Já píšu tipy na dovolenou v Bibione (jedna a dva) a Lido di Jesolo (jedna a dva), Markoff jezdí do Thajska a nově přidal zápisky z Istanbulu a Indie. Pokud tam máte namířeno, nezbývá nic jiného, než doporučit.
Dnes se dcera vzbudila, už když jsem se oblékal, tedy o hodinu dříve, než potřebuje. Pokoušel jsem se ji zahnat do postele, ale ona prý, že si mám jít lehnout s ní. Snažil jsem se jí vysvětlit, že nemůžu, že jdu do práce a ujel by mi vlak. A její odpověď? "Tak tam nechoď a buď se mnou doma."
Jí se to řekne, do školky stačí zavolat a jít se nemusí :-)
V současné době se v každém městě i vesnici o sto šest kope. Buduje se kanalizace, staví či upravuje se čistička odpadních vod. S tím je spojené zasypávání výkopů, skladováním písku a štěrku a dalších materiálů. A práší se a práší se a práší se.
A za všechno může EU. Bez ní bychom odpady vesele vypouštěli na pole, do řeky nebo do potoka a vzduch by byl čistější.
Pokud jste podobně ujetí jako já a a vaší oblíbenou četbou je zeměpisný atlas a tři nejoblíbenější webové stránky jsou maps.google.com, mapy.cz a amapy.cz, možná vám přijde vhod i stránka Oldmaps - Staré mapy. Můžete si prohlížet historické mapy I. vojenské mapování, II. vojenské mapování, III. vojenské mapování, Müllerovo mapování a Stabilní katastr.
O víkendu se v Plzni slaví svoboda, my jsme se byli taky podívat.
Ráno jsem s dětmi vyrazil na obhlídku konvoje amerických aut. Syn se dokonce do jednoho posadil, dostal na hlavu přilbu, stihl jsem ho dvakrát vyfotit a pak rychle vytáhnout, moc nadšený z toho nebyl. No, nebyl nadšený vůbec, stihl jsem ho vytáhnout v pravý čas, pak už bylo slyšet jen uáááááá. :-) Kromě aut jsme stihli i dobře zmoknout.
Naštěstí si to počasí rozmyslelo a do večera pršet přestalo. Právě včas. Od osmi na náměstí hrál Olympic a u toho jsem přece nemohl chybět. Syna jsme pohodili k babičce, s manželkou a dcerou jsme šli na bigbít. Dcera byla na svém prvním bigbítu - v pěti letech. S Olympikem vyrůstá, místo ukolébavek jsem jí zpíval jejich písničky a manželka si už taky zvykla. A i přes dvě přeháňky jsme si to užili. Jenom jsem obdivoval Petra Jandu. Diváci v zimních bundách a on na jevišti jen v tričku.
A k tomu dvě dceřiny hlášky: "Tati a proč si pořád zpíváš, když ty písničky neznáš? Nebo znáš?" A druhá, ještě lepší: "Ne ne, tohle není auto, to přece nemůže jezdit." Takhle komentovala Trabant :-) Doufám, že tu není žádný příznivec této značky.
A je tady první příspěvek do kategorie Matematika. A začneme zlehounka, přece jen je pátek.
Kolik stojí kniha, když její cena je deset korun a polovina ceny knihy?
Obvod i obsah kruhu je dán stejným číslem. Jaký je průměr tohoto kruhu?
V rodině má každý bratr stejný počet bratrů i sester. Každá sestra má dvakrát tolik bratrů než sester. Kolik je v rodině bratrů a kolik sester?
Trocha sexuální osvěty, i když zde nejde o to, jak nasadit kondom (nebo chcete-li prezervativ) správně nebo bezpečně, ale vysloveně o rychlost. Čtyři a půl sekundy i s rozbalením, podívejte se na video.
POZOR: Nachází se na serveru s obsahem pro dospělé, klikejte tedy jen pokud máte občanský průkaz.