Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Vyhovuje vám to po dvou nebo po třech?

Představte si modelovou situaci. Máte si zapamatovat nějaké delší číslo. Třeba číslo telefonu. Tedy devět cifer. Půjde vám to lépe po dvou, nebo po třech? Já musím každý den při přhlašování do počítače opisovat osm číslic. Zjistil jsem, že když si ho přeříkám po dvou, téměř vždy se musím podívat, jak pokračuje. Pokud po třech, stačí mi jednou a naťukám ho správně.
Jak jste na tom vy? Vyzkoušíte to?více..., komentáře (0)

Jezdíte slalom, nebo rovně?

Když projíždíte obcí, kličkujete mezi kanály, nebo je prostě přejíždíte? A co když jsou v cestě i uzávěry plynu a vody?
Ve sportu při sledování slalomu můžete slyšet "nyní přichází rytmická pasáž, kde jedna branka přechází v druhou." Vím o jednom úseku, kde to rozhodně neplatí. Tam se to snad snažili naskládat tak, abyste prostě drncat museli, neměli šanci prokličkovat.
Tak schválně. Jeďte do Horšovského Týna a zkuste si to sami.více..., komentáře (0)

Co teď poslouchám v práci

Hudba Nedávno jsem tu nabízel megamixy. Mezitím jsem objevil další (pro někoho možná) úchylárnu.
V práci teď poslouchám to, co je Youtube k nalezení jako "lounge music". Nové i staré hity přeranžované do klidného (nebo možná uklidňujícího) rytmu, tempa a zvuku. Ideální jako podkres, kde občas zachytíte známou melodii, občas vám to přijde, že jste to možné někdy někde slyšeli, občas, že to vůbec neznáte a poznáte až podle názvu. To vše seřazené do sérií trvajících dvě, tři, čtyři hodiny. Některé skladby jsou ve všech sériích, ale to mi vůbec nevadí.
Tak třeba Summer Lounge Bar & Café 2021, 2000's Covers - Lounge Music 2021 nebo 80's Covers - Lounge Music 2021 a mnoho dalších, které vám Youtube nabvídne jako podobné.více..., komentáře (0)

Chcete novou profilovku?

Halloween je za dveřmi, u nás narozdíl od Valentýna se (zatím ?) moc neujal. Ale kdybyste třeba chtěli inspiraci, můžete si vyzkoušet, jak byste vypadali jako zombie.
A docela snadno. Jděte na stránku Make Me A Zombie, nahrajte tam svou fotku a po jednom kliknutí se uvidíte jako oživlá mrtvola. Ukázky vypadají dost dobře. :-)


více..., komentáře (0)

V Číně se dá sehnat fakt úplně všechno

Určitě už jste někdy viděli screenshot z čínského internetového obchodu, kde prodávají obrovskou skluzavku, kterou si doma rozhodně nepostavíte.
Mně dnes Aliexpress ukázal dva fotbalové dresy: Slavia a Sparta (hlavně neklikejte obráceně). Přitom nefandím ani jednomu z nich. Jak tedy na mě přišli? Když jsem tak hledal, tak tam najdete spoustu předmětů, jak sparťanských, tak slávistických. A mě se teď bude dost dlouho zobrazovat nabídka zboží obou klubů.více..., komentáře (0)

Jak jsem volil já?

Možná vás to nezajímá, možná vám to ulehčí nějaké další volby.

Inspiroval mě totiž Miloš Čermák. Vezme kandidátky, vyhodí ty, které rozhodně volit nebude. Probere zbývající a ty, které by volit mohl, zamíchá. Jednu kandidátku vylosuje a ostatní zahodí. Tu, která mu zbyla, vhodí do volební urny. Nedívá se na ni. Prostě dal hlas někomu, koho by volit chtěl, neví komu, vyhne se budoucímu "a tohohle já volil". Protože vlastně neví, koho volil.

Takhle jsem volil já letos. A nekroužkoval jsem. Myslím, že těm koalicím, které se dostaly do mého finálního výběru, dalo dost práce sestavit pořadí na kandidátkách, tak jsem jim do toho nechtěl hodit vidle.více..., komentáře (0)

Salzburg - kde zaparkovat, kde bydlet, co navštívit

Letos jsme vyrazili na jednodenní výlet do rakouského Salzburgu. A začalo hledání. Kde budeme parkovat? Kam se půjdeme podívat? Kde přespíme, když pokračujeme druhý den dál?

Parkování. V Salzburgu je několik záchytných P+R parkovišť. Já si vybral to v Designer Outlet Salzburg. Kousek od letiště, vedle dálnice, ve směru naší jízdy. Jak to funguje? Zaparkujete, parkovací lístek si vyměníte na recepci za lítek P+R. Za celodenní parkování zaplatíte 15 EUR a parkovací lístek funguje jako celodenní jízdenka na všechny autobusy a trolejbusy pro až pět osob. Přímo u "obchoďáku" je konečná trolejbusové linky, za pětadvacet minut jste v centru.

Co vidět? My si vybrali trasu Instagrammable Salzburg. Hezká, zhruba osmikilometrová procházka kolem centra nabízející nejhezčí výhledy na město. Postupně navšívíte zámek Mirabell, kapucínský klášter, pevnost Hohensalzburg, Muzeum moderny. Pak samozřejmě zaběhněte k mozartovu rodnému domu a ke zlaté kouli Sphaera. Vlastně proč byste běželi, v klidu si tam zajděte. ;-)

Kde přespat? Nám šlo skutečně jen o přespání. Ve vyhledávání jsme našli Jugendherberge Salzburg Wals. Jde vlastně o internát odborné školy, proto se tam můžete ubytovat jen o prázdninách. Ale dostanete postel (my jsme měli čtyřlůžkový pokoj se dvěma palandami), dostanete ručníky, sprchu na pokoji a ráno snídani. Švédské stoly s dostatečným výběrem i množstvím. Za ty peníze...více..., komentáře (0)
index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 1054 článků

Nejčtenější zápisky

Jak jsem volil já?
(10. 10. 2021, 426x)
Chcete novou profilovku?
(30. 10. 2021, 350x)
Co teď poslouchám v práci
(04. 11. 2021, 334x)
Jezdíte slalom, nebo rovně?
(12. 11. 2021, 298x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS