Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

České zdravotnictví - na co nadáváte?

Pořád se nadává na české zdravotnictví, odhalují se opilí doktoři, personál nestarající se o pacienty, lékaři, kteří bez úplatku nehnou prstem. Bylo by asi načase napsat taky nějakou kladnou zkušenost.
Pěstoval jsem si zhruba tři roky na zádech takovou malou bouli. Sice mi už dávno lékařka doporučila její odstranění, ale nejsem masochista a když to nebolelo... Bolet to začala zhruba před třemi měsíci, ke konci už jsem se ani nemohl pořádně opřít a tak jsem vyrazil na chirurgii.
Doktorka mě vyšetřila a doporučila vyjmutí. Není to nic těžkého, je to malé, pijdete, tři dny poležíte. Ale to se mi nelíbilo. Co takhle, že přijdu, oni říznou a já odejdu? No, možná by to šlo, ale bylo by to nepříjemné, radši ty tři dny. Ale když na tom trvám, pan primář má dovolenou, až se vrátí, objedná mě, chtělo by to konzultaci. Primář se vrátil a paní doktorka se sama ozvala, kdy mám přijít.
Primář prohlédl a konstatoval, že přece jen to není nejmenší, že by byla lepší narkoza, ale už poučen, zredukoval tři dny na dva. Opět jsem si dovolil nesouhlasit a skončili jsme na tom, že přijdu ráno, včere odejdu a kdyby se náhodou nevedlo, vydržím ještě další den dopoledne.
A jak se řeklo, tak se stalo. Přišel jsem ráno hladový jako vlk a žíznivý jako ... jako co vlastně? Přišel se na mě podívat další doktor, tentokrát ten, který si do mě řízne. O chvíli později přišel primář potvrdit to, že mě na devadesát procent pustí večer, pak lékařka - uspávačka (no dobře z anesteziologie), vysvětlit co a jak. Mezitím mě obletovaly sestřičky. Pak jsem si zdřímnul, po probuzení se na mě přišel podívat doktor - operatér, popsal mi co se dělo. O něco déle přišla lékařka z ambulance, zeptala se jak se daří, že už ví co a jak. A mezitím opět sestřičky.
Myslíte si, že si mám na co stěžovat? Nezbývá mi nic jiného, než Stodskou nemocnici ve Stodě doporučit.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 3486x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS