Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Po třech letech jsme byli opět v Caorle

Residence Roberta, Caorle A kdyby jen to, byli jsme i ve stejném ubytování, residence Roberta se to jmenuje. Před třemi lety jsem psal jak o ubytování v apartmánu, tak tipy a triky o Caorle. Moc se toho nezměnilo, je ale čas na update pro rok 2015.
Ubytování: mapy Google ještě pořád neznají adresu agentury, ale je stále na stejném místě. Jen tam není československy hovořící pán, paní na nás rovnou spustila německy a už to jelo. Ale domluvíte se i anglicky. Na šestnáctou hodinu se pořád nehraje, přišli jsme v 16:10, žádná fronta, nic takového. Kauce není vyždována, místní poplatek 3,50 za každého nad 12 let ano. V hotovosti, kartou nelze, "Itálie není online", jak pravila paní. Na druhou stranu jí stačilo 10 euro, padesátník nám odpustila, když viděla, jak prohrabujeme peněženku. Ve vlastní Robertě jsme měli úplně stejný apartmán jako minule, v něm vše při starém, snad jen provozní doba bazénu se mírně změnila: 9:00 - 12:30 a 15:30 - 20:30.
Opět jsme nakupovali v supermarketu Familia. Voda stojí (1,5 l PET) 0,29 - 0,50, rajčata 0,89, broskve 0,99 - 1,99, meloun 0,49 (5 - 7 kg, menší jsou za 0,99). Pořád se ještě peče maxi pizza. Průměr 50 cm, Farcita za 9,50, Extra za 9,90. Na rozdíl se mě neptajte, ať jsem si říkal o jakýkoliv druh (šunková, tuňáková, houbová...), pokaždé jsem ji měl za 9,50. Pokud si chcete jít pro pizzu, musíte si nejdřív vzít lísteček s číslem, funguje tu odbavovací systém. Jen čas vám neporadím. V sedm hodin je tam jednou fronta, jednou prázdno. Platit se dá kartou.
Když jsme u nákupů. Taky jsme se cestou stavěli v Lidlu, který je levnější než Familia, voda za 0,15 a 0,19. Tak jen kdybyste náhodou jeli kolem. ;-) V Caorle je i Penny a ceny jsou tam prý přibližně stejné jako u nás.
Kopeček zmrzliny je za 1,30 běžně, na dvou místech jsme našli za 1,20 a předposlední den dokonce i za 1 euro. Tady, ale byla málo mražená, musel jsem rychle lízat.
Minule jsem psal, že v lunaparku jsou v neděli a ve středu slevy, to platí dál. Ceny jsou pak stejné, nebo i nižší než u nás.
Co se prodává na pláži? Klasicky šátky, osušky, náramky, sluneční brýle, draci, motání copánků, masáže. Ale i knihy, to mě překvapilo, a bezkonkurenční hit - selfie stick. My jsme udělali zajímavý obchod. "Chcete draka?" "Nemáme s sebou peníze." "A jakého?" "Toho velkýho." "Za deset." "Za šest." Běžná konverzace stylu "musím živit rodinu, to je moc, dobře, slevím, ale níž ne, ale jo, ještě je to moc, dobrá ujednáno." "Ale my skutečně nemáme peníze." "Nevadí, tady je drak, zítra přijdu, přines peníze, jmenuji se Lilo." Domluvili jsme se na desátou, přišel v jedenáct, usmál se, vzal peníze a šel dál. Tohle si u nás nějak neumím představit.
A ještě jednu zajímavou obchodní taktiku jsem tam zažil, ta se mi pro změnu nelíbila. Na ulici stojí klaun, motá balonky. Něco umotá - květinu, meč, vrazí to dítěti do ruky a chce po rodičích peníze - podívejte se, dítě má balónek. Spousta lidí mu skutečně zaplatilo.
Wi-Fi. Bezplatné W-Fi jsem v Caorle nenašel. Po městě je spousta sítí, které se tváří jako free, připojíte se, ale na internet se už nedostanete. Musíte se přihlásit. A na tom jsem vždy pohořel.
Pokračování příště: cesta a Benátky. Obojí autem.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 9002x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS