Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Legoland Německo - tipy a triky

Legoland - postavička u vchodu Přemýšlíte nad návštěvou Legolandu? Nemusíte do toho originálního v Dánsku, dva jsou i u našich sousedů v Německu. Jeden v Berlíně, druhý v Günzburgu u Ulmu. My jsme navštívili ten druhý a z návštěvy mám pár informací. A taky fotografií, fotil jsem především výtvory postavené z Lega, atrakce najdete na stránce legoland.de.
 • Nemusíte jet s cestovkou, Z Prahy je to 470 km stále po dálnici, webové mapy píší 4 hodiny 17 minut, ale v Německu není rychlost na dálnici omezená ;-) I když ani to neplatí. Narazil jsem na omezení na dvou poměrně dlouhých úsecích - v jednom se smí jezdit maximálně 120 km/h, v druhém nesmí předjíždět nákladní auta.
 • Pokud se rozhodnete jet sami, co takhle koupit vstupenky přes internet? Rodinná vstupenka stojí 144 €, koupená přes internet jen 99 €. A to se už vyplatí. Platí se kartou, mailem pak dostanete soubor PDF s čárovým kódem, který si vytisknete a s ním mohou jít až čtyři osoby do parku.
 • Pokud si nechcete vézt jídlo, doporučuji zamyslet se nad vstupenkou nazvanou Schlemmerticket. To je rodinná vstupenka včetně poukázky na čtyři hlavní jídla, čtyři velké nápoje, čtyři porce zmrzliny, dvě cukrové vaty (nehledejte stánek, který znáte od nás, mají ji balenou v každé restauraci v cca litrovém kelímku) a dva horké nápoje, nejspíš si dáte kávu. Za to byste na místě zaplatili 227 €, přes internet 139 €. Postup je stejný: platba kartou, vytisknout čárový kód, s ním přes vchod, navíc pak v kanceláři vlevo za vchodem vyzvednout poukázky na jídlo (na každé dostanete jednu, pak si je postupně měníte).
 • Legoland se otevírá v deset ráno, zavírá se podle sezóny. Nemusíte se bát, parkoviště je skutečně dostatečně velké. Za parkování se platí 5 € v automatu za východem. S lístkem pak projedete automatickou závorou na parkovišti. Kdy přijet? V deset hodiny byla u kasy velká fronta, mně to bylo jedno, měl jsem lístek z domova a u turniketu téměř prázdno.
A kam byste si měli zajít? Na jaké atrakce? Vezmeme to od vchodu po směru hodinových ručiček.
 • Lego City: LEGO Fabrik - po krátkém filmu vejdete do továrny, kde uvidíte, jak se barevný granulát promění v potištěnou kostičku, kterou na konci linky dostanete. Doporučuji. LEGOLAND Express - klasická projížďka vláčkem po části Legolandu. Pokud není velká fronta doporučuji. Die Werft - obyčejné, jen trochu větší dětské hřiště s prolézačkami. Pokud zbyde čas. Flughafen - kolotoč pro menší děti, jen místo labutí jsou na něm letadla. Hafen Rundfahrt - byly přeháňky, nenavštívili jsme, neměl jsem chuť na více vody. Junior Fahrschule - autíčka na elektrický pohon pro děti do šesti let. Jezdí po okruhu, na konci jízdy dostanou vlastní řidičský průkaz. Doporučuji, zvlášť červené auto, je nejrychlejší. BIONICLE Power Builder - ukázku najdete už před pavilonem. Sednete si do dvojsedačky, pořádně připevníte jako na horské dráze a robotická ruka s vámi začne točit a třást, první pohyb je otočení vzhůru nohama. Doporučuji, ale s dcerou musela jít manželka, já bych asi nepřežil :-) Hyundai Fahrschule - všechna auta v parku jsou Hyundai, nebo bezejmenná. Skutečná autoškola pro děti 7 až 13 let. Trvá třikrát patnáct minut - teorie, jízdy a vyřízení řidičáku (test, vyplnění, fotografie, výroba). Pokud dítě umí německy, proč ne, my jsme nevyužili.
 • Země rytířů: Goldsuche - hledáte zlato v potoce, pak si za nalezené nugety můžete koupit (!) zlatou minci. Nenadchlo mě to. Drachenjagd - menší horská dráha pro menší děti. Doporučuji. Ritterturnier - dráha pro menší děti, kde se svezou, pohoupou a dřevcem srazí panáka. Pro menší ano. Raupenritt - něco jako lochneska. Jezdí nikoliv po šikmé ploše, ale po vlnité dráze a to pekelně rychle. A když si myslíte, že je to za vámi, jede se dozadu. Doporučuji, i když i tady byla manželka. Feuerdrache - vstup je hradem. Začíná to jako dům hrůzy, ale bez strašení, a pokračuje jako klasická horská dráha. Doporučuji.
 • Imagination: Bau und Test Center, DUPLO Express, DUPLO Spielplatz - myslel jsem, že jsme prošli celý park, ale tady jsme nebyli. Die Galerie der Fußballstars - to se mi líbilo, pravda jen mě, nikomu jinému to nic neříkalo, ale jsou skutečně k poznání. Doporučuji. LEGO Arena - místo, kde se během dne konají různá vystoupení, letos artisté, klaun a kouzelník. A bývá plno. My jsme se dívali jen chvíli, pak mě přestalo bavit překládání z němčiny. Aussichtsturm - vyhlídková věž, prosklený prstenec vystoupá do výšky za současného otáčení. Velká fronta a navíc moje neláska k výškám, nebyli jsme. DUPLO Wasserspass - hezké, ale vody jsme si užili shora, nebyli jsme. Pokud pojedete v horku, doporučuji. Kids Power Tower - sednete si na dvojsedačku a šplháte do výše. Pokud se díváte na Ninja faktor, je to jako čtvrtý úsek :-) Doporučuji. Tret-o-Mobil - šlapací vozítka ve výšce, okruh nad částí parku. Doporučuji. Nebojte se, nemusíte šlapat, je to jen efekt. Bohužel velké fronty.
 • Land der Abenteuer: Abenteuer Spielplatz - opět prolézačky, tentokrát trochu víc provazů. Kanu X-pedition - posadíte děti do kánoe, proud je unáší kolem dinosaurů a podobných potvor, mohou i pádlovat, ale není to nutné. Pro menší děti doporučuji. Safari Tour - samohybná autíčka projíždí kolem zvířat postavených z lega. Pokud chcete vidět kostičkovaného krokodýla, doporučuji. Dschungel X-pedition - "horská" dráha na lodích. My jsme nebyli (viz mokro výše), ale vypadalo to dobře.
 • LAND DER PIRATEN: Piratenspielplatz - další dětské hřiště s prolézačkami. Käpt'n Nicks Piratenschlacht - vodní střílečka, vynechali jsme (mokro). Piratenschule - znáte houpací loď z poutě? Tak tahle se navíc ještě točí kolem dokola. Doporučuji, i když se opět musela obejít beze mě.
 • LEGO X-TREME: LEGOLAND ATLANTIS by SEA LIFE - po krátkém filmu, ve kterém se Legáček potopí s ponorkou pod hladinu moře a dopluje do Atlantidy, jste vypuštěni do pavilonu, který je stylizován právě jako Atlantida a je vlastně akváriem. Můžete vstoupit do kupole a ryby pak plavou všude kolem, procházíte tunelem se stejným efektem. Pokud není velká fronta a chcete vidět žraloka (trochu větší kapesní vydání, cca metr) , doporučuji. Wasserspiele a Wasserspielplatz - nebyli jsme, bylo mokro, ale v horku určitě osvěží. Fahre deinen Monster Truck, LEGO Akademie, MINDSTORMS Center - nebyli jsme, velké fronty. LEGO Studios - prezentováno jako 4D kino. Je to klasické 3D kino s polarizačními brýlemi a daleko větším prostorovým efektem, než je obvyklé. K tomu nastupuje ono 4D - mírně se promítá i na okolní stěny (padá tam listí, jsou vidět odlesky majáku) a k tomu zvláštní efekty (po pádu předmětu se na jevišti zapráší, když prší nebo sněží, padá voda nebo sníh i na vás). My jsme viděli Bořka stavitele, bohužel je film jen v němčině, ale dá se zkouknout i bez ní. S dětmi povinné, ale velmi doporučuji i pro dospělé. Wellenreiter - "kolotoč" na vodě, vynechali jsme, příliš vody, ale vypadá to dobře. LEGO Test Strecke - testovací dráha pro LEGO autíčka. Nejdrsnější horská dráha v parku, byli jsme dvakrát včetně šestiletého syna, vřele doporučuji. Techno Schleuder - motanice pro hlavu. Točí se to celé dokola, plus točí se každá trojice kolem své osy, plus může se točit každý "šálek" kolem své osy. Opět jsem nebyl, ale doporučuji.
 • Miniland: Tak kvůli tomu jsem do Legolandu jel. Přes 25 milionů kostiček poskládaných do budov a ulic známých měst, do známých budov, ale i třeba do letadla Airbus A380. Lodě plují, letadlo pojíždí po dráze, auta a vlaky se samozřejmě také pohybují. A mnichovská Allianz Arena je úchvatná. Rozměry 5 x 4,5 x 1 metr, blesky fotoaparátů v hledišti, vytahující se vlajky, zpívané chorály... Nutnost.
Jak se tak dívám, líbilo se mi všechno a co je důležité - spokojené byly i děti. Těch najetých 750 kilometrů a desetihodinová návštěva za to stály. :-)
PS: Nezapomeňte na cestovní pojištění.
Existuje verze .
[Akt. známka: 1,80 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5

Přečteno 21261x | Komentáře (11) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS