Deníček ze Stoda
17. 10. 2006

Pat a Mat a záchod

jf - 21:28 | permalink
V příspěvku Pat a Mat a skluzavka jsem popisoval montáž skluzavky. Dnes něco slov o opravě toalety.
Krátký úvod: V koupelně máme záchod kombík (s nádržkou na mísou), od kohoutku ve zdi vede pancéřová hadička. Tedy aspoň jako pancéřová vypadá. Je opletená drátkem, uvnitř je gumová. A přestože vypadá neprůstřelně, po šesti letech už skrz ní tekla voda.
Oprava je jednoduchá. To se zavře kohoutek na přívodu. Aha, kohoutkem nejde otočit. Už s ním jde otočit, ale voda teče dál. Pomůže jen hlavní kohout. Pravda, teď neteče voda v celém domě. Odborně si prohlédnu matice na hadici, abych náhodou nekoupil něco jiného.
V obchodě se pro jistotu zeptám. "Pokud nemáte nějaký atypický výrobek, ta, co držíte v ruce, bude pasovat." Stejně si domluvím případnou výměnu. Prý bez problémů.
Přijdu domů a odborným pohledem zjistím, že zřejmě atyp máme. Výměna byla bezproblémová. Napodruhé už hadice pasuje. Pustím hlavni kohout a ejhle, voda do nádržky teče, hadička nikoliv. Sláva, vítězství ducha nad hmotou.
Za dvě hodiny zjišťuji, že hadička skutečně neteče, zato voda do nádržky neustále a přepadem do mísy. Rozebrat nádržku, prohlédnout vnitřnosti a zjistit, že jsem nic nezjistil. Pak jsem si vzpomněl, že při dotahování matky jsem trochu pootočil i oním důmyslným zařízením uvnitř. Kousek pootočit opačným směrem a .... vše funguje tak, jak má.
Taková jednoduchá věc.Klíčová slova: kutil

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]