Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Se mnou si píseň broukej

Google vyhledávání Slova v nadpisu zpívalu už hoooodně dávno Petra Černocká. No jo, ale co když si něco broukáte a nevíte vlastně, co je to za písničku, kde jste to vzali? Google vám pomůže. :-)
Pusťte si vyhledávání Google a ťukněte na mikrofonek vpravo.
Google vyhledávání Google vám napíše "poslouchám", vy ještě ťukněte na "vyhledat skladbu" dole.
A pak už můžete začít zpívat, broukat, vyluzovat zvuky. Stačí něco ve stylu nananána nananána. Ano, tátatáta tata funguje taky :-)
Google vás bude chvíli poslouchat a pak napíše svůj odhad, co byste si asi tak mohli zpívat. A vám bude vrtat v hlavě otázka "Jak google pozná, co si zpívám?"

Funguje to přepvapivě dobře, ve čtyřech z pěti případů poznal, co to vyluzuji, Avšak samozřejmě nevím, nakolik dobře zpívám a nakolik je to skvělá práce Google programátorů. :-)


více..., komentáře (0)

Taky máte vždy nejpomalejší frontu?

Auto Je přece normální, že ta nejpomalejší fronta je ta, ve které stojíte vy. Jasný poznatek je i ten, že když frontu změníte, původní najednou bude rychlejší než ta nová. Já mám další frontový objev.
Přijel jsem k benzínce, mrknu k myčce, paráda prázdno, potřebuji umýt auto. U kasy přede mnou tři lidé. A co myslíte? Všichni, ano všichni chtěli myčku. Z rychlého umytí bylo najednou půlhodinové čekání.


více..., komentáře (0)

Máte dost výkonnou digestoř?

V nové kuchyni máme taky novou digestoř. Před koupí jsme hledali a vybírali jakou. Digestoř by měla míst dostatečný výkon, aby vzduch v kuchyni vyměnila pětkrát (nekde píší sedmkrát) až desetkrát za hodinu.
A my? Přiznám se, že nakonec nevím, ale myslím, že výkon má dostatečný. Protože vyrobí takový podtlak, že sama zavírá přivřené dveře. :-)


více..., komentáře (0)

Fyzika v praxi

Sanitka Odstředivá síla je síla působící na těleso resp. hmotný bod směrem od středu křivosti trajektorie. Její velikost vypočítáme jako hmotnost krát druhá mocnina rychlosti lomeno poloměr oblouku. Tolik citát z Wikipedie.
Představte si řetízkový kolotoč, když se roztočí. Představte si, jak klimbáte v autě a co se vám stane s hlavou v ostré zatáčce. Představte si, kolik aut "vyletělo" ze zatáčky. To všechno je odstředivá síla.
Teď si předstate, že ležíte na lehátku v záchrance. Určitě bude příjemnější, když bude odstředivá síla menší, nebude vás to shazovat z lehátka. To se dá udělat dvěma způsoby. Menší rychlost nebo větší poloměr, tedy co nejrovněji.
Proto, když proti mně jede záchranka, uhnu na stranu. Aby mohla jet středem silnice. Aby mohla "říznout" zatáčku. Prostě tak, aby to bylo bezpečnější a příjemnější pro posádku záchanky.
Vzkaz pro slečnu, co se mohla umávat rukama a uplácat si čelo, když jsem takhle zastavil naposledy a zdržel ji o tři vteřiny: odstředivou sílu nepřepereš. .


více..., komentáře (0)

Chcete mapu na výlet?

Papír, poznámky Jasně, každý máme mobil, nahrajeme si do něj třeba aplikaci Mapy.cz a můžeme vyrazit.
Nebo si můžeme šetřit baterii a doma si připravit old-school papírový atlas. Nebo sešitek, kde si k mapě můžeme psát poznámky z výletu. Nebo si udělat knížečku, kde budeme mít fotky i mapu výletu.
To vše snadno a rychle pomocí stránky Field Papers, která používá data OpenStreetMap.org


více..., komentáře (0)

A co děti? Mají se čím bavit?

Děti už zase sedí doma, chodinky malé nesmí do školy. Školy se snad poučily z jarního uzavření, ale přesto by mohly dětem nastat hluché chvíli, kdy by se mohly nudit. Pak by se mohly hodit moje jarní tipy Koronavirus. A děti se budou flákat doma a Pořád doma. Co mám dělat?.

více..., komentáře (0)

Postřehy roznašeče volebních lístků

Volební lístky ve formátu A3 se dost špatně strkají do schránek. Zvlášť do těch, kam se vejde sotva dopis a patří rodině se čtyřmi voliči.
Velmi vtipné je mít místo schránky válec. Z druhé strany vrátek.
Zvlášť když máte psa. Velkého psa, který rád skáče. Pak chce zasunutí lístků do schránky dost dobře synchronizovat s amplitudou psa.
Když jsme u těch psů. Víte, že dovedou štěkat dost nahlas? Zvlášť, když je půl metru od vaší hlavy. Pošťáci by měli fasovat ochranu sluchu.


více..., komentáře (0)
index | 1-7 | následující | Celkem 1010 článků

Nejčtenější zápisky

Zatím je to plichta
(06. 08. 2020, 432x)
Jakou kabinku si vyberete?
(04. 08. 2020, 399x)
Je to tam. Dvanáct set
(03. 09. 2020, 281x)
Zase v normálu. Opět zdraví
(28. 08. 2020, 274x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS