Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Na Babettě do práce

Po deseti letech jsem oprášil svou Babettu 210 (něco povídání). Dvacetiletá babička, ale jezdí. Pravda, v integrální přilbě na ní vypadám legračně, ale přilba musí být a novou se mi kupovat nechtělo. Už měsíc na ní jezdím do práce.
Proč? Těch dvacet kilometrů se dá vydržet, ušetřím čas i peníze oproti autobusu a hlavně nejsem závislý na časech odjezdu. Jen jsem měl problém s trasou. Zvolit trasu po hlavní silnici, kde jezdí jedno auto za druhým? Nebo jet jinudy, kus po silnici druhé třídy, kde je provoz o dost slabší a jen posledních sedm kilometrů po jiné hlavní? Tato trasa by měla být klidnější a je jen o kilometr delší (což je ovšem pět minut :-) ). Vyzkoušel jsem obě a řeknu vám, raději jezdím po rušnější. Ona je totiž taky o něco širší a méně klikatá, takže se mi kolemjedoucí auta lépe vyhnou (sice si celý měsíc říkám, že dnes spočítám, kolik aut mě předjelo, ale ještě k tomu nedošlo).
Jedna zkušenost: Nejhorší jsou zednící. Co to znamená. Překvapivě málo aut (tedy v poměru) mě neobjede dost daleko. Ale pokud se stane, že se mnou kolemjedoucí auto zamává, tak je dost velká pravděpodobnost, řekl bych více než poloviční), že je to auto nějaké stavební firmy.
Každý den taky sleduji předpověď počasí (líbí se mi meteogram na Meteopressu). Ale včera mě totálně zklamala. Podle ní nemělo ani kápnout. Tedy ona vyšla, v částí Plzně, kde meteorologové sídlí, prý nekáplo. Ale já jsem zažil zataženou oblohu, že se v půl čtvrté rozsvítily pouliční lampy, liják a krupobití, že jsem se svlékal doma hned za vchodovými dveřmi a ždímal oblečení ze dveří ven. Vodník Česílko hadr. Dokonce i přilbu zevnitř jsem měl mokrou. To jsem zjistil až dnes ráno. :-)
A ještě jedno upozornění: Když upažím levou ruku a mám předloktí směrem nahoru, neznamená to, že někoho zdravím, ale že dávám znamení o změně směru jídy vpravo. Tak to prostě je v zákoně a Babetta blinkry nemá.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 4069x | Komentáře (2) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS