. A taky si můžete koupit mapu. Stála 2,50 EUR, levnější jsem nikde neviděl, maximálně na dvou třech místech ji měli za tři. Mapu doporučuji, přes kanály se jinak, než po mostech nedostanete a město je pěkné bludiště. Samotřejmě si můžete vytisknout hezkou mapu už doma, ale když ji pak necháte v hotelu... Další alternativou je GPS nebo mobil s offline mapou. Já měl s sebou telefon s Androidem, Maps.me s mapou z Openstreetmap a fungovalo to taky dobře.
  Tronchetto je umělý ostrov postavený ještě mimo Benátky a je potřeba se z něj nějak dostat. Pokud se chcete svézt vaporettem, musíte si koupit jízdenku předem. A když uvidíte, jak natřískané jezdí, možná půjdete raději pěšky. Máte šanci jít po silnici, kterou jste přijeli, přes zákaz vstupu a nebo použít People Mover. To je kříženec lanové dráhy na Petřín a nadzemky známé z filmů. Jezdí mezi Tronchettem a Piazzale Roma s mezipřistáním u přístavu každých deset minut. Jízdenky se kupují na stanici v automatu, platit můžete hotovostí nebo kartou, za osobu 1,50 EUR. My jsme byli čtyři a levnější parkování tímto levnější už nebylo.
  Z People Moveru vystoupíte tedy na Piazzale Roma a přijde na řadu mapa. Nebo taky ne, můžete se držet bílých směrovek San Marco (via Academica) nebo San Marco (via Rialto). Předpokládám, že jste do Benátek přijeli kvůli náměstí svatého Marka, ne? Jen si směrovek všímejte pořádně, ať v půli cesty nezjistíte (stejně jako my), že už nejdete směrem na Rialto, ale směrem na most Academica. No co, stejně jsme tam chtěli, jen v obráceném pořadí. :-)
  Jestli se chcete podívat do baziliky sv. Marka, můžete buď zadarmo s frontou, čekali jsme dvacet minut, nebo bez fronty s nějakým VIP pasem, ale kolik to stojí jsem nezkoumal. A hlavně se nejdřív jděte podívat ke vstupu. S batohem totiž dovnitř nesmíte, ostraha je nekompromisní. A u vchodu je plánek, kde si batohy můžete uschovat. Já to zjistil až po té, co jsme ve frontě už nějakou dobu stáli, a tak jsem zůstal s batohy venku, zatímco manželka s dětmi se kochali uvnitř. Ale zase jsem viděl, jak zvoní zvon na dóžecím paláci, to za to taky stálo.
  O tom, že se vyplatí zajít za dva rohy od hlavních cest, když si chcete koupit karnevalovou masku nebo cokoliv jiného, snad psát nemusím. A o mapě už jsem taky psal. Benátky jsou fakt bludiště, GPS mi ukazovala keš 8 metrů přede mnou, ale já ušel dalších 160, než jsem se k ní dostal.
  Několik fotografií.


  více..., komentáře (0)

  Poslední komentáře

 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funguje, len pozor na polohy kluca. I a II. Na videach na youtube jsu navody ale ... "
 • Přestal vám fungovat klíč s DO?:
  "Funkční ovladač: Děkuji za radu. U mého C-maxe TDCI/2008 jsem 4x nastavil klíč ... "
 • Parkování u letiště s Parkia.cz? Proč ne?:
  "A víte, že ano. Zažil jsem vše. Otázky "Kde jste byli? Jak se vám líbilo? ... "
 • Nejčtenější zápisky

  Základní poučka zní
  (06. 10. 2018, 192x)
  Tomu se říká štěstí
  (18. 09. 2018, 163x)
  Prostě to udělejte
  (07. 10. 2018, 134x)
  Asi byla na Měsíci
  (06. 11. 2018, 116x)

  Vyhledávání


  Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS