Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Jak jsem volil já?

Možná vás to nezajímá, možná vám to ulehčí nějaké další volby.

Inspiroval mě totiž Miloš Čermák. Vezme kandidátky, vyhodí ty, které rozhodně volit nebude. Probere zbývající a ty, které by volit mohl, zamíchá. Jednu kandidátku vylosuje a ostatní zahodí. Tu, která mu zbyla, vhodí do volební urny. Nedívá se na ni. Prostě dal hlas někomu, koho by volit chtěl, neví komu, vyhne se budoucímu "a tohohle já volil". Protože vlastně neví, koho volil.

Takhle jsem volil já letos. A nekroužkoval jsem. Myslím, že těm koalicím, které se dostaly do mého finálního výběru, dalo dost práce sestavit pořadí na kandidátkách, tak jsem jim do toho nechtěl hodit vidle.více..., komentáře (0)

Salzburg - kde zaparkovat, kde bydlet, co navštívit

Letos jsme vyrazili na jednodenní výlet do rakouského Salzburgu. A začalo hledání. Kde budeme parkovat? Kam se půjdeme podívat? Kde přespíme, když pokračujeme druhý den dál?

Parkování. V Salzburgu je několik záchytných P+R parkovišť. Já si vybral to v Designer Outlet Salzburg. Kousek od letiště, vedle dálnice, ve směru naší jízdy. Jak to funguje? Zaparkujete, parkovací lístek si vyměníte na recepci za lítek P+R. Za celodenní parkování zaplatíte 15 EUR a parkovací lístek funguje jako celodenní jízdenka na všechny autobusy a trolejbusy pro až pět osob. Přímo u "obchoďáku" je konečná trolejbusové linky, za pětadvacet minut jste v centru.

Co vidět? My si vybrali trasu Instagrammable Salzburg. Hezká, zhruba osmikilometrová procházka kolem centra nabízející nejhezčí výhledy na město. Postupně navšívíte zámek Mirabell, kapucínský klášter, pevnost Hohensalzburg, Muzeum moderny. Pak samozřejmě zaběhněte k mozartovu rodnému domu a ke zlaté kouli Sphaera. Vlastně proč byste běželi, v klidu si tam zajděte. ;-)

Kde přespat? Nám šlo skutečně jen o přespání. Ve vyhledávání jsme našli Jugendherberge Salzburg Wals. Jde vlastně o internát odborné školy, proto se tam můžete ubytovat jen o prázdninách. Ale dostanete postel (my jsme měli čtyřlůžkový pokoj se dvěma palandami), dostanete ručníky, sprchu na pokoji a ráno snídani. Švédské stoly s dostatečným výběrem i množstvím. Za ty peníze...více..., komentáře (0)

Práce na silnici, zastavte

Auto To jsem tak četl Na Folmavě se tvoří kolony. Jeden z řidičů napadl pracovníka stavby. Asi se mu nelíbilo, že musí zastavit, asi chvátal.
Vzpomněl jsem si na ten článek, když auto sto metrů přede mnou projelo, ale mě už chlápek s plácačkou zastavil. To jako fakt? To jsem nemohl projet ještě já, když za mnou vůbec nic nejede? Mohl mě nechat projet a pak pustit opačný směr, ne? Ale prát se kvůli tomu nebudu. A najednou šup a přes silnici přede mnou spadl strom. To vám byla šupa, docela jsem se lekl. Dobře, všechno v pořádku, díky, že jste mě zastavil.


více..., komentáře (0)

Máte rádi megamixy?

Já docela ano. Hodinová směs, kde se po minutě střídají písničky. Směs devadesátek, směs rockových hitů, směs vánočních hitů, směs čehokoliv jiného. Na stránkách MixCloud jich najdete mraky, spoustu, plno. Dejte si do vyhledávání ABBA, 90, summer, hiphop a poslouchejte a poslouchejte.

více..., komentáře (0)

Jak rychle jedete?

Kolo Jak rychle jedete přes zpomalovací prahy? V naší ulici jich pár, 60 - 70 metrů od sebe. A mezi nimi je maximální povolená rychlost 30 km/h. Ale tu stejně dosáhnete horko težko, protože po zrychlení už zase brzdíte před dalším.
Jenže já na kole jedu sice pětadvacet, ale před prahy nebrzdím., skáču přes ně. Běžně tedy auta dojíždím. No a dnes mi dvě auta přednost nedala, i když by měla. Jedno cestou tam, druhé cestou zpět. Přece se nebudou zdržovat za cyklistou. Omyl, hošánci, vy jste zdržovali mě. To druhé jsem předjel, zajímalo by mě, jak se řidič tvářil :-)


více..., komentáře (0)

Popenec. Jak se ho zbavit

Popenec, u nás se mu říká kondrlík. Mám ho plnou zahradu, morče nechce žrát trávu, protože mu nevoní. Jak se ho mám zbavit?
Hledal jsem na internetu a dozvěděl se, že je to úžasná bylinka, nemám se jí zbavovat, ale naopak si ji pěstovat. Evidentně ji nemají na zahradě. :-) Vloni jsem se ptal zkušenější kolegyně, ta mi řekla to samé. Letos se už ptala, co jsem s popencem dělal, že ho má plnou zahradu. Z popence se stal plevel.
Jediná spolehlivá rada je asi pletí, ale to jsem na začátku nedělal důsledně a dnes bych se z toho asi zbláznil. Když mám dlouhou chvilku, zakleknu, ale je to nekonečná práce.
Kdybyste tedy věděli, ozvěte se.více..., komentáře (0)

Na počasí si nemohu stěžovat

Tento způsob léta se mi zdá... No jaký? Nešťastný? Nevím.
V jeden den horko i bouřka a liják. Další den zataženo. Déšť, horko, bouřky, liják. To bylo počasí poslední týdne. A já si přesto moc nestěžuju. Dobře, moc jsem se neopálil. V bazénu jsem nebyl. Ale...
Soused měl dovolenou, byli s rodinou pryč a já jsem slíbil, že se mu postarám o zahradu. Ani jednou jsem nemusel zalévat, nádrž na vodu má stejně plnou, jako když odjížděl, a to jsem na pumpu ani nemusel sáhnout. Nebe se postaralo. Já si stěžovat nemůžu. :-)
Dnes večer se vrací, předám mu zahradu a může začít pálit slunce.více..., komentáře (0)
index | 1-7 | následující | Celkem 1042 článků

Nejčtenější zápisky

Popenec. Jak se ho zbavit
(20. 07. 2021, 457x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS