Deníček ze Stoda
2. 3. 2006

Strážce zákona

jf - 07:52 | permalink
O přednosti chodců na přechodech se toho napsalo už dost. Řidiči nedávají přednost, chodci skáčou pod auta, auto v jednom pruhu zastaví, v druhém ne, chodci přechází, kde se jim zachce.
Modelová situace: Stojím před přechodem a čekám, protože se mám poměrně rád. Auto přijíždějící zleva zpomaluje a pouští mě. Pohled vpravo - náklaďák poměrně daleko. Vstupuji do vozovky a po dvou krocích už náklaďák není daleko a dokonce ani nemíní přibrzdit, natož zastavit. Tak raději zastavím já (mám se rád, viz výše). A hele, onen náklaďák je odtahová služba a na místě spolujezdce sedí dopravní policista, nebo alespoň osoba, která tak vypadá - černá uniforma připomínající policejní a bílá čepice připomínající čepici dopraváků. A skoro by mě srazil na přechodu.
A jak to bylo dál? Mám dvě varianty. Po zastavení si policista nasadí čepici a řekne: "Pane řidiči, jste si vědom, že jste spáchal přestupek? Vždyť jste nedal přednost chodci na přechodu. Bude vás to stát pět set a buďte rád, že ještě neplatí bodový systém." A varianta dvě? Po zastavení si policista nasadí čepici a řekne: "Hele, Pepo, blbec parkuje a nemá zaplaceno. Tak ho vyfotím, nalož ho a bude to mít za patnáct stovek. Hahaha." Tipnete si, která varianta se uskuteční?Klíčová slova: řidiči

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]