Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

To je pro mě španělská vesnice. Fakt?

Určitě španělská? A co se říká ve Španělsku? Čínská?
Možná vás to překvapí, ale ta vesnice může být španělská, čínská, turecká, arabská, řecká, indická. Podle toho, kde zrovna jste. Hezký graf najdete tady, pochází z Reddit.com.
Jo a skutečně zatímco my máme vesnici španělskou, oni mají čínskou. :-)více..., komentáře (0)

Ruce vzhůru. Je to ještě fotbal?

Fotbalové mistrovství Evropy už je skoro dohrané, ale už teď vím, co se mi na něm nelíbilo. Hodnocení ofsajdů. Ano, je to trend, Necháme akci dohrát a pak odpískáme ofsajd. Nebo ho půjdeme zkoumat. Ale je to peklo. Když je to jasný ofsajd, má rozhodčí vystřelit ruku nahoru a má se pískat hned. Nenechávat hrát dalších pět, deset vteřin, míč doběhne do autu nebo ho chytí brankář a pak praporek nahoru, odpíská se ofsajd a hraje se někde z poloviny hřiště. Tak třeba tady, v čase videa 3:41.
Stejně tak mi vadí, že téměř po jakémkoliv gólu uvedají obránci ruce "to je ofsajd, pískni ho". Od toho jsou tam přece rozhodčí, ne? I když s dlouhým vedením.


více..., komentáře (0)

Bylo, nebylo, pojďme si vymýšlet

Znáte Story Cubes? Česky se jim říká Příběhy z kostek. Máte sadu kostek, na nich jsou různé obrázky. Hodíte kostkami a pak už jen vymyslíte příběh, do kterého se hodí obrázky, které vám na kostkách padly.

My je máme doma fyzicky, ale dají se najít i na internetu a hrát pak můžete kdykoliv kdekoliv. Tak třeba Story Dice nebo StoryGen. Jdeme na to. Bylo, nebylo...více..., komentáře (0)

Něco mi tu nehraje. Padesát na padesát

Přiznávám se, že chemii jsem nikdy moc rád neměl. Navíc vlastně nevím, jestli je to chemie, nebo matematika. Ale složení nealko radleru "50 % nealko pivo, 50 % ovocná šťáva, obsah alkoholu max 0,49 %" se mi zdá hodně alibistické.

Nealko je dle zákona s obsahem maximálně 0,49 %. Ovocná šťáva je snad bez alkoholu úplně. Pokud tedy smíchám jedna ku jedné nealko pivo a ovocnou šťávu, obsah alkoholu nemůže nikdy být 0,49 %. Křížové pravidlo a tak, ne? Chápu je tam napsáno "max" ale to je podobný alibismus jako "neperte domácí zvířata v automatické pračce".

Nebo jsem někde udělal chybu ve výpočtu?více..., komentáře (0)

Co by mohlo zůstat

Covid sem, covid tam. Omezení, doporučení, tohle nedělejte, tohle se nesmí. Některá nám lezou krkem, máme jich dost, ale několik věcí, kdyby zůstaly. by mi nevadily.
  • ve frontě se necpat na záda tomu před vámi
  • neomakávat pečivo holou rukou
  • když kašlu, kýchám, otočím se a zakreju si ústa
  • občas si umeji ruce
Možná vám to přijde normální, ale před rokem jsme to dělali všichni, dnes už to zase plno lidí nedodržuje.


více..., komentáře (0)

Mě snad šálí zrak

Jasně že ano. Proto se tomu říká optické klamy :-)
Mám pro vás tři:

  • Panáček vyběhne po schodech nahoru, skočí a odběhne mimo obrázek. Nebo že by to bylo jinak? Zkuste si na některého z nich ukazovat prstem a zjistíte, že stojí na jednom místě.
  • Vlak metra jede od vás, nebo proti vám? Vždyť je to snadné, že? Ale když se na něj bude chvíli dívat, změní směr jízdy.
  • Barevné koule. Všechny mají stejnou barvu. Fakt. Zkuste zakrýt čáry kolem nich a přesvědčíte se.
Všechny tipy pocházejí od Miloše čermáka.více..., komentáře (0)

Považuji jaro za zahájené

A mám k tomu tři důvody:
  • Manželka pořád smrká.
  • Dnes nám celý den nad hlavou létala "andula" An-2 s parašutisty.
  • Hodinu jsem dělal na zahradě bez košile a má záda mohou dost úspěšně konkurovat vařenému rakovi. Jeden by si řekl, že v paesáti bych mohl vědět. Vím, ale nějak jsem se do práce zabral.


více..., komentáře (0)
index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 1042 článků

Nejčtenější zápisky

Popenec. Jak se ho zbavit
(20. 07. 2021, 492x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS