Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Jedeme do Residence Roberta, Caorle

Residence Roberta, Caorle Přemýšlíte, jestli jet do residence Roberta v italském Caorle? Já jsem taky přemýšlel, ale po návratu ji musím doporučit. V dalších odstavcích vás čeká malá recenze, tipy a triky.
Zřejmě si taky máte podle pokynů od cestovní kanceláře vyzvednout klíče v agentuře Luna Rossa, Via Firenze 32, Caorle, Itálie. Pokud tuto adresu zkusíte hledat na mapách Google, pohoříte. Ulici sice zná, ale číslo už nikoliv, navíc podle fotomapy je tam louka. Ale agentura tam skutečně je, na rohu Via Firenze a Corso Chiggiato, pokud se podíváte na Streetview, vchod je v místě žlutého plotu. ;-) Parkoviště je hned vedle, auto můžete odstavit tam.
V agentuře dostanete klíče, parkovací kartičku a kartičku s "adresou" vašeho slunečníku na pláži (nedostanete poukaz, který měníte na pláži, jako v Bibione). Vše odsýpá celkem rychle, setkat se můžete s paní, která mluví anglicky a německy, případně s pánem, který mluví československy. Budete potřebovat voucher, pas první osoby na něm, vypíšete formulář se jmény ostatních osob, už mají připraveny klíče. Check-in je oficiálně od šestnásti hodin, my jsme klíče dostali už v půl čtvrté (možná by to šlo i dřív, ale raději jsme stáli v koloně na dálnici ;-) ). Michodem, avizovanou vratnou kauci 100 EUR po nás nikdo nechtěl. Úklid za 30 EUR si samozřejmě zaplatit můžete, ale pokud se nebojíte koštěte, mopu a kbelíku, které najdete na pokoji, určitě znáte lepší způsob, jak třicítku ojro utratit.
Pak už můžete jet přímo do Roberty, je to hned za rohem (vlastně dvěma), na rohu Via Vicenza a Via Perugia (Streetview), ke vjezdu budete potřebovat čip, který je na svazku klíčů, každý apartmán má své vyhrazené parkovací místo.
Vybavení? Měli jsme typ bilo, tedy dvě místnosti spojené chodbičkou, ze které se šlo i do koupelny. Jedna místnost je ložnice s dvoujlůžkem a jednolůžkem plus skříně, v chodbičce klimatizace, další skříň a v ní i trezor - zdarma, bez dalšího příplatku. V koupelně sprchový kout, automatická pračka, kterou se nám nepodařilo uvést v pohyb, umyvadlo s toaletní skříňkou a zásuvkou (italskou, fén do ní tedy bez adaptéru nezapojíte), toaleta a bidet. Poslední místností je kuchyně / jídelna / obývací pokoj s gaučem, který se může změnit na dvojlůžko. V kuchyni plynový sporák (přibalte tedy zápalky), mikrovlnná trouba, nádobí, lednička. Na skříňce stojí i televize s dost širokou nabídkou programů. Italských, Teletubbies v italštině jsou snad ještě lepší, než v češtině. A pokud budete mít štěstí, budete mít i výhled na moře. ;-) Na balkóně najdete věšák na prádlo, plastový stůl se židlemi, vejít se na něj dá z obou místností.
V budově je výtah, s kufry tedy nemusíte drncat po schodech, na dveřích na parkoviště i k bazénu jsou cedule "Zavírejte prosím dveře", nicméně se na to moc nehraje, klíče tedy potřebovat nebudete. Bazén je rozdělen na dvě části - mělkou (cca metr deset), kde si můžete zaplavat a ještě mělčí, brouzdaliště. Abyste si mohli zaplavat, jsou zakázány míče, potápění a matrace. A drží se tu siesta, v poledne, stejně jako v osm večer, přide chlápek a z bazénu vás vyhodí. Wi-Fi v objektu není, ale volný přístup je přímo na pláži.
Stravování? Jste v apartmánech, hotelovou jídelnu zde nenajdete. ;-) Ale s tím jste při objednávání jistě počítali. Pokud si nechcete vařit sami, nebo alespoň, připravuji článek i na téma "Co, kde a proč v Caorle" (podobně jako jsem předloni psal o dovolené v Bibione). Kde nakoupit, kam zajít, kde mají dobrou zmrzlinu, zda jít do akvaparku... Ale to až příště.
[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5

Přečteno 15957x | Komentáře (4) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS