Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Popenec. Jak se ho zbavit

Popenec, u nás se mu říká kondrlík. Mám ho plnou zahradu, morče nechce žrát trávu, protože mu nevoní. Jak se ho mám zbavit?
Hledal jsem na internetu a dozvěděl se, že je to úžasná bylinka, nemám se jí zbavovat, ale naopak si ji pěstovat. Evidentně ji nemají na zahradě. :-) Vloni jsem se ptal zkušenější kolegyně, ta mi řekla to samé. Letos se už ptala, co jsem s popencem dělal, že ho má plnou zahradu. Z popence se stal plevel.
Jediná spolehlivá rada je asi pletí, ale to jsem na začátku nedělal důsledně a dnes bych se z toho asi zbláznil. Když mám dlouhou chvilku, zakleknu, ale je to nekonečná práce.
Kdybyste tedy věděli, ozvěte se.více..., komentáře (0)

Na počasí si nemohu stěžovat

Tento způsob léta se mi zdá... No jaký? Nešťastný? Nevím.
V jeden den horko i bouřka a liják. Další den zataženo. Déšť, horko, bouřky, liják. To bylo počasí poslední týdne. A já si přesto moc nestěžuju. Dobře, moc jsem se neopálil. V bazénu jsem nebyl. Ale...
Soused měl dovolenou, byli s rodinou pryč a já jsem slíbil, že se mu postarám o zahradu. Ani jednou jsem nemusel zalévat, nádrž na vodu má stejně plnou, jako když odjížděl, a to jsem na pumpu ani nemusel sáhnout. Nebe se postaralo. Já si stěžovat nemůžu. :-)
Dnes večer se vrací, předám mu zahradu a může začít pálit slunce.více..., komentáře (0)

To je pro mě španělská vesnice. Fakt?

Určitě španělská? A co se říká ve Španělsku? Čínská?
Možná vás to překvapí, ale ta vesnice může být španělská, čínská, turecká, arabská, řecká, indická. Podle toho, kde zrovna jste. Hezký graf najdete tady, pochází z Reddit.com.
Jo a skutečně zatímco my máme vesnici španělskou, oni mají čínskou. :-)více..., komentáře (0)

Ruce vzhůru. Je to ještě fotbal?

Fotbalové mistrovství Evropy už je skoro dohrané, ale už teď vím, co se mi na něm nelíbilo. Hodnocení ofsajdů. Ano, je to trend, Necháme akci dohrát a pak odpískáme ofsajd. Nebo ho půjdeme zkoumat. Ale je to peklo. Když je to jasný ofsajd, má rozhodčí vystřelit ruku nahoru a má se pískat hned. Nenechávat hrát dalších pět, deset vteřin, míč doběhne do autu nebo ho chytí brankář a pak praporek nahoru, odpíská se ofsajd a hraje se někde z poloviny hřiště. Tak třeba tady, v čase videa 3:41.
Stejně tak mi vadí, že téměř po jakémkoliv gólu uvedají obránci ruce "to je ofsajd, pískni ho". Od toho jsou tam přece rozhodčí, ne? I když s dlouhým vedením.


více..., komentáře (0)

Bylo, nebylo, pojďme si vymýšlet

Znáte Story Cubes? Česky se jim říká Příběhy z kostek. Máte sadu kostek, na nich jsou různé obrázky. Hodíte kostkami a pak už jen vymyslíte příběh, do kterého se hodí obrázky, které vám na kostkách padly.

My je máme doma fyzicky, ale dají se najít i na internetu a hrát pak můžete kdykoliv kdekoliv. Tak třeba Story Dice nebo StoryGen. Jdeme na to. Bylo, nebylo...více..., komentáře (0)

Něco mi tu nehraje. Padesát na padesát

Přiznávám se, že chemii jsem nikdy moc rád neměl. Navíc vlastně nevím, jestli je to chemie, nebo matematika. Ale složení nealko radleru "50 % nealko pivo, 50 % ovocná šťáva, obsah alkoholu max 0,49 %" se mi zdá hodně alibistické.

Nealko je dle zákona s obsahem maximálně 0,49 %. Ovocná šťáva je snad bez alkoholu úplně. Pokud tedy smíchám jedna ku jedné nealko pivo a ovocnou šťávu, obsah alkoholu nemůže nikdy být 0,49 %. Křížové pravidlo a tak, ne? Chápu je tam napsáno "max" ale to je podobný alibismus jako "neperte domácí zvířata v automatické pračce".

Nebo jsem někde udělal chybu ve výpočtu?více..., komentáře (0)

Co by mohlo zůstat

Covid sem, covid tam. Omezení, doporučení, tohle nedělejte, tohle se nesmí. Některá nám lezou krkem, máme jich dost, ale několik věcí, kdyby zůstaly. by mi nevadily.
  • ve frontě se necpat na záda tomu před vámi
  • neomakávat pečivo holou rukou
  • když kašlu, kýchám, otočím se a zakreju si ústa
  • občas si umeji ruce
Možná vám to přijde normální, ale před rokem jsme to dělali všichni, dnes už to zase plno lidí nedodržuje.


více..., komentáře (0)
index | 15-21 | předchozí | následující | Celkem 1051 článků

Nejčtenější zápisky

Jak jsem volil já?
(10. 10. 2021, 407x)
Chcete novou profilovku?
(30. 10. 2021, 332x)
Co teď poslouchám v práci
(04. 11. 2021, 315x)
Jezdíte slalom, nebo rovně?
(12. 11. 2021, 264x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS