Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Dnes je krásně, skládám básně

Na básničky jsem nikdy nebyl, ale možná jen protože jsem neznal Rýmovač. Vyhledávač rýmů - zadáte slovo, on vám nabídne, slova, která se rýmují.
Jde mu to lépe než Neználkovi, zná i rýmy na slovo Slunce. ;-) Schválně to vyzkoušejte.


více..., komentáře (0)

Chtělo by to nějakou hádanku

Děti se nudí, Připravujete nějakou hru a hodila by se tam křížovka? Osmisměrka? Bludiště? Tak to jste tady správně.
Mám pro vás generátor přesné takových hádanek. Píší, že je vhodný pro studenty, rodiči i učitele. Určitě si vyberete: Puzzlemaker. Těch pár anglických slov si určitě hravě přeložíte. Určitě rychleji, než byste křížovku skládali sami.


více..., komentáře (0)

Sháním hudbu do videa

Možná jste na tom stejně. Stříháte nějaké video a sháníte k němu muziku, nějakou hudbu na podkres. Jasně, můžete vzít cokoliv, jakýkoliv hit. Jenže pokud byste ho chtěli zveřejnit, narazíte na problém s autorskými právy. Tento problém řeší hudba, u které se autoři autorských práv zřekli. Někdy výměnou za něco.
Tak třeba MBB, hudebník z Finska. Ten říká "můžeš moji hudbu použít zdarma, ale musíš uvést odkazy na moje profily na sociálních sítích." Pokud souhlasíte, můžete vybírat třeba na profilu na Soundcloud. A pokud odkazy uvádět nechcete, můžete si licenci koupit za 30 €.
Tohle je jen jeden příklad, podobných je spousta, stačí se jen trochu snažit a hledat, nemusíte hudbu krást.


více..., komentáře (0)

Uhodni město

Hezká hra, či hračka. Uvidíte kousek videa z nějakého města a vy ho máte označit na mapě. Podle toho, jak moc se spletete, dostanee body.
Jednoduché, že? Tak šup na stránku City Guesser, vybírat můžete videa z celého světa, Ameriky, Evropy, památky nebo v jednotlivých státech. Ne, jen Česko tam není.
Když už jinak cestovat nemůžeme...více..., komentáře (0)

Až sto procent

Zlikviduje až 100 % bakterií, odstraní až 100 % lupů, vyřešíme až 100 % vašich problémů. Když vidím takovou reklamu, napadne mě Cimrmanova věta "A není to málo, Antone Pavloviči?". Proč ne třeba 103 %?
Ale ne, vážně by mě zajímalo, kolik skutečně zlikviduje, odstraní, vyřeší. Proč je tam to "až". V čem je háček, proč ho nevynechají?


více..., komentáře (0)

Dáme tomu tři, čtyři minutky

Jsme doma na home office, nesetkáváme se, místo toho používáme Skype. A snad čtyři z pěti schůzek začínají "má nás být dvacet, ještě nejsme všichni, dáme tomu tři, čtyři minutky." Snad každému vyskočí upozornění "za 15 minut začíná schůzka." Tak proč nejsou schopni si pustit Skype a připojit se k ní?
Chápu občas se stane, ale tohle mi přijde příliš.


více..., komentáře (0)

Proč bychom jen leželi, že?

Zhruba půl roku máme novou kuchyňskou linku. Funguje, slouží dobře, ještě pořád se líbí, nechceme ji měnit. Ale....
Ale otevřeli jsme horní část, kam jsme za celý půl roku ještě nešli a ejhle. Zadní deska zkroucená vlhkem, plesnivá. Kde se stala chyba? To jsme zjistili po tom, co jsme půl horní části linky sundali a odkopal jsem zeď. Při montáži se pánům podařilo zhruba centimetr šroubu, na kterém linka visí, zašroubovat do odpadní trubky. Tak tedy zalepit trubku, zadělat díru ve zdi, nechat uschnout. Dnes ještě nabílit a hlavně nechat vyměnit záda na skříňce. No a pověsit zpět na zeď.
Ale samozřejmě, mohli jsme o víkendu jen tak ležet, když sněžilo.


více..., komentáře (0)
index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 1031 článků

Nejčtenější zápisky

Uhodni město
(12. 03. 2021, 317x)
Je únor, tak jdeme na běžky
(25. 02. 2021, 275x)
Chtělo by to nějakou hádanku
(29. 03. 2021, 246x)
Až sto procent
(24. 02. 2021, 238x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS