Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Chcete LED žárovky do auta? Poučte se z mé chyby

Koupil jsem si do auta LED žárovky, chtěl jsem je dát místo obrysových. Objednal jsem LEDky za prakticky stejné peníze, jako stojí obyčejné žárovky. Měly by svítit minimálně stejně, rozhodně déle vydržet, k tomu menší spotřeba.
No a když mi jedna obrysová žárovka praskla, přišel čas na výměnu. V podstatě se to krylo s dobou "až se trochu oteplí". :-) Rozebral jsem přední světlo (viz Jak vyměnit žárovku u Fordu C-Max?), vyměnil žárovky, světlo namontoval zpátky, vyzkoušel a .... a sakra, žárovka nesvítí. No nic, z Číny za tyhle prachy, vždyť proto jsem objednal tři, kdyby náhodou jedna nefungovala. Škoda jen, že jsem to nevyzkoušel, když světlo bylo rozebrané. Tak nic, znovu rozebrat, vyndat žárovku, dát druhou LEDkovou a pozor - vyzkoušet. No jo, ale ani druhá nesvítí. No tak co se dá dělat, vyhodil jsem peníze, ale zas tak moc to není, přišel jsem o víc. Dal jsem tedy zase "obyčejnou Teslovu s vláknem."
A večer v posteli jsem si uvědomil, že když LED je dioda a v autě je stejnosměrný proud, mám velkou šanci, že jsem měl jen smůlu a jsem blbec. Druhý den jsem opět rozbral světlo, zapojil LED žárovku a zase nesvítila. OBRÁTIL jsem ji a ejhle. Svítila. Vyzkoušel jsem tedy druhou a třetí, svítí všechny.
V autě tedy mám tohle, za necelý dolar, můžete si vybrat i různé barvy, poštovné se neplatí. Sice se tam píše "pro BMW", ale Ford to zkousnul taky, konec konců je to patice T10 / W5W.
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Přečteno 9798x | Komentáře (2) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS