Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Oldies? Kdy se to zvrtlo?

Jak starou hudbu lze označit jako oldies?
Padesátá léta minulého století? Swing? To snad už ani oldies není. Šedesátá léta? Beatles, rock'n'roll? Jistě, pro to asi označení oldies vzniklo. Sedmdesátky? Abba, Boney M., Queen. Ano, taky. Osmdesátky? Modern Talking, Alphaville, A-ha? No, vykopávky to jsou.
Ale devadesátky? Koho to napadlo? R.E.M., Ace of Base, Madonna, Spice Girls, všechny ty boybandy. To přece nemyslíte vážně, vždyť je to skoro jako včera, to nemůžou být oldies. :-D
OK boomer, jdu se zahrabat.více..., komentáře (1)

Máte to raději po, nebo proti?

Když si kupuji místenku do vlaku v aplikaci Můj vlak, je tam skvělá funkce. Zobrazí se plánek vlaku a vy si můžete vybrat - pořadí vagónu, kupé, "čtyřku", dvojsedačku, po směru, proti směru jízdy, u okénka, do uličky. Super. Až na to, že pak přijdete do vlaku a ...
Moje poslední tři jízdy. Vyberu si sedačku u okna, po směru jízdy. Přijdu do vlaku. Všechno sedí, číslo vagónu, jeho pořadí ve vlaku, typ, rozmístění sedaček. Akorát vagón stojí čelem vzad. Moje sedačka není po, ale proti směru. Jistě, stane se. Ale třikrát po sobě?
Na zpáteční cestě to zkusím jinak. Vybírám si sedačku proti směru. Třeba, možná ...
A co myslíte? Plánek přesně odpovídal. Zase jsem couval. Já už se na to...více..., komentáře (0)

První. Co to ale znamená?

Auto Jak málo stačí k nedorozumění. Jedna věta. Třeba: "Mám zaparkovat na tom prvním místě?"
Přijíždím k řadě aut stojících podél chodníku. "Mám zaparkovat na tom prvním místě?" "Ano." Zastavím. "A proč se teda ptáš, když parkuješ tady?"
Zastavil jsem totiž na prvním volném místě. Tom, ke kterému jsem jsem přijel nejdřív. Očekáváno bylo, že zastavím na místě, ze kterého jako první odjedu. Na obrázku bych zaparkoval před vraty, očekávalo se, že zaparkuji až na konci ulice před červeným autem.
A teď mi tedy řekněte: co je tedy první místo?více..., komentáře (0)

Ehm, neopakujete pořád, ehm, stejná slova?

Třeba se vám to ani nezdá, nevšímáte si toho, ale snad každý z nás má nějaké slovo, které opakuje častěji než ostatní. Ehm, prostě, vlastně, jakoby... Říká se tomu parazitní slova nebo slovní vata.
Svůj text si můžete na přítomnost opakovaných slov ověřit snadno. Výsledek svého písemného projevu nakopírujte na stránku Duplicate Word Finder a hned budete vědět, jak na tom jste.více..., komentáře (0)

Je to skutečnost, nebo jen fantazie?

Vlak Koupíte si jízdenku v mobilní aplikaci, zaplatíte ji z uloženého kreditu. Dopravce nejdířve ohlásí zpoždění deset minut, pak půl hodiny a nakonec zrušení spoje. Ve stejné aplikaci jízdenku vrátíte a prakticky okamžitě dostanete zpět hodnotu jízdenky na kredit.
Je to skutečnost, nebo jen moje fantazie? Hlasujte tři, dva jedna...
Skutečnost to je jen do okamžiku vrácení jízdenky. Tohle vše se stalo, spoj byl vlakový a dopravce ČD. Následovalo oznámení "vše posoudíme a pokud je vaše žádost oprávněná, do tří měsíců jízdné vrátíme". Vše probíhalo elektronicky, spoj zrušili oni a mám čekat čtvrt roku? Co to proboha je?
A abych nebyl jen negativní. Jízdné jsem dostal zpět v plné výši a trvalo to jen osm týdnů a tři dny. Teda vlastně ještě nedostal, ale můj nárok byl uznán jako oprávněný.
Fantazie.více..., komentáře (0)

O klientech vždy mluvím v dobrém

"Jé dobrý den, já jsem k vám do kurzu už chodil. Je to asi osm nedbo devět let."
Tak se představil jeden pán na začátku. Teď už je po první lekci a protože o klientech mluvím jen v dobrém, řeknu to asi takhle. Do referencí klientů se asi nedostane. Chlubit se s ním nebudu.více..., komentáře (0)

První kolo. Tohle už netrumfnu

Kolo Tohle je spíš pro mou statistiku. Vloni jsem jel poprvé na kole 24. března. Letos hned 1. ledna. To už nemůžu trumfnout.
Ne, nezbláznil jsem se. Zbláznilo se počasí. Když je 17 stupňů, je škoda toho nevyužít a neujet prvních jedenáct kilometrů.více..., komentáře (0)
index | 1-7 | následující | Celkem 1086 článků

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS