Deníček ze Stoda
28. 10. 2005

Praha - magická přítažlivost

jf - 12:45 | permalink
Včera jsem byl na služební cestě v Pardubicích, což také znamená projet Prahou. A cestou po dálnici mě napadla zajímavá věc. Čím více se blížím ku Praze, tím více se zvyšuje rychlost aut. U Plzně mě předjíždí málokdo. Ale u Zdic takových aut přibývá a za Berounem je jich už plno. Já přitom jedu pořád stejně rychle. Asi to má něco společného, s gravitací nebo čím. Prostě se zmenšující se vzdáleností se zvětšuje počet aut a zvyšuje se jejich rychlost.
A co jsem ještě viděl? Auto předjíždějící zprava v připojovacím pruhu, motorku předjíždějící zprava v odstavném pruhu, několik kolon, několik bouraček.
Ještě ke kolonám. Jedna z nich byla u Nového města, Chlumce nad Cidlinou. Řekl jsem si, že je moc hezky, abych stál někde v koloně a že se ji pokusím objet. To jsem si naběhnul. Zapomněl jsem, jak to vypadalo u nás, když se stavěla dálnice D5. Moje objižďka vedla územím, kde se staví D11 a to znamená, že mapy neplatí. Některé cesty vedou jinudy, některé nevedou. Podařilo se mi taky jet po silnici, která měla vést na most. No jo, ale před mostem byla svodidla, která se zužovala, až skončila necelé dva metry od sebe. No Fabie se tam vešla :-)Klíčová slova: věda řidiči

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]