Deníček ze Stoda
16. 8. 2006

Novinky na silnicích

jf - 18:00 | permalink
Opět jsem cestoval a tak několik novinek ze silnic.
Řidiči se už nebojí jezdit rychle. V Praze na Jižní spojce jsou sice dopravní značky dovolující jet v době od třiadvaceti hodin do pěti rychlostí 100 kilometrů za hodinu, ale mnozí takhle jezdí i přes den. Minule jeli všichni disciplinovaně osmdesát, to už dneska neplatí. Sice to pořád není jako před zavedením bodů, ale za chvilku...
Bodů se už evidentně nebojí ani profíci. Potkal jsem tahač s návěsem, který předjížděl přes plnou čáru na místě, kde byla omezená rychlost. Předjížděl auto jedoucí právě onou maximální rychlostí. Za kolik bodů že to je?
Nabytečné značky se možná odstraňují. Ale rozhodně ne tak rychle, jak se inzeruje. V MF Dnes jsem četl, že byly sundány čtyřicítky na nadjezdu "dálnice" u pardubického Globusu, ale není to tak. Jsou tam z obou stran.
A ještě jeden, co neví, co znamená černá číslice v bílém kruhu s červeným lemem. Krásně jsem se předjížděl s řidičem řídícím Mercedes Vito. Po dálnici jel stodvacet. Předjel jsem ho, na omezené rychlosti předjel on mě, o kousek dál opět já jeho. A protože omezení je spousta (až asi u pátého jsem si všiml cedule Stavíme systém pro výběr mýtného), míjeli jsme se takhle několikrát.
Tachometr mého auta ukazuje vyšší rychlost, než je skutečná. Na tachometru přesně sto dvacet, dva kilometry na dálnici - měřeno podle kilometrovníků a několikrát - ujety za minutu a tři vteřiny. Při sto třiceti za padesát sedm. Umíte si to spočítat?Klíčová slova: rychlost řidiči

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]