Deníček ze Stoda
10. 10. 2006

Za volantem

jf - 17:01 | permalink
A je tu další díl zápisků toho, co jsem viděl z pozice řidiče.
Od pátku je v provozu dálniční tunel Valík a tak jsem skrz něj musel jet taky. A řeknu vám, moc jsem si neužil. Byla totiž mlha hustá tak, že by se dala krájet, tak jako u Rákosníčka. Najednou světlo a byl jsem v tunelu. Ne, to nebyl život po životě, ale tunel je dost osvětlený, v noci by to možná bylo až moc. A šup, už jsem byl zase v mlze. To na zpáteční cestě to bylo lepší, to jsem alespoň viděl, že se k němu blížím.
Vadí vám omezení rychlosti v noci, kdy se na stavbě nedělá, ale vy musíte kolem jet pomalinku, protože co kdyby tam někdo postavil radar? Dnes na pražském okruhu jsem viděl geniální značení - maximální rychlost omezená pouze v době od šesti do dvaceti hodin. Nešlo by to takhle dělat i jinde?
A nestaví se pouze kolem Plzně nebo v Praze, ale i na hradecké dálnici - tedy D11. Už po ní jezdím nějakou dobu, ale dnes jsem byl překvapen. Jezdí se po druhé polovině, než dosud. Práce finišují, v prosinci by měla být v provozu komplet, už aby to bylo. Aut po ní jedzí už dost.
Na zpáteční cestě jsem viděl zelenou dodávku Peugeot s přívěsným vozíkem. Řidič kouřil, rozkládal rukama a jel sto třicet. Na vozíku osmdesátka. Asi se nějak zapomněl.Klíčová slova: řidiči dálnice

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]