Mastodon

Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Přijdou k nám Jamiroquai, Stouni nebo AC/DC

Televize Teda ne k nám na vesnici, ani k nám do Česka. Ale jejich koncerty můžete sledovat na satalitní televizi 3sat, která vysílá nekódovaně na Astře. 3sat totiž na Silvestr vysílá jeden koncert za druhým: Rod Stewart, a-ha, Bruce Springsteen, Céline Dion, J.Lo nebo Foo Fighters.
Kompletní program s časy najdete na 3sat.de.více..., komentáře (0)

Jak to asi vypadá pod zemí?

Zajímalo by vás, jak vypadá taková přestupní stanice metra? Všechny ty chodby a schodiště? Mě ano. A ejhle, ono se to dá prohlédnout. Tak třeba takový Můstek. Krásné a složité, že? Ale kdeže složité. Jděte na stations.albertguillaumes.cat a podívejte se třeba na Londýn a stanici Waterloo nebo Bank /Monument. To musí být procházka. :-)
Jakou nejsložitější stanici jste našli?více..., komentáře (0)

Máme čas a ruce vzhůru

Když máme to mistrovství světa, je to ještě aktuálnější. Dvě věci, které mi vadí na současném fotbalu:

  • Pozdní pískání ofsajdu. Hráč na polovině hřiště dostane míč, přesprintuje s ním celé hřiště a vystřelí na branku. A pak teprve čárový rozhodčí zvedne praporek a hlavní odpíská ofsajd. Chápu, kdyby o ofsajdu rozhodovalo video, ale když ho čárový vidí, proč to nechávají dohrávat?
  • hráči pořád zvedají ruce. Já ho nefauloval, házet máme my, byl to ofsajd, to nemá být roh... Pořád a všichni. Nejvíc mě štve, když se míč do autu odrazí naprosto jasně, ale on stejně zvedne ruku.
  • A přece jen ještě třetí: domlouvání. Snad u každého přímáku rozhodčí ukazuje "nejdřív písknu, pak budete kopat", jde k hráčům "nešťouchejte do sebe". Snad to každý ví, snad znají pravidla. Když je poruší, píská, trestá. A ne pořád domlouvat.

Jména jsou lepší než čísla?

Kdo vymyslel, že odpočívadla na našich dálnicích dostanou jména? Ano, možná je zajímavé, že odpočívadlo "Horní Mokrá" připomíná, že dálnice vedle kolem stejnojmenné vesnice. Ale pokud jde o vesnici, rozhodně mi to neřekne nic o poloze. Když jedu kolem "Rakovník", dobrá, už jsem ujel kus cesty, ale nějaká vesnice?
Možná pro někoho zlepšovák: možná by stálo pojmenovat i sjezdy. Kilometrovníky mi sice odpočítavají cestu k "Sjezd 89", ale když už jména, tak buďme důslední.více..., komentáře (0)

Normální je zdravit

Že chodím do tanečních, pracovat, už jsem psal tolikrát, že to určitě víte. Zrovna nedávno jsme měli lekci, kde se probíralo, kdo koho zdraví. Ano taneční jsou "kurz tance a společenské výchovy", učíme tam i takovéto věci. :-)
O tři dny později nastupuji do vlaku a jak tak procházím, zdraví mě tři chlapci "dobrý den". Jsem potěšen, jak jak si to pamatují, jak zdraví. Při vystupování zase kolem nich procházím a oni tentokrát "na shledanou". Ty jo, to se mi ještě nestalo. Ano, žáci, ať současní mebo bývalí, občas zdraví, ale takhle? To v nich muselo zanechat silný dojem. Až venku mi došlo, že tu lekci jsme měli v jiném kurzu a že tihle jsou slušně vychovaní z domova.
I takové věci se v některých rodinách dějí.více..., komentáře (0)

Tykáte si nebo si vykáte?

U nás ve firmě si tykáme. Skoro všichni. A pokud náhodou ne, pak i při vykání oslovujeme křestním jménem.
"Petře, prosím tě, potřeboval bych..."
"Samozřejmě, Karle, hned vám to pošlu."
No a pak přijde někdo, koho neznáte a řekne: "Zdravím, já jsem Standa." A teď babo raď: vykat nebo tykat? Přitom to mohl rozseknout on sám. Kdyby řekl ahoj, nebo dobrý den, bylo by jasno. Acho jo, tohle alibistické "zdravím".více..., komentáře (0)

Tohle není recenze hotelu Prima Life Makadi Bay

Možná minirecenze, ale spíš zkušenosti, postřehy z našeho pobytu, popis toho, jak to v hotelu Prima Life Makadi Bay chodí.
Hned po příjezdu dostanete .... vlastně nedostanete pásky na jídlo. Tento hotel pásky nepoužívá, ale na jídlo můžete jít hned.
Pokoje se dávají oficiálně od 14 hodin, ale bakšiš na recepci předání pokoje urychlí, můžete ho mít i v 8 hodin.
WiFi je na recepci zdarma, ale rychlost je tragická. Maximálně na čtení, s hovorem přes Messenger nebo Whatsapp nepočítejte. Můžete si koupit připojení po celém hotelu, které funguje. Za 10 EUR, ale jen na jedno zařízení. Raději si kupte SIM hned na letišti - např. Orange 10 GB za 6,50 EUR, vyšší množství dat s výraznou slevou.
Animátoři a animace. Animátoři sice chodí po hotelu i po pláží, prohodí s vámi pár slov, ale nijak se nevnucují. Animační programy jsou, rozpis je u bazénu, ale absolutně nesedí s realitou. Pokud si tedy chcete zahrát šipky, nespoléhejte na 15. hodinu dle rozpisu, ale raději oslovte animátora. On to zařídí. Během našeho pobytu byla v hotelu i česká animátorka Tereza.
S animátory souvisí i hudba na pláži. O tu se starají oni. A já bych jim doporučil obnovu playlistu. Hity "maj hárt gous on" z Titaniku a "aj vil olvejs laf you" z Bodyguarda mi na pláže zrovna nepasují. Daleko víc by se mi líbilo něco takového.
Z čeho se v hotelu pije? V hlavní restauraci a v barech v budově ze skleniček. U barů u bazénu z plastových "kleniček", na pláži pak z kelímků.
Kdo do hotelu jezdí? Kdybych hosty rozdělil na třetiny, tak jedna bude mluvit německy, druhá česky a třetí arabsky, bulharsky, rusky nebo ukrajinsky.
Čechů bylo v hotelu opravdu dost, dokonce i cedulky u jídel mají český řádek. I když občas neodpovídá anglickému. Fried fish skutečně není Smažené kuře. :-)
I když nás tam bylo hodně, přece jen personál česky neumí. Ano, když si objednáte "pivo", dostanete ho. Ale paní, která reklamovala "já jsem chtěla tři kousky a dostala jsem dva", neuspěla. Angličtina je angličtina. A anglicky tam mluví i ten nejposlednější zaměstnanec, tak proč vy ne?
V informacích, které v hotelu dostanete je uvednen popis oblečení na večeři - kalhoty a košile, aspoň decentní kraťasy a polo tričko. Personál to bude vyžadovat. V reálu to tak není. Bohužel.

více..., komentáře (0)

index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 1086 článků

Nejčtenější zápisky

Neexistuji vhodna data!

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS