Deníček ze Stoda
21. 10. 2004

Cestování

jf - 09:30 | permalink
Včera jsem byl na služební cestě v Pardubicích. Co jsem potkal cestou?
Především mlhu. Ano podzim je tu a mlhy k němu patří. Taková zadní mlhovka je pak k nezaplacení. Ale řidiči, kteří ji používají (a měli by to být všichni) by občas měli myslet i na ostatní. Mlhovka je dobrá, pokud automobil před vámi dojíždíte, ale v okamžiku, kdy jste za ním, by měla být vypnuta, zvláště za tmy. Pak máte jenom červeno před očima a skutečně vidíte už jenom mlhovku a červený kruh kolem ní.
Pak jsem potkal řidiče, kteří dodržují předpisy a přitom je porušují. A to současně. Znáte ten případ, kdy někdo jede v levém pruhu a za ním dlouhá fronta aut, která by jej ráda předjela? A je jedno, že jede padesátkou a v obci se víc nesmí. Pokud jej dojíždí rychlejší vozidlo, musí mu uhnout.

Omezení na dálnici. Prvních devět kilometrů na dálnici z Prahy do Poděbrad je omezení, jezdí se jenom polovinou dálnice a samozřejmě sníženou rychlostí. Ale naštěstí se v druhé polovině pilně pracuje a tak omezení určitě brzy zmizí. Ba ne, poslední věta je lež, ani cestou tam, ani cestou zpět jsem tam neviděl pracující ruku. Pouze dva kouřící muže.
Ale nejen na dálnici jsou omezení. Cestou zpět jsem jel zkratkou a narazil jsem na na dvě objížďky. Zkratka tedy byla delší, ale zato horší cestou :-) A před barrandovským mostem samozřejmě dva a půl kilometru fronta.


Klíčová slova:

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]