Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Co vás čeká v Sunrise Royal Makadi Resort?

Jedete do Sunrise Royal Makadi Resort v letovisku Hurghada v Egyptě? A nevíte, co vás tam čeká? Kam zajít? Chcete pár tipů a triků? Tady je rozšířená verze mé recenze - hodnocení, kterou jsem psal na Invia.cz.

Jde o rozlehlý resort, užijí si tedy i milovníci procházek (nebo možná i turistiky), pokoje, stravování, bazény i personál vyhovují, snad jen pláž by mohla být lepší.
Každý rok jezdíme jinam, ale dovedu si představit, že se sem vrátíme.

Měli jsme rodinný pokoj, či spíše apartmá v bloku 34. Dva pokoje spojené chodbičkou, odkud se vcházelo do koupelny/toalety. V jednom pokoji dvě postele, v druhém manželská, v obou televize a pro každý pokoj samostatné ovládání klimatizace (to je asi jediné mínus - přišla mi dost hlučná, v noci mě rušila a tak jsem ji vypínal). Lodžie s výhledem na podstatnou část resortu (z druhého patra). Každodenní úklid s možností výměny ručníků a osušek (systém chci vyměnit - dám na zem).
Ještě k televizi. Máte výběr ze spousty kanálů - anglické, německé, ruské, ba i jeden polský by se našel. Byl hudební a kvalitou obsahu mi přišel jako obdoba naší Šlágr TV.

Hlavní restaurace je s bufetem. Spousta zeleniny, předkrmy, zdravý koutek, u snídaně čerstvá vaječná omeleta (vyberte si kolik vajec a co na ni - cibule, paprika, salám...), čestvé palačinky, u oběda a večeře "něco krájeného" (hovězí, hovězí ála..., skopové, kuře, ryba) a těstoviny s čerstvou omáčkou (viz omeleta). K tomu samozřejmě hranolky, těstoviny, rýže na několik způsobů, různé druhy mas a omáček. A samozřejmě zákusky (puding a buchty na několik způsobů).
Dalo se vybrat, určitě si vybere každý, ale po týdnu se mi už vybíralo těžko a přešel jsem ze systému "od každého kousek" na systém "jedno maso a jedna příloha".
Nápoje buď natočte si sami (nápoje ve stylu Tang) nebo řekněte si (post mix Pepsi&spol, pivo, víno), káva z automatu Nescafé (plus cappuccino, s mlékem, čokoláda), horká voda plus několik druhů pytlíkových čajů.
K tomu několik ala-carte restaurací, kde si musíte místo zamluvit předem (dotykové obrazovky na recepci, jeden až dva dny předem). Byly jsme ve třech a dál už jsem nezkoušel, pocity byly takové .... rozpačité. Italská měla všechna jídla (byly jsme čtyři, takže čtyři) bez chuti a zápachu (ať těstoviny, nebo pizza), ve steakhousu už to bylo lepší, steak se dal jíst, ale arabská už byla bez konkurence, tam nám chutnalo. Další jsem pak už pokoušet nechtěl.
Ala-carte restaurace si musíte zamluvit jeden až dva dny předem pomocí dotykových obrazovek na recepci. Celou objednávku zakončíte zobrazením čísla rezervace (skutečně musíte dojít až sem, jinak se do restaurace nedostanete), které ale i přes upozornění nebudete potřebovat, do restaurace vás pustí podle čísla pokoje. Jeden z posledních kroků v objednávce je dotaz, zda nemáte nějakou zvláštní příležitost (výročí, narozeniny, líbánky). Nebojte se přiznat, čeká vás překvapení. A chtělo by to někoho třetího, kdo to natočí. ;-)

Služby hotelu
Několik bazénů, několik různých barů, skluzavky, které jsou v provozu dvě hodiny dopoledne a dvě odpoledne, osušky k bazénům a na pláž si můžete vyzvednout a vrátit/vyměnit v různých částech resortu, od deseti do osmi večer různé animační programy (lukostřelba, šipky, joga, latina, hiphop, cvičení ve vodě i na souši, pokud máte zájem, vyberete si), v osm večer dětská diskotéka (30-50 minut), v půl desáté večer showtime (jak říkájí šútajm - taneční, akrobat, hadi, folklór...).
Byli jsme s cestovní kanceláří Blue Style, ta má v hotelu vlastní dětský klub. Otevřeno je kromě úterka dopoledne i odpoledne, v pondělí odpoledne se s dětmi jezdí do delfinária. Děvčata jsou i na večerní dětské diskotéce.

Pláž
Pláž nic moc - pod jedním slunečníkem tři lehátka, mezi nimi malé rozestupy, přišla mi dost malá na velikost resortu. Ale místo jsme našli téměž vždy a když ne, nechali jsme věci u bazénu a těch dvě stě metrů k moři došli.
Dalším mínusem může být umístění mezi dvěma přístavišti, můžete mít pocit, že máte pro plavání jen malý kousek moře. Já si se svým plaváním nestěžoval, spíš se cachtám, než plavu.
Voda čistá, pro šnorchlování jako dělaná, ale lepší výběr (více korálů, více rybek a ryb) je na plážích vlevo od hotelové - jen tam nechoďte s osuškami, budete ihned vykázáni.

Jak se domluvíte?
Bez problémů rusky. Většina zaměstnanců umí i anglicky, někteří německy. A když prozradíte "czech republic", dozvíte se "jak se máš, dobrý a hezký český." :-)

Nákupy
V hotelu je i pár krámků, kde můžete koupit věci na potápění, opalovací krémy, suvenýry, prostě smíšené zboží. Ceny jsou tam samozřejmě přestřelené, počítá se se smlouváním, nesmlouvá jen blázen, nebo Rus. Ale... Pokud máte silné nervy, vyčkejte až na letiště. Jedna paní si koupila kalendář za dvacetdolarů, kolik byla startovací cena nevím, na letišti měli stejný za sedm. A to zamrzí.
Pokud nechcete nakupovat, neříkejte "zítra", ale "nechci". Nevím, jak to dělají, ale zítra vás zastaví znovu a řeknou, že už je zítra. :-)

A teď už útržky.
U vchodu do hlavní budovy stojí vedle bezpečnostního rámu ostraha, ale nepřijde mi, že by něco strážila.
Pokud chcete vyrazit na poušť, nebudete mít žádný problém, jen se musíte při odchodu a příchodu hlásit na bráně. Neočekávejte žádnou krásu, místy si budete připadat jako na smetišti. Ale stejně vyražte. Západ Slunce nad pouští je daleko hezčí, než nad mořem.
Časté složení návštěvníků bylo stará, mladá, dítě. Kde jsou chlapi? Odpočívají doma v pokoji, nebo naopak tvrdě vydělávají na manželčinu dovolenou?
U bazénů a moře to mají papírové knihy s elektronikou zhruba na půl. Ovšem elektronika jsou především tablety, čtečky jsou silně menšinové.
Po celém areálu jsou krásné huňaté trávníky. To je ovšem vyváženo smradem (ne, skutečně to není zápach), který se line při zalévání. Zřejmě recyklovanou splaškovou vodou. A recyklace není úplně stoprocentní.
A na závěr stručně pro kačery: ano, je tam ;-)

Pár fotografií z hotelu
P.S.: Dodatek. Hned po příjezdu jsme dostali pásky na ruku, mohli jsme jít na snídani. Prošli jsme si hotel a chtěli se jít najíst. V tom šel kolem recepční a hned jsme dostali i pokoj.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 6961x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS