Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Nešlo by to jednodušeji?

Dva moderátoři na jevišti / v televizi / rádiu. "Dnešním programem vás budou provázet Marie Novotná," praví jeden. "A Jiří Malý," dodá druhá. V tomto okamžiku vám dojde, že představil jeden druhého. Přesněji jeden druhou a druhá prvního. Ale co když jsou to dva chlapi? Pak nevíte, jestli představili sebe (Bond, James Bond), nebo kolegu. A celý život si je budete plést jako Kotvalda s Hložkem. Starší chápou, mladší mohou skončit před jmény.
Tohle představování navzájem je poslední dobou dost rozšířené a moc se mi nelíbí.více..., komentáře (0)

Darovanému koni na zuby nehleď

Tak praví staré české přísloví.
Občas se objeví zoufalá žádost "prosím rozbilo se mi xxxx, nemáte někdo doma nějaké starší, které můžete postrádat?" Náhodou mám, leží nám rok ve sklepě, je funkční a překáží, rád se toho zbavím, nic za něj nechci. Odpověď "ale ono je to modré, já bych chtěl bílé," mě docela naštve. Asi ta žádost nebyla dost zoufalá, když si ještě bude vybírat. Kdyby to řekl hned na začátku... Já chci pomoct a takhle? Určitě zase příště budu chtít někomu pomáhat.více..., komentáře (0)

Máte český dres na kolo?

Kolo Nemyslím vyrobený v Česku, takových stejně moc nebude, ale s nějakým českým motivem.
už jsem psal, že v Číně se dá sehnat fakt úplně všechno. Dnes jsem si to zase potvrdil. Tak co třeba cyklodres s krátkým rukávem s motivem české vlajky? Případně napodobeninou reprezentačního dresu, s motivem podobným olypijské kolekci. Nebo cyklodres s nápisem Pilsner Urquell dokonce ve dvou variantách, případně s obrysem republiky vyplněným vlajkou? Pro Pražáky pak s motivy pražských věží nebo tančícího domu. Račte si vybrat :-)více..., komentáře (0)

Co bylo dřív? Slepice nebo ...

Tak takováhle otázka vás nečeká. Hra Wiki History Game vezme z Wikipedie nějakou událost s datem a vy máte určit, kam patří.
Začíná to jednoduše. Na začátku máte "stavba Karlova mostu". Dostanete "zvolení V. Havla prezidentem ČSSR". Tak to je snadné - později. "založení Československa". Později než most, dříve než prezident. No jo, jenže čím víc událostí máte, tím těžší se umístit je správně. A navíc všechny nejsou tak jasné.
Tak co? Vyzkoušíte?


více..., komentáře (0)

Vždyť si platím zdravotní pojištění

Sanitka To je sice pravda, ale ono se to tak jen jmenuje.
Zdravotní pojištění není totiž pojištění, ale vlastně daň. Platí se jako pevné procento z příjmu. Srovnejte to například s pojištěním auta. Můžete si připlatit víc a pojišťovna vám zaplatí náhradní auto. Můžete si připojistit skla, když nebudete bourat, dostanete slevu. A zdravotní "pojištění"? Dostanete stejnou sádru, nikoho nezajímá, jestli kouříte, máte nadváhu nebo pravidelně sportujete.více..., komentáře (0)

Používáte tempomat?

Auto Já ano, při každé jízdě. Nastavím si tam 50, 90 nebo 130 km/h a jedu. Pořád stejně rychle, rovnoměrně. A zlobím se nad řidiči, kteří jedou chvíli osmdesát, chvíli sto.
Až teď jsem byl nucen jet autem bez tempomatu. Hele, docela jsem si nadával. Jel jsem po dálnici a najednou koukám, že jedu jen sto dvacet. Přidám na sto třicet a za chvilku ... za chvilku jsem jel sto pětatřicet. A takhle moje rychlost oscilovala celou cestu. Musel jsem se soustředit, abych jel sto třicet. Už jsem vyšel ze zvyku, navíc to nebylo mé obvyklé auto.
A v duchu jsem se omlouval všem, na které nadával.více..., komentáře (0)

Clapton, Stouni, Depešáci - ti všichni budou hrát zadarmo

Televize Už minimálně od roku 2007 (to jsem o tom psal poprvé), je silvestr na 3sat ve znamení záznamů koncertu. 3sat je satelitní televize, kterou můžete z Astry sledovat zadarmo a jede tam jeden živák za druhým.
Letos to tedy budou např. Eric Clapton, The Rolling Stones (ti dokonce dvakrát), Bruce Springsteen, Pet Shop Boys, Pink nebo Depeche Mode.
Program celého dne najdete na 3sat.de.více..., komentáře (0)
index | 15-21 | předchozí | následující | Celkem 1071 článků

Nejčtenější zápisky

Jak dobře znáte své okolí?
(20. 04. 2022, 582x)
Jak stvořit něco ikonického?
(13. 05. 2022, 442x)
B jako Božena?
(27. 05. 2022, 419x)
Ještě mohl počkat
(25. 05. 2022, 377x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS