Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Jedete do Caorle? Tipy a triky

Jedete na dovolenou do Caorle? My jsme byli v Residence Roberta (už jsem o tom psal) a tak mám pro vás pár tipů a triků.
První je k cestě. Ještě před pár lety jsem doporučoval objet Tauerntunel, ušetřili jste čas, peníze za mýto (ty jste projeli v benzínu :-) ) a navíc jste se mohli pokochat pohledem na Alpy shora. Nyní už čas neušetříte, tunely se už projíždí obousměrně a tak se zdržíte jen na mýtnici. Zbývá tedy jen kochání.
A ještě jeden tip k cestě. Že je v Itálii drahý benzín a máte tedy natankovat ještě v Rakousku (nebo až v Rakousku při návratu), určitě víte. Já přidám malý tip. Sice se trochu zdržíte, ale úspora peněz za to asi stojí. Sjeďte z dálnice a natankujte ve Villachu. Stejně jako u nás, je na dálnici benzín o dost dražší, než mimo ni.
Přímo na pláži můžete zadarmo používat Wi-Fi. Připojíte se síť Caorle Wi-Fi, zadáte jméno a heslo (síť používá captive portál) a můžete surfovat půl hodiny denně zdarma. Nebo si delší čas připlatit. Psal jsem jméno a heslo? Při prvním připojení budete muset zadat telefonní číslo, přihlašovací údaje vám přijdou SMS.
Pokud si chcete nakoupit, doporučuji supermarket Familia. Pokud jste v Caorle už byli, možná ho znáte, jen je přemalovaný štít, budova zůstala.
Bydlíte v apartmánu a nechce se vám vařit? V supermarketu, o kterém píšu v předcházajícím odstavci, si můžete koupit pizzu do krabice. Půlmetrovou za zhruba 10 Euro, záleží, co všechno si na ni necháte dát. Není problém nechat si udělat půl šunkové a půl sýrové. A pokud vás už omrzí pizza, obejděte budovu, z druhé strany je restaurace. Nebo možná spíš mix restaurace a rychlého občerstvení se zahrádkou. Ceny přiměřené a mají nejen pizzu, ale i špagety, lasagne...
Kam se zajít podívat? Do přístavu (nebo vám možná bude stačit sem. Prohlídnete si lodičky i lodě, navíc máte šanci si koupit mušle levněji, než v obchodě. Můžete se podívat na "barevný dům". Vlastně nevím, co je to za dům, za světla vypadá docela normálně, ale přijďte si ho prohlédnout v noci. Určitě si projděte úzké uličky starého města, je to něco úplně jiného, než nákupní třída Bibione ;-). A pokud vaše děti viděly turistický vláček, nástupní zastávka je tady, jen si rozmyslete, jakým směrem chcete jet ;-) A kam na zmrzlinu? Vlastně kamkoliv. V Caorle jsem nenašel obchod, kde by byla zmrzlina levnější, než jinde. Že by nějaká dohoda?
Láká vás vodní park Aquafollie? Jděte tam, my jsme také podlehli. Původně jsem chtěl popsat všechny aktrakce, ale nakonec to nechám na vás. Jen dvě doporučení: kladné - sud s vodou, který se po naplnění na vás překlopí. To je pecka, tedy i doslova, malým dětem minimálně poprvé chraňte hlavu. A záporné taky mám. Chlubí se skluzavkou Blue tube, mě na ni už nedostanou. Na posledním skoku jsem dostal takovou ránu do hlavy, že jsem se dost těžko zvedal.
Hned vedle je lunapark, tomu se s dětmi možná taky nevyhnete. Jděte tam v neděli nebo/a ve středu, to jsou všechny aktrakce se slevou. Se slevou skutečnou, nejen na papíře.
Na parkovišti lunaparku se v sobotu dopoledne koná trh. Pokud jste přijeli autobusem, je vám to asi celkem jedno. Ale pokud jedete autem, rozmyslete si návštěvu. Ta vás totiž dostane do největšího provozu a pak budete třeba jako my stát na dálnici až 15 km za sjezd Latisana.
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Přečteno 26387x | Komentáře (3) - přidat | Vytisknout článek

Sdílet na Facebook     Sdílet na Twitter

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS