Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Jakou kabinku si vyberete?

Kdysi jsem někde četl článek o kabinkách a hygieně na veřejných toaletách. V podstatě šlo o to, že si lidé myslí, že do první kabinky na WC chodí nejvíc lidí, proto je nejvíce špinavá. A oni si vyberou nějakou další. Háček je v tom, že si si to myslí většina lidí, proto do první kabinky chodí lidí nejméně a paradoxně je nejčistší.
Často si na veřejném WC na tento článek vzpomenu a říkám si, jestli je to skutečně pravda. Budete prosím hlasovat v anketě? Jakou kabinku si vybíráte vy?


více..., komentáře (0)

Pro seniory je dechovka?

Hudba Od dob skoro zákazu vycházení existuje ČT3. Televize pro seniory, i když já se tam dívám třeba na Možná přijde i kouzelník. No dobře, už je mi taky padesát. Ale taky jsem viděl pořad Chvilka pro písničku a tam ..... dechovka.
Vzhledem k tomu, že už moji rodiče poslouchali Beatles a Elvise, ještě před nimi byla éra taneční hudby s Cortézem, Vašíčkem a Adamem, pro koho tedy hrají dechovku? Já se pokládám za bigbíťáka, budou mi v sedmdesáti taky hrát dechovku?


více..., komentáře (0)

Babočka jenerál, dědečku!

Mluví se a píše o tom, jak u nás ubývá hmyzu. Nedostatek much a komárů nám asi navadí, včel a čmeláků asi máme na zahradě taky dost (mám to zaklepat?). Ale třeba motýli. Toho v posledních letech vídám na zahradě jen výjimečně.
Za to při našich procházkách či vyjížďkách na kole do lesa v posledních dvou týdnech jich v jednom místě vídáme celá stáda, hejna, reje nebo co to vlastně je. :-) Ale babočka jenerál ba ani admirál to není. Já bych to tipnul na starou dobrou babočku paví oko.


více..., komentáře (0)

Vjeď mu tam

Auto Řekli byste svému dítěti "vjeď tomu autu do cesty"? Nebo byste mu snad řekli "pozor jede auto, pojď na stranu"?
Já jsem pro druhou variantu. Ale minulý týden se mi třikrát stalo, že se rodiče pobaveně dívali, jak si to jejich dítě jednou na kole, jednou na koloběžce a jednou na bruslích vesele štrikuje po ulici a vůbec jim nevadilo, že v protisměru jede auto. Za volantem auta jsem byl já a když je poblíž dítě, jedu hodně pomalu, krokem. Taky jsem měl malé děti a vím, že od jízdy vpřed k poloze ležmo pod kolem je jen malinký kousek. A kdyby mi mělo padnout pod auto... Ne, o to vůbec nestojím.
Ale chování rodičů mě zarazilo, na auto vůbec nereagovali. V jednom případě jsem raději zastavil úplně a sledoval, jestli tak učiní i dítě. Ano, stihlo to kousek před nárazníkem.


více..., komentáře (0)

Něco bych si poslechl

Podcasty. Posloucháte podcasty? Přiznávám se, že raději čtu než poslouchám. Čtu poměrně rychle a tak mám text přečten rychleji, než když mi ho někdo přeříkává. Ale občas v autě....
Občas v autě dojde i na mluvené slovo a pro ten případ mám dva oblíbené. Jeden se jmenuje Vinohradská 12, druhý Studio N. Doporučuji oba.


více..., komentáře (0)

Co to kreslím?

Když byly děti malé, hráli jsme si. Začal jsem kreslit a děti hádaly, co to kreslím. Dost často to uhádly, hlavně díky tomu, že jsem původní záměr změnil podle jejich tipů.
Stejně si můžete hrát i teď. Jen nebudou hádat děti (ani moje, ani vaše), ale počítač. Jděte na autodraw.com, přeji příjemnou zábavu ;-)


více..., komentáře (0)

Vracíme se na pracoviště

Počítač Jsem na tom podobně jako většina firmy, možná i vás. Nejdřív na pracoviště nesmíme vůbec, všichni povinně home office, v posledním měsíci tam smíme jen výjimečně, poslední dva týdny už trochu. A od pondělka, od nové ho měsíce už opět "normální" provoz. I když zrovna v našem oddělení máme pravidlo "když tam nemusíte, můžete zůstat i nadále na home office".
Na firemním blogu běží serál "Jak to zvládám já", kde se svěřují kolegové z různých oddělení. No jo, ale jestli si dobře vzpomínám, tak se svěřovala jen jedna "lopata", jinak to byli teamleadři, vedoucí oddělení, odborů, členové představenstva. Na firemní blog to tedy nedotáhnu, napíšu si to aspoň na svůj. :-)
Jak to od poloviny března probíhalo? Manželce zvoní budík, což je pro znamení "vstávat" i pro mě. Zatímco se ona balí, protože musela na pracoviště stále, já v poklid snídám, posléze si rozbaluji "kancelář" a ještě v pyžamu začínám pracovat. K práci používám dva notebooky, jeden z nic na VPN, monitor, klávesnici, myš, handsfree. Tohle všechno každý den stavím, připojuji, odpoledne zase balím. Sice bydlíme v rodinném domě, ale kout, kde bych to mohl mít postavené celé, se nenašel. Se mnou totiž zůstávaly doma i děti. Celý den zvedám telefony, odpovídám na maily, do toho řeším dohady, které z dětí nutně potřebuje počítač a které si školní záležitosti může řešit přes mobil. Jo a taky děláme přijímačky a musíme si něco uvařit. Psal jsem, že začínám pracovat v pyžamu, ale ne, celý den v něm nejsem, v okamžiku, kdy budím děti se převlékám. :-)
Výhody práce z domova? Ušetřím dvě hodiny času, které bych strávil na cestě do práce a zpět. A taky ušetřím peníze za tu cestu.
Nevýhody? Občas musím řešit dohady dětí v okamžiku, kdy zrovna někdo volá. Ano, už jsem se do telefonu omlouval, že to nepatří klientovi. Kontakt s kolegy? Paradoxně jsem v kontaktu byl víc, než "normálně". Každý den jsme měli schůzku po Skype, nejbližší kolega z týmu je totiž 100 kilometrů daleko, takhle často jsme je nemívali. Scházel mi pohyb. Cesta na pracoviště mi zabrala sice o hodinu méně, ale taky tam scházely i kroky. Každý den jsme tedy po sbalení "kanceláře" vyráželi do lesa, v tom je bydlení na okraji vesnice výhodou.


více..., komentáře (0)
index | 8-14 | předchozí | následující | Celkem 1006 článků

Nejčtenější zápisky

Co to kreslím?
(25. 06. 2020, 439x)
Něco bych si poslechl
(26. 06. 2020, 428x)
Vjeď mu tam
(29. 06. 2020, 382x)
Babočka jenerál, dědečku!
(13. 07. 2020, 352x)
Zatím je to plichta
(06. 08. 2020, 339x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS