Uznávám, že nadpis může znít dvojsmyslně, ale je to skutečně o sexu ;-)
Větu "ty jsi hroznej, za to ti dneska nedám" pronesla něžná dívenka ve vlaku. Patnáct už jí asi bylo, tak v podstatě o nic nejde. Chlapec do ní rýpal asi o něco víc, než byla schopna a ochotna snést a tak se ho (zřejmě) rozhodla potrestat. Ale on jí na to odpověděl: "Tak si to udělám sám." "To snad nemyslíš vážně." A už s ním nepromluvila. Tak nevím, měla by být ráda, že si chlapec umí poradit sám, a ne se urážet.
Při cestě skrz Prahu jsem dostal zodpovědný úkol. Zastavit se na Černém Mostě, zajít do IKEA a nakoupit tam pár drobností. Když už jsem tam byl v půl dvanácté, rozhodl jsem se poobědvat. Ale co ta fronta ve všední den? Po přiblížení se mivyjasnilo. Švédské masové kuličky deset kusů za deset korun, patnáct za patnáct, dvacet za dvacet. Oproti standardním cenám sleva vskutku obrovská. Kromě tradičního velkého množství maminek na mateřské (nevím, jestli jsou to pořád ty samé, nebo se střídají, jestli návštěva IKEA je pro ně povinná), taky mnoho důchodců a důchodkyň a navíc i plno dělníků v montérkách. A to už tradicí nebývá. Tip na levnou jídelnu se zřejmě značně rozšířil.
Taky máte v práci nějaké benefity pro zaměstnance? Dostáváte stravenky, příspěvek na dovolenou, deputátní uhlí, firemní auto k dispozici...? Těchto výhod může být spousta. Ale občas je to k naštvání.
Představte si, že benefity jsou vyhlašovány vždy v polovině roku na následujích 12 měsíců. A pozor, dva nové. Při deseti letech ve firmě dostanete nějakou odměnu. Pravda, trochu vám radost kalí to, že jste ve firmě roků už jedenáct. No co, druhý taky není k zahození. Pokud vám je čtyřicet, padesát, pětapadesát nebo šedesát, dostanete taky odměnu. A to je milé, je vám devětatřicet. Za rok na vás dojde. No jo, ale až v listopadu. A tyto benefity budou letos zrušeny. Už víte, proč jsem psal, že je to k naštvání? :-)
V německém Globusu jsem v regálu narazil na dvě verze Linuxu - pro bílé a pro barevné. Ano je to tak. V běžném hypermarketu se prodává Linux. Další informace jsem nezjišťoval, můžete se jet podívat sami.
Zvlášť pokud to má být tenis.
Koupili jsme si konzoli Nintendo Wii. Ve verzi Sports Pack. A začali si hrát. Největší zábavou je hraní nikoliv proti virtuálním soupeřům, ale proti živým. S dětmi si můžu pinkat, ale zahrát si můžu jen s manželkou. Ale je to těžké. Když jsem si vyhrál 777 bodů do žebříčku, zatímco ona "jen" 650, je asi jasné, komu jde tenis lépe. Jenže zápasy končí řečmi "mě to nebaví, zase jsi vyhrál" nebo "chacha, na to že máš o tolik bodů víc..." Tak si z toho vyberte.
Zatím to řešíme tak, že po tenisu následuje bowling, kde je rozložení sil naprosto opačné.
Ochutnávku v hypermarketu jste určitě zažili. Stojí tam pultík, u něj více, či méně hezká slečna, která maže na kousky rohlíku pomazánku. Nebo krájí salám nebo do kelímků dávkuje jogurt nebo do nich rozlévá minerálku nebo....
Vy k ní přijdete, vzorek si vezmete. Ona si vás nevšimne. Nebo se na vás usměje. V lepším případě (v lepším případě pro firmu) vám ještě řekne "to je novinka, máme dnes slevu korunu, jsou v regálu tamhle."
Tak takhle to v Německu nefunguje. Přijdete, vezmete si vzorek, ona se usměje a už to jede: "To je naše novinka je tam více ovoce větší kousky více užitečných bakterií chutná vám a taky máme jiné druhy ochutejte skvělé co tady máte dva kousky a tamhle v regálu jsou další nashledanou." To by bylo, abyste nekoupili. :-)
Nic není ztraceno. Teda pokud se můžete připojit k internetu. Spojení ivysilani.cz a live timingu by vás mohlo docela uspokojit. Přehled budete mít lepší než u televize a přibližně třiceti sekundové zpoždění televizního vysílání se dá zkousnout.
A manželka se s dcerou mohou dohadovat, co se pustí v televizi. Stejně jako dnes u nás.