Deníček ze Stoda
24. 9. 2005

Dovolená v Bibione - tipy a triky I

jf - 21:44 | permalink
Dnes o dopravě:
Pokud jedete vlastním autem, můžete si naplánovat cestu pomocí internetových map: Mapquest, Maporama, ViaMichelin nebo česky mluvící Škoda Auto.
Pokud jedete z Plzně či okolí doporučuji hraniční přechod Folmava. Hned za ním najedete na silnic B20 a po ní přejedete celé Německo až do rakouského Salzburgu, kde najedete na dálnici. Po skvěle značené dálnici (což ostatně platí i pro už zmíněnou B20) dojedete bez problémů až do Itálie, kde stále pokračujete po dálnici směr Venezia až k sjezdu Latisana. Odsud máte před sebou posledních 18 km směr Bibione. Zastávky na rakouské dálnici A10 si můžete naplánovat pomocí www.asfinag.at.

Pověstným na cestě je Tauerntunnel. Ony jsou to vlastně tunely dva, druhým je Katschbergtunnel. Průjezd nimi je placený - stát vás bude 9,50 EUR. Pokud projedete prvním a nikdo po vás peníze nebude chtít, neradujte se. Vybírají se zhruba v polovině cesty mezi nimi. A co vás čeká ještě před nimi? Pravděpodobně kolona. Dlouhá kolona. My jsme čekali hodinu a půl, ale už během našeho čekání se v rádiu mluvilo o dvou hodinách. Ale nejde o popojíždění v koloně tak, jak ho známe od nás. Rakušané zavedli Blockabfertigunug. Dálnice před Tauernem je semafory rozdělena na několik úseků/bloků. A vždy se tedy stojí deset až patnáct minut a pak se popojede o dva kilometry dál. Vesele tedy můžete vypnout motor a kochat se horami okolo. Z druhé strany - od Itálie - nic takového neexistuje. Zato se u Spittalu opravuje jedenáct kilometrů dálnice, kde se jezdí v jednom pruhu a stojí se už před ním, bohužel "klasicky". Ale na druhou stranu se tím provoz rozředí a před Katschbergem se už nečeká.
Další čekání vás pravděpodobně potká u Udine na křižovatce dálnic (my jsme jeli čtyři kilometry čtyřicet minut) a při příjezdu do Bibione (10 km hodinu).
Jestliže máte naplánovanou zastávku na Dreiländerecke (poslední odpočívadlo v Rakousku), rozmyslete si to. Bývá tam pořádně nacpáno a je problém zaparkovat. Stejně tak na prvním odpočívadle v Itálii, které je navíc dost daleko. Ale kousek za ním jsou hned další dvě.Klíčová slova: tipy triky bibione dovolená

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]