Deníček ze Stoda
18. 5. 2006

Opět na cestách

jf - 21:17 | permalink
Opět jsem byl v Pardubicích a opět přináším zprávu o tom, co mě cvrnklo do nosu (tři oříšky to nebyly).
Hned ráno, ještě před dálnicí jsem dojel tři kamiony. Nic jsem si z toho nedělal, to je poměrně normální, na začátku dálnice pravidelně podřadím, přidám plyn a kde jsou... Ale. Třetí z nich byl z Řecka a fakt nevím, co to měl za motor, snad Ferrari. Ten měl zrychlení, že jsem měl co dělat, abych se ho udržel.
Co znamená blikající žluté světlo na semaforu zřejmě víte, ale co znamenají blikající světla veřejného osvětlení na křižovatce? Včera ráno na sjezdu z plzeňské dálnice směrem na Barrandov. Světla už nesvítila, jen ta v okolí křížení blikala, zhruba frekvencí 60 Hz. Ale proč?
V Pardubicích se opravuje křižovatka a most a na most je zakázán vjezd vozidlům širším než x metrů (fakt nevím kolik, ale Fabie limit nepřekročí). Ale jak zajistit, aby tam taková vozidla skutečně nevjela? Dopravní značka je jasná, ale stejně se najdou takoví řidiči, kteří to zkusí (vždyť je to jenom o kousek, vždyť tu nikdo není,...). Jednoduše: postavte betonové skruže od sebe o kousek víc, než je povolené maximum a je vymalováno. Jako na fotce. A pak se dívejte, jaké problémy má ženská s oktávkou trefit se.
Když takhle poslouchám německé rádio, dopravní hlášení a tam tradičně "München, Autobahn 10 km Stau", vůbec jim nezávidím. A to se děje téměř každý den. Včera při zpáteční cestě jsem viděl něco podobného. Už na Jižní spojce od sjezdu na D1 směrem od Barrandovského mostu bylo poměrně husto a od barranďáku byla souvislá kolona nákladních aut v pravém pruhu až na třetí kilometr D5, což je dobrých patnáct kilometrů. Do toho ještě auta osobní, byl jsem rád, že jedu v protisměru.Klíčová slova: řidiči cesta

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]