Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Salzburg - kde zaparkovat, kde bydlet, co navštívit

Letos jsme vyrazili na jednodenní výlet do rakouského Salzburgu. A začalo hledání. Kde budeme parkovat? Kam se půjdeme podívat? Kde přespíme, když pokračujeme druhý den dál?

Parkování. V Salzburgu je několik záchytných P+R parkovišť. Já si vybral to v Designer Outlet Salzburg. Kousek od letiště, vedle dálnice, ve směru naší jízdy. Jak to funguje? Zaparkujete, parkovací lístek si vyměníte na recepci za lítek P+R. Za celodenní parkování zaplatíte 15 EUR a parkovací lístek funguje jako celodenní jízdenka na všechny autobusy a trolejbusy pro až pět osob. Přímo u "obchoďáku" je konečná trolejbusové linky, za pětadvacet minut jste v centru.

Co vidět? My si vybrali trasu Instagrammable Salzburg. Hezká, zhruba osmikilometrová procházka kolem centra nabízející nejhezčí výhledy na město. Postupně navšívíte zámek Mirabell, kapucínský klášter, pevnost Hohensalzburg, Muzeum moderny. Pak samozřejmě zaběhněte k mozartovu rodnému domu a ke zlaté kouli Sphaera. Vlastně proč byste běželi, v klidu si tam zajděte. ;-)

Kde přespat? Nám šlo skutečně jen o přespání. Ve vyhledávání jsme našli Jugendherberge Salzburg Wals. Jde vlastně o internát odborné školy, proto se tam můžete ubytovat jen o prázdninách. Ale dostanete postel (my jsme měli čtyřlůžkový pokoj se dvěma palandami), dostanete ručníky, sprchu na pokoji a ráno snídani. Švédské stoly s dostatečným výběrem i množstvím. Za ty peníze...

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 5203x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Tykáte si nebo si vykáte?
(16. 09. 2022, 394x)
Šaty dělaj člověka
(09. 08. 2022, 349x)
Normální je zdravit
(03. 10. 2022, 187x)
Máme čas a ruce vzhůru
(25. 11. 2022, 75x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS