Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Jak nainstalovat Axess-tel do Windows 7

Známý si koupil nový minibook Asus Eee PC 1101HA. A aby mohl být mobilní tak taky připojení od O2. K němu dostal modem Axess-tel MV110NH. Instalace je jednoduchá. Připojíte modem od USB portu, autostart Widows vám nabídne spuštění instalačního programu, vyberete si operační systém a .... a narazíte. Program zná systémy Windows 2000, XP, Vista. 32 nebo 64 bitové. No jo, ale na onom Eee jsou Windows 7 Home Premium. Zkusil vybrat Vista a program se nainstaloval. Jenže mezitím dvakrát zahlásil nemožnost nakopírování ovladačů. A bez nich jaksi nic nepřipojíte.

Jak tedy ovladače nainstalujete?
  1. Na vypnutém modemu stiskněte tlačítko On/Off, držte jej a modem připojte pomocí USB do počítače. Pak vypínač pusťte. Modem se připojít do počítače jako jednotka CD. Rychle si zkopírujte její obsah na pevný disk. Proč rychle? Jednotka CD se po chvíli zase odpojí a modem se začne tvářit jako modem.
  2. Klikněte pravým tlačítkem na ikonku Počítač na Ploše a vyberte si Vlastnosti. V levém sloupci je Správce zařízení, kde budete mít mezi neznámými zařízeními dvě Axesstel s otazníčkem.
  3. Dvojitým kliknutím (nebo přes kliknutím pravým tlačítkem a výběrem Vlastnosti) se vám otevře nové okno, na kartě Ovladač si vyberte Aktualizovat ovladač.
  4. Vyberte si Vyhledat ovladač v počítači a najděte složku, kam jste nakopírovali soubory z virtuálního CD v bodě 1.
  5. Pak už klikejte na Další a proklikejte se ke světlým zítřkům, tedy k úspěšné aktualizaci ovladače.
  6. Body 3 až 5 opakujte i pro druhé zařízení s otazníkem.
  7. Poté můžete zavřít okna se Správcem zařízení i Vlastnostmi počítače. Pusťte Axesstel Manager, ten si najde modem a kliknutím na fialové e se připojíte na internet.
[Akt. známka: 2,29 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5

Přečteno 11686x | Komentáře (2) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS