Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Patnáctá hodina odbila

Váleček, malování V sobotu jsem maloval. Původně jsem tedy chtěl jen bílit, ale to neprošlo.
Až budete doma bez dětí, zeptejte se manželky, co má v plánu, abyste neskončili jako já. Představoval jsem si volno trochu jinak. :-)
Takhle jsem celou sobotu: namočit váleček, usušit ho o zeď, nahoru, dolů, nad linku, kolem okna. A pak zjistit, že nová barva není zcela kompatibilní se starou a znovu. A k tomu poslouchat rádio. Hledal jsem nějaké, kde se hodně hraje, málo mluví. S povídáním jsem si vystačil, jak jsem nadával. Podařilo se mi, ale moderátor by si měl zopakovat počty, protože chtěl být zřejmě trochu jiný a tak neříkal, že je "patnáct hodin a patnáct minut", ani že "je čtvrt na čtyři", ale zásadně jsme za sebou měli "patnáct minut z patnácté hodiny".
Tomu muselo písnat v uších, protože pokaždé, když tu blbost řekl, tak jsem ho opravoval "ty xxxxx (doplňte jedno ne zcela politicky korektní oslovení), to už bylo před hodinou."
Tak si to zopakujme. První hodina je od 0:00 do 1:00, druhá od 1:00 do 2:00, patnáctá od 14:00 do 15:00. Další je? Ano, další je šestnáctá. Přitom říkal "máme pět minut před patnáctou hodinou," ale o deset minut déle jsme za sebou měli "pět minut dnešní patnácté hodiny."
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 4046x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS