Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Vracíme se na pracoviště

Počítač Jsem na tom podobně jako většina firmy, možná i vás. Nejdřív na pracoviště nesmíme vůbec, všichni povinně home office, v posledním měsíci tam smíme jen výjimečně, poslední dva týdny už trochu. A od pondělka, od nové ho měsíce už opět "normální" provoz. I když zrovna v našem oddělení máme pravidlo "když tam nemusíte, můžete zůstat i nadále na home office".
Na firemním blogu běží serál "Jak to zvládám já", kde se svěřují kolegové z různých oddělení. No jo, ale jestli si dobře vzpomínám, tak se svěřovala jen jedna "lopata", jinak to byli teamleadři, vedoucí oddělení, odborů, členové představenstva. Na firemní blog to tedy nedotáhnu, napíšu si to aspoň na svůj. :-)
Jak to od poloviny března probíhalo? Manželce zvoní budík, což je pro znamení "vstávat" i pro mě. Zatímco se ona balí, protože musela na pracoviště stále, já v poklid snídám, posléze si rozbaluji "kancelář" a ještě v pyžamu začínám pracovat. K práci používám dva notebooky, jeden z nic na VPN, monitor, klávesnici, myš, handsfree. Tohle všechno každý den stavím, připojuji, odpoledne zase balím. Sice bydlíme v rodinném domě, ale kout, kde bych to mohl mít postavené celé, se nenašel. Se mnou totiž zůstávaly doma i děti. Celý den zvedám telefony, odpovídám na maily, do toho řeším dohady, které z dětí nutně potřebuje počítač a které si školní záležitosti může řešit přes mobil. Jo a taky děláme přijímačky a musíme si něco uvařit. Psal jsem, že začínám pracovat v pyžamu, ale ne, celý den v něm nejsem, v okamžiku, kdy budím děti se převlékám. :-)
Výhody práce z domova? Ušetřím dvě hodiny času, které bych strávil na cestě do práce a zpět. A taky ušetřím peníze za tu cestu.
Nevýhody? Občas musím řešit dohady dětí v okamžiku, kdy zrovna někdo volá. Ano, už jsem se do telefonu omlouval, že to nepatří klientovi. Kontakt s kolegy? Paradoxně jsem v kontaktu byl víc, než "normálně". Každý den jsme měli schůzku po Skype, nejbližší kolega z týmu je totiž 100 kilometrů daleko, takhle často jsme je nemívali. Scházel mi pohyb. Cesta na pracoviště mi zabrala sice o hodinu méně, ale taky tam scházely i kroky. Každý den jsme tedy po sbalení "kanceláře" vyráželi do lesa, v tom je bydlení na okraji vesnice výhodou.
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Přečteno 3349x | Komentáře (0) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS