Deníček ze Stoda
14. 8. 2006

Tipy a triky - Lido di Jesolo II

jf - 07:14 | permalink
Tento zápisek je inspirován loňskými tipy a triky pro dovolenou v Itálii: Cesta a pobyt v Bibione.
Letos jsme zamířili do Lido di Jesolo, tipy pro něj jsou v zápisku Tipy a triky - Lido di Jesolo, tady je druhá část.
Co to znamená vyhrazená pláž? Třeba to, že na šedesát pokojů je třicet slunečníků, každý s křeslem a lehátkem. A najdou se tací, kteří z trojlůžkového pokoje zaberou slunečníky dva. Tedy pokud to nejsou Němci, kteří jsou naopak pod jedním slunečníkem čtyři i když mají volný vpravo i vlevo.
Klimatizace v pokoji může znamenat, že klimatizace běží od devíti večer do osmi do rána. Ale řeknu vám, je to stejně pohoda, doma jsme pak nemohli horkem usnout.
Slavnostní večeře? To taky můžete na talíři dostat něco, co byste si nikdy neobjednali. Třeba zeleninový štrůdl - ano, skutečně závin, jako znáte z domova, ale místo jablek zelenina. Anebo špenátovou roládu. Těsto, špenát, těsto, špenát, z toho roláda, nakrájené, přelité smetanou a zapečené. A přesto jsem to snědl a nebylo to vůbec špatné.
Večeře výběr z menu. Doporučuji slovník s sebou. Sice jsou jídelníčky v italštině, angličtině a němčině, ale stejně dosud nevím, co to bylo za rybu.
Chcete být centrem pozornosti? Vezměte s sebou dvouletého blonďáka, který se po dvou třech tónech dá do tance, a oblečte mu italský dres. Za naším synem se otáčely osoby ženského pohlaví od kočárku po důchodkyně. Bella, bellisima, bimbo, ciao del Piero jsme slyšeli na každém kroku.
Klíčová slova: tipy triky lido di jesolo

Přidat do del.icio.us, Linkuj.cz

[CNW:Counter]