Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Co bylo dřív? Slepice nebo ...

Tak takováhle otázka vás nečeká. Hra Wiki History Game vezme z Wikipedie nějakou událost s datem a vy máte určit, kam patří.
Začíná to jednoduše. Na začátku máte "stavba Karlova mostu". Dostanete "zvolení V. Havla prezidentem ČSSR". Tak to je snadné - později. "založení Československa". Později než most, dříve než prezident. No jo, jenže čím víc událostí máte, tím těžší se umístit je správně. A navíc všechny nejsou tak jasné.
Tak co? Vyzkoušíte?


více..., komentáře (0)

Vždyť si platím zdravotní pojištění

Sanitka To je sice pravda, ale ono se to tak jen jmenuje.
Zdravotní pojištění není totiž pojištění, ale vlastně daň. Platí se jako pevné procento z příjmu. Srovnejte to například s pojištěním auta. Můžete si připlatit víc a pojišťovna vám zaplatí náhradní auto. Můžete si připojistit skla, když nebudete bourat, dostanete slevu. A zdravotní "pojištění"? Dostanete stejnou sádru, nikoho nezajímá, jestli kouříte, máte nadváhu nebo pravidelně sportujete.více..., komentáře (0)

Používáte tempomat?

Auto Já ano, při každé jízdě. Nastavím si tam 50, 90 nebo 130 km/h a jedu. Pořád stejně rychle, rovnoměrně. A zlobím se nad řidiči, kteří jedou chvíli osmdesát, chvíli sto.
Až teď jsem byl nucen jet autem bez tempomatu. Hele, docela jsem si nadával. Jel jsem po dálnici a najednou koukám, že jedu jen sto dvacet. Přidám na sto třicet a za chvilku ... za chvilku jsem jel sto pětatřicet. A takhle moje rychlost oscilovala celou cestu. Musel jsem se soustředit, abych jel sto třicet. Už jsem vyšel ze zvyku, navíc to nebylo mé obvyklé auto.
A v duchu jsem se omlouval všem, na které nadával.více..., komentáře (0)

Clapton, Stouni, Depešáci - ti všichni budou hrát zadarmo

Televize Už minimálně od roku 2007 (to jsem o tom psal poprvé), je silvestr na 3sat ve znamení záznamů koncertu. 3sat je satelitní televize, kterou můžete z Astry sledovat zadarmo a jede tam jeden živák za druhým.
Letos to tedy budou např. Eric Clapton, The Rolling Stones (ti dokonce dvakrát), Bruce Springsteen, Pet Shop Boys, Pink nebo Depeche Mode.
Program celého dne najdete na 3sat.de.více..., komentáře (0)

Děkuji za otázku

Další z mých oblíbených frází z meetingů (můžete znát pod starším názvem pracovní schůzka nebo schůze) je "děkuji za otázku".
Vždy přemýšlím, jestli je to myšleno jako "To jsem rád, že se někdo zeptal, už to vypadalo, že tady budu trapně stát a vy na mě budete jen koukat." nebo "No to ses snad zbláznil? Proč to vytahuješ, to ses nemohl zeptat v soukromí?".
Jen málokdy mám pocit, že je to myšleno ve smyslu "Jé, to je dobrá připomínka, to bych málem zapomněl říct."více..., komentáře (0)

A co mu koupit trenýrky s vtipným obrázkem?

Mám známé, kteří si dávají dar nedar. Pádlo někomu, koho byste do lodi nikdy nedostali, ptačí zob tomu, kdo má doma morče, ale andulku nikdy neměl, cihly tomu, kdo bydlí v paneláku.... Trenýrky s vtipným obrázkem mi přijdou podobným darem nedarem.
U ponožek se to dá pochopit. Stačí povytáhnout nohavici a mohu se pochlubit. Ale trenýrky? To si budu sundavat kalhoty? Nebo mě bude těšit, že je mám a nikdo to neví? Navíc ani doma nechodím jen v trenýrkách, pro mě je tedy nekupujte. Fakt to neocením.více..., komentáře (0)

Abyste se nezbláznili z koled

Vánoce Koledy, All I Want For Christmas nebo Last Christmas se na nás valí ze všech stran.
Zbavíte se jich snadno, vypněte rádio. Anebo zkuste trochu jiné verze, než hrají v rádiu. Už jsem tady nedávno psal o "lounge music". Tak to existuje i pro vánoční hity. Tady je tříhodinový mix Christmas Lounge - Vintage Café. Začíná to Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! ;-)více..., komentáře (0)
index | 1-7 | následující | Celkem 1054 článků

Nejčtenější zápisky

Jak jsem volil já?
(10. 10. 2021, 427x)
Chcete novou profilovku?
(30. 10. 2021, 350x)
Co teď poslouchám v práci
(04. 11. 2021, 334x)
Jezdíte slalom, nebo rovně?
(12. 11. 2021, 298x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS