Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Chcete něco nového do uší?

Noty, hudba Pokud jste fandy elektronické hudby, web Jeden Tag ein Set přináší každý den tip na jeden set. Jeho motem je "Kvalita místo kvantity" tak vás snad nezklame a budete spokojeni.
Sledovat ho můžete i na Facebooku nebo Soundcloudu.


více..., komentáře (0)

Čeho jsem dosáhl v roce 2020?

Na kole jsem ujel víc než 1 200 kilometrů. To už jsem psal. A co takhle něco mimo tělocvik?
I letos jsem studoval v programu Duolingo. Dodělal jsem druhý strom znalostí, mám tedy dva zlaté. Podařilo se mi postoupit až do diamantové ligy. Po dvou týdnech v ní zase spadnout během dvou týdnů o dvě ligy níž. Ale na konci roku jsem v ní zpět. ;-) Jednou se mi podařilo ligu vyhrát. Udržel jsem celý rok řadu, každý den jsem se v Duolingu něco učil nebo opakoval. Na konci roku jsem tak měl řadu 1 980 dní.


více..., komentáře (0)

Kdy je předsevzetí splněné?

Kdy si začnete myslet, že jste splnili novoroční předsevzetí? Po měsíci? Po třech? Po půl roce?
Druhého ledna v deset hodin ráno jsem viděl reklamu na nějaký odvykací prostředek, kde se říkalo "konečně jsem přestal kouřit". To mi přijde jako dost předčasné.


více..., komentáře (0)

Učte se s kobylkou

Pokud hledáte něco, kde se začít učit programování, mohlo by se vám hodit programování s kobylkou. Jde o kurz programování, kterým vás provází luční kobylka a snaží se vás naučit JavaScript. Začínáte skutečně od počátku, od legendárního "hello world". A pokračujete a pokračujete....

více..., komentáře (0)

Silvestr opět prožijeme s 3sat

Televize Od roku 2007 vás zvu na silvestrovský celodenní seriál koncertů, který vysílá německo-rakousko-švýcarská satelitní teolevize 3sat.
Letos budou hrát a zpívat například Bob Dylan, Ringo Starr and All-Starr Band, Elvis Presley, Metallica, Avicii, Christina Aguilera nebo Muse. Kompletní program i časy najdete na 3sat.de.


více..., komentáře (0)

Kde jsem to fotil?

Fotoaparát U papírových fotek jsme si vždy z druhé strany psali "dovolená Balaton 1976". Na digitální už to nejde. I když to není úplně pravda.
Pokud fotíte mobilem, zřejmě se vás zeptal, jestli má k fotkám přidávat polohu. Pokud pak máte zapnutou GPS, máte vystaráno. Pokud fotíte něčím jiným (kompaktem, zrcadlovkou, bezzrcadlovkou) mohl by se vám hodit program Geosetter. Na mapě si najdete místo, kde jste fotili, v seznamu fotek vyberete ty pravé a kliknete na "přiřadit polohu". Hotovo, vymalováno, jednodušší to snad být nemůže.


více..., komentáře (0)

Se mnou si píseň broukej

Google vyhledávání Slova v nadpisu zpívalu už hoooodně dávno Petra Černocká. No jo, ale co když si něco broukáte a nevíte vlastně, co je to za písničku, kde jste to vzali? Google vám pomůže. :-)
Pusťte si vyhledávání Google a ťukněte na mikrofonek vpravo.
Google vyhledávání Google vám napíše "poslouchám", vy ještě ťukněte na "vyhledat skladbu" dole.
A pak už můžete začít zpívat, broukat, vyluzovat zvuky. Stačí něco ve stylu nananána nananána. Ano, tátatáta tata funguje taky :-)
Google vás bude chvíli poslouchat a pak napíše svůj odhad, co byste si asi tak mohli zpívat. A vám bude vrtat v hlavě otázka "Jak google pozná, co si zpívám?"

Funguje to přepvapivě dobře, ve čtyřech z pěti případů poznal, co to vyluzuji, Avšak samozřejmě nevím, nakolik dobře zpívám a nakolik je to skvělá práce Google programátorů. :-)


více..., komentáře (0)
index | 1-7 | následující | Celkem 1016 článků

Nejčtenější zápisky

Chcete mapu na výlet?
(16. 10. 2020, 274x)
Fyzika v praxi
(27. 10. 2020, 236x)
Se mnou si píseň broukej
(26. 11. 2020, 222x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS