Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Koronavirus. A děti se budou flákat doma

No, úplně nebudou, školy jim zadají úkoly. Aspoň někteří učitelé. A kdyby se děti měly nudit, pár tipů.

Pro začátek by to mohlo stačit, ne?
Už existuje druhý díl - Pořád doma. Co mám dělat?


více..., komentáře (0)

Co nejvíce vadí na českých řidičích?

Na Aktuálně.cz vyšel článek Jsme moc rychlí a máme klapky na očích. Čeští řidiči očima odborníků a cizinců, na jeho konci jsou hlasy cizinců, kteří srovnávají jízdu doma a u nás. Ty mi přijdou nejzajímavější. A já tam souhlasím s jedním z nich: nemyslíme na druhé.
Neznamená to, že bychom museli všem uhýbat z cesty, všem dávat přednost. Ale myslet na to, že když jedu nalepený na autě vpředu, můžu mu skončit v kufru, zničit mu ho, že když to narvu před někoho jiného, nemusí to ubrzdit on. Stačí jezdit "čitelně", používat blinkry, žádné nepředvídatelné rychlé změny.


více..., komentáře (0)

Znáte #prsakoule?

Sanitka Cože? Vy neznáte #prsakoule? Pak je nejvyšší čas něco si přečíst.

Ale zajímalo by mě, jak to pak chodí u lékaře:

  • Pane doktore, prováděla jsem samovyšetření a nahmatala jsem něco podezřelého.
  • Kolik žen řekne "pane doktore, manžel mi nahmatal..."?
  • A přizná některá "pane doktore, soused včera.."?
Samozřejmě u mužů analogicky s manželkou a kolegyní z práce. Třeba Petr Koukal v hospodě.více..., komentáře (0)

Jak vysvětlit pojem relativní?

Jeden příklad:
Při dnešních teplotách bych šel v dubnu do práce jen v tričku s krátkým rukávem.
Ale protože je 31. ledna, mám na sobě svetr, bundu a zimní čepici.
Všechno je relativní. Deset stupňů Celsia v lednu je jiných, než deset stupňů v dubnu.


více..., komentáře (0)

Tak on to není vtip

Nákupní vozík Určitě jste už slyšeli / četli vtipné historky o invazi důchodců v obchoďácích ve čtvrtek, kdy začínají platit letáky.
Prosím vás, to nejsou vtipy, to nejsou vymyšlené příběhy, to je reálné. Jel jsem kolem Lidlu, chtěl jsem si jen rychle skočit pro něco ke svačině. Ale když on je dnes čtvrtek.
Samozřejmě odsuzuji všechny ty útoky, kdy někdo někam vtrhne se ubraní a vystřílí to tam. Ale po dnešku...


více..., komentáře (0)

Už zase telefonuji

Telefon Nedávno jsem si tady stěžoval na telefonování s hlasitým reproduktorem, dneska už mi zase leží na srdci další nové zvyky.
Prvním je nechat vyzvánět bez toho, aby dotyčný držel telefon v ruce. Co tím myslím? Zvednu hovor, představím se a slyším, jak volající bere teprve telefon do ruky. Zřejmě nečeká, že telefon zvednu tak rychle. Možná si myslí, že teprve sundám nohy za stolu a natáhnu se po sluchátku. A nechce mezitím držet telefon u ucha. Ano, znám to z některých infolinek, že čekám na spojení minutu, dvě, pět. Ale u mě se to nestává.
A druhý? Možná to souvisí s voláním s telefonem položeným na stole. Já používám handsfree, abych mohl mít ruce na klávesnici, možná to ten druhý dělá taky. Ale poslední dobou se stává, že se rozloučíme a volající hovor neukončí. Nestiskne červené sluchátko na displeji. Jen telefon odloží. Nebo ho má na stole a začne si dělat své. Já pak slyším, co říká kolegyni nebo jak si nadává pro sebe. Protože mám to handsfree v uchu a telefon na stole :-)


více..., komentáře (0)

Jakou výzvu se snažím plnit letos?

Vloni se mi podařilo úspěšně ujet na kole tisíc kilometrů. Nazval jsem to #DámLitr. Už vloni jsem psal, že jsem sváteční cyklista, teď tedy na kole nejezdím. Byla by mi ziminka.
Ale můj zaměstnavatel přišel na první tři měsíce roku 2020 s výzvou FitFab. Máme rozpis cvičení, kde se střídají různé druhy cvičení, posilování, ale i procházky, výběhy nebo pauzy. Motivací měly být dárečky a workshopy.
Přiznám se, že jsem se zlákat nenechal. Až když po novém roce bylo druhé kolo "dáme vám ještě jednu šanci, ale už bez odměn", řekl jsem, že to zkusím. Dvacet dva dnů tedy už doma všichni cvičíme (začali jsme druhého a dnes jsme ještě necvičili). A ještě nějakou dobu snad budeme. Vždyť tři měsíce (skoro) nic není. Tedy pravda, občas mám problém vstát z postele nebo vyjít do schodů (podle toho, co se posilovalo včera).
Jestli chcete, FitFab si můžete vyzkoušet sami na fitfabstrong.cz.


více..., komentáře (0)
index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 991 článků

Nejčtenější zápisky

Znáte #prsakoule?
(07. 02. 2020, 577x)
Tak on to není vtip
(30. 01. 2020, 463x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS