Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Dvě mouchy jednou ranou

Dnes jsem měl dovolenou a zabil jsem dvě mouchy jednou ranou.
První byla návštěva zubaře. Výjimečně jsem vyměnil zubařku za zubaře. "Máš nějaké problémy? Nebo jde jen o prevenci?" Tykání je na místě, znám ho od patnácti. Mých, jemu je o deset míň. "No o prevenci, ale možná pětka vpravo dole..." Pětka byla v pohodě, ale ne tak už další čtyři zuby. Návrh udělat dnes dva a příště další dva jsem statečně odmítl s tím, že kdybych omdlel, má pokračovat v práci a křísit až po výkonu. Dopadlo to dobře, další návštěva za půl roku.
Odpoledne jsme šli s dcerou do školy. Ano, nemýlíte se, dcera chodí do školky, ale dnes se konal zápis do první třídy. Učitelky ze školy nám doporučily to zkusit. Tedy původně, před týdnem už mluvily jinak. Přesto jsme šli. Vše proběhlo nad očekávání dobře, psycholog byl nadšen. Už po třech slovech poznal, že dcera do školy ještě jít nemá. Ale za pokus to stálo.
Mimochodem - zápis do školy se stává komerční věcí: Před třídou byli připraveni zástupci stavební spořitelny s nabídkou spoření pro děti, zástupci banky s nabídkou dětského účtu a výrobce školních aktovek. Ten mi vadil nejméně.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 3538x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

První kolo mám za sebou
(24. 03. 2022, 639x)
Pátý pád je plus
(22. 03. 2022, 413x)
Jak nechránit osobní údaje
(23. 03. 2022, 357x)
Nešlo by to jednodušeji?
(08. 03. 2022, 323x)
Jak dobře znáte své okolí?
(20. 04. 2022, 296x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS