Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Salzburg - kde zaparkovat, kde bydlet, co navštívit

Letos jsme vyrazili na jednodenní výlet do rakouského Salzburgu. A začalo hledání. Kde budeme parkovat? Kam se půjdeme podívat? Kde přespíme, když pokračujeme druhý den dál?

Parkování. V Salzburgu je několik záchytných P+R parkovišť. Já si vybral to v Designer Outlet Salzburg. Kousek od letiště, vedle dálnice, ve směru naší jízdy. Jak to funguje? Zaparkujete, parkovací lístek si vyměníte na recepci za lítek P+R. Za celodenní parkování zaplatíte 15 EUR a parkovací lístek funguje jako celodenní jízdenka na všechny autobusy a trolejbusy pro až pět osob. Přímo u "obchoďáku" je konečná trolejbusové linky, za pětadvacet minut jste v centru.

Co vidět? My si vybrali trasu Instagrammable Salzburg. Hezká, zhruba osmikilometrová procházka kolem centra nabízející nejhezčí výhledy na město. Postupně navšívíte zámek Mirabell, kapucínský klášter, pevnost Hohensalzburg, Muzeum moderny. Pak samozřejmě zaběhněte k mozartovu rodnému domu a ke zlaté kouli Sphaera. Vlastně proč byste běželi, v klidu si tam zajděte. ;-)

Kde přespat? Nám šlo skutečně jen o přespání. Ve vyhledávání jsme našli Jugendherberge Salzburg Wals. Jde vlastně o internát odborné školy, proto se tam můžete ubytovat jen o prázdninách. Ale dostanete postel (my jsme měli čtyřlůžkový pokoj se dvěma palandami), dostanete ručníky, sprchu na pokoji a ráno snídani. Švédské stoly s dostatečným výběrem i množstvím. Za ty peníze...

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 10954x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS