Deníček ze Stoda

Rodina, práce, volný čas, internet, nebo prostě jen tak

Clapton, Stouni, Depešáci - ti všichni budou hrát zadarmo

Televize Už minimálně od roku 2007 (to jsem o tom psal poprvé), je silvestr na 3sat ve znamení záznamů koncertu. 3sat je satelitní televize, kterou můžete z Astry sledovat zadarmo a jede tam jeden živák za druhým.
Letos to tedy budou např. Eric Clapton, The Rolling Stones (ti dokonce dvakrát), Bruce Springsteen, Pet Shop Boys, Pink nebo Depeche Mode.
Program celého dne najdete na 3sat.de.více..., komentáře (0)

Děkuji za otázku

Další z mých oblíbených frází z meetingů (můžete znát pod starším názvem pracovní schůzka nebo schůze) je "děkuji za otázku".
Vždy přemýšlím, jestli je to myšleno jako "To jsem rád, že se někdo zeptal, už to vypadalo, že tady budu trapně stát a vy na mě budete jen koukat." nebo "No to ses snad zbláznil? Proč to vytahuješ, to ses nemohl zeptat v soukromí?".
Jen málokdy mám pocit, že je to myšleno ve smyslu "Jé, to je dobrá připomínka, to bych málem zapomněl říct."více..., komentáře (0)

A co mu koupit trenýrky s vtipným obrázkem?

Mám známé, kteří si dávají dar nedar. Pádlo někomu, koho byste do lodi nikdy nedostali, ptačí zob tomu, kdo má doma morče, ale andulku nikdy neměl, cihly tomu, kdo bydlí v paneláku.... Trenýrky s vtipným obrázkem mi přijdou podobným darem nedarem.
U ponožek se to dá pochopit. Stačí povytáhnout nohavici a mohu se pochlubit. Ale trenýrky? To si budu sundavat kalhoty? Nebo mě bude těšit, že je mám a nikdo to neví? Navíc ani doma nechodím jen v trenýrkách, pro mě je tedy nekupujte. Fakt to neocením.více..., komentáře (0)

Abyste se nezbláznili z koled

Vánoce Koledy, All I Want For Christmas nebo Last Christmas se na nás valí ze všech stran.
Zbavíte se jich snadno, vypněte rádio. Anebo zkuste trochu jiné verze, než hrají v rádiu. Už jsem tady nedávno psal o "lounge music". Tak to existuje i pro vánoční hity. Tady je tříhodinový mix Christmas Lounge - Vintage Café. Začíná to Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! ;-)více..., komentáře (0)

Vyhovuje vám to po dvou nebo po třech?

Představte si modelovou situaci. Máte si zapamatovat nějaké delší číslo. Třeba číslo telefonu. Tedy devět cifer. Půjde vám to lépe po dvou, nebo po třech? Já musím každý den při přhlašování do počítače opisovat osm číslic. Zjistil jsem, že když si ho přeříkám po dvou, téměř vždy se musím podívat, jak pokračuje. Pokud po třech, stačí mi jednou a naťukám ho správně.
Jak jste na tom vy? Vyzkoušíte to?více..., komentáře (0)

Jezdíte slalom, nebo rovně?

Když projíždíte obcí, kličkujete mezi kanály, nebo je prostě přejíždíte? A co když jsou v cestě i uzávěry plynu a vody?
Ve sportu při sledování slalomu můžete slyšet "nyní přichází rytmická pasáž, kde jedna branka přechází v druhou." Vím o jednom úseku, kde to rozhodně neplatí. Tam se to snad snažili naskládat tak, abyste prostě drncat museli, neměli šanci prokličkovat.
Tak schválně. Jeďte do Horšovského Týna a zkuste si to sami.více..., komentáře (0)

Co teď poslouchám v práci

Hudba Nedávno jsem tu nabízel megamixy. Mezitím jsem objevil další (pro někoho možná) úchylárnu.
V práci teď poslouchám to, co je Youtube k nalezení jako "lounge music". Nové i staré hity přeranžované do klidného (nebo možná uklidňujícího) rytmu, tempa a zvuku. Ideální jako podkres, kde občas zachytíte známou melodii, občas vám to přijde, že jste to možné někdy někde slyšeli, občas, že to vůbec neznáte a poznáte až podle názvu. To vše seřazené do sérií trvajících dvě, tři, čtyři hodiny. Některé skladby jsou ve všech sériích, ale to mi vůbec nevadí.
Tak třeba Summer Lounge Bar & Café 2021, 2000's Covers - Lounge Music 2021 nebo 80's Covers - Lounge Music 2021 a mnoho dalších, které vám Youtube nabvídne jako podobné.více..., komentáře (0)
index | 15-21 | předchozí | následující | Celkem 1065 článků

Nejčtenější zápisky

První kolo mám za sebou
(24. 03. 2022, 459x)
Máte český dres na kolo?
(13. 02. 2022, 281x)
Pátý pád je plus
(22. 03. 2022, 268x)

Vyhledávání


Deníček byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS